ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

Σε ρυθμούς Καβάλας κινείται από χθες η Νίκη

σε-ρυθμούς-καβάλας-κινείται-από-χθες-η-95350

Στις προπονήσεις επέστρεψαν και πάλι από χθες οι ποδοσφαιριστές της Νίκης Βόλου, έχοντας πλέον στραμμένη την προσοχή τους στο κυριακάτικο εκτός έδρας παιχνίδι με την Καβάλα.

Οι κυανόλευκοι μετά το διήμερο ρεπό, έδωσαν ραντεβού στο βοηθητικό γήπεδο του ΟΣΕ, στο Παντελής Μαγουλάς, με τους ποδοσφαιριστές να αφιερώνουν μεγάλο χρόνο από την προπόνηση στο αερόβιο πρόγραμμα, με πολλή, όμως, μπάλα.

Οι Κάσσος, Τζιώρας, Αλιατίδης και Γκαρσία δεν συμμετείχαν σε κάποια κομμάτια της προπόνησης, για προληπτικούς λόγους, έχοντας κάποιες μικροενοχλήσεις.

Η Νίκη Βόλου θα στερηθεί στο παιχνίδι της Κυριακής δύο από τα πιο πολύτιμα γρανάζια της, μιας και οι Βαγγέλης Ανδρέου και Παύλος Κυριακίδης δηλώθηκαν να εκτίσουν τις ποινές τους από κίτρινες κάρτες.

Ο Ανδρέου αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι της κυανόλευκης άμυνας, έχοντας μέχρι σήμερα 22 συμμετοχές, ξεκινώντας βασικός και στα 22 παιχνίδια, έχοντας αντικατασταθεί μόνο στο παιχνίδι κόντρα στον ΠΑΟΚ Β’ στο 37ο λεπτό, μετρώντας συνολικά 1927 λεπτά συμμετοχής.

Από την άλλη ο Κυριακίδης είναι βασικός στη μεσαία γραμμή, έχοντας χρησιμοποιηθεί ωστόσο και ως δεξί μπακ, μετρώντας 19 συμμετοχές και 1 τέρμα, παίζοντας στα 18 από αυτά στην αρχική ενδεκάδα, με συνολικά 1630 λεπτά παρουσίας στο πρωτάθλημα.

Από την άλλη από τον Αλέκο Βοσνιάδη μπορούν να υπολογίζονται εκ νέου οι Πάνος Παναγιωτίδης και Θωμάς Βασιλείου, που εξέτισαν τις ποινές τους, στο περασμένο παιχνίδι με τον Θεσπρωτό.

Τα εισιτήρια για Καβάλα

Με ανακοίνωσή της η ΠΑΕ Καβάλα γνωστοποίησε ότι ξεκίνησε και συνεχίζεται η διαδικτυακή προπώληση των εισιτηρίων για το ματς με τη Νίκη Βόλου.

Η ανακοίνωση: «Ξεκίνησε η διαδικτυακή προπώληση των εισιτηρίων για το κυριακάτικο εντός έδρας παιχνίδι της ομάδας μας με τη Νίκη Βόλου για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Betsson Super League 2.

Η τιμή του μεμονωμένου εισιτηρίου ανέρχεται στα 5€ και η προσφορά ισχύει έως το Σάββατο 19 Μαρτίου και ώρα 14:00 το μεσημέρι.

Ξεχωριστή βραδιά

για την οικογένεια της Νίκης

Με «άρωμα» Ευρώπης και Ολυμπιακών Αγώνων θα πραγματοποιηθεί η εκδήλωση κοπής πίτας της Νίκης Βόλου, καθώς θα δώσουν το «παρών» και θα τιμηθούν οι Παναγιώτης Φασούλας, Ζήσης Βρύζας, Θοδωρής Χατζηθεοδώρου κα. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί αύριο Παρασκευή 18 Μαρτίου στον πολυχώρο εκδηλώσεων «Η Λίμνη» στο Αλσος της Ν. Ιωνίας «Ανδρέας Βαλαχής». Ωρα προσέλευσης 20.30. Ωρα έναρξης 21.00. Τιμή κάρτας 20 ευρώ. (Περιλαμβάνει πλήρες μενού).

Διαρκείας για την Κ20

Εισιτήρια διαρκείας για τους αγώνες της Κ20 κυκλοφορεί η ΠΑΕ Νίκη Βόλου. Η ανακοίνωση:

«H Κ-20 της ΠΑΕ Νίκη Βόλου, το ερχόμενο Σάββατο 19/3 στις 12:45, θα αγωνιστεί για πρώτη φορά φέτος στην έδρα της, το «Παντελής Μαγουλάς», και στο πλαίσιο αυτού θέτουμε σε κυκλοφορία τις κάρτες διαρκείας της ομάδας. Η τιμή της ορίστηκε στα 50 ευρώ.

Γίνε κι εσύ κομμάτι του «αύριο» του συλλόγου μας, λάβε μέρος στο «μέλλον» του, δίπλα σε αυτό, στις κερκίδες της ιστορικής μας έδρας, με την αγορά μίας κάρτας ενίσχυσης των «μικρών μας»! Πληροφορίες για την αγορά τους, στα τηλέφωνα: 24210-85221, 6979989149».