Υποδέχεται τον Παναθηναϊκό ο Βόλος

Τελευταία ενημέρωση: 2021-10-16, 15:17:10
Υποδέχεται τον Παναθηναϊκό ο Βόλος

Το δεύτερο του παιχνίδι, μετά την ήττα στην πρεμιέρα από τη Βουλιαγμένη, θα δώσει σήμερα ο Βόλος, φιλοξενώντας τον Παναθηναϊκό στις 18:00 στο Κολυμβητήριο του Βόλου «Ιάσων Ζηργάνος».

Ρεπορτάζ: ΓΙΑΝΝΗΣ ΖΑΤΤΑΣ

Μετά την αναβολή της αναμέτρησης με τον Υδραϊκό, οι Βολιώτες ευελπιστούν στο πρώτο νικηφόρο παιχνίδι, απέναντι στην ομάδα του τριφυλλιού, η οποία την προηγούμενη αγωνιστική σεζόν είχε αποχωρήσει οικειοθελώς από το πρωτάθλημα της Α1 Κατηγορίας, δίνοντας έτσι το εισιτήριο στη βολιώτικη ομάδα, η οποία για τη 2η συνεχόμενη παρουσία στα σαλόνια της Α1 θέλει να πανηγυρίσει σήμερα τη 2η της νίκη, μετά την περσινή επί του Εθνικού.

Το συγκρότημα του Νίκου Βενετόπουλου προετοιμάστηκε κατάλληλα τις τελευταίες ημέρες, έχοντας πλέον στις τάξεις του και τα δύο μεταγραφικά αποκτήματα από την Αυστραλία και την Αμερική αντίστοιχα, Νικ Χάλαμ και Λουίς Αράγια.

Εκτός από τη σημερινή αναμέτρηση θα είναι μόνο ο Δημήτρης Γλούμης, που είναι τιμωρημένος μετά το παιχνίδι της πρεμιέρας απέναντι στη Βουλιαγμένη.

Στη διάθεση της τεχνικής ηγεσίας βρίσκονται οι: Σκορδίλης, Νάσιος, Ιωαννίδης, Μπακαλάκης, Νικηφορίδης, Στεργίου Δ,, Νιζάμης, Μαρινάγης Γ., Βασιλούδης, Στεργίου Γ., Μεριστούδης, Μαρινάγης Χ., Γκανάτσιος, Βλιώρας, Κουφιδάκης, Βαλτσιώτης, Νικολέρης, Γλούμης Π., Πετρόπουλος, Μπομπός, Ιωάννου, Αράγια και Χάλαμ.

 

Το σημερινό πρόγραμμα (3η)

Ποσειδώνιο 15.00

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ

(Νίκος Μπουδραμής, Κώστας Κυράνης)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

«Αντ. Δημητρόπουλος» 15.30

ΝΟ Χίου-Πανιώνιος

(Μανώλης Παϊρακταρίδης, Μαρία Δασκαλοπούλου)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Δημοτικό Γουδή 16.00

Απόλλων Σμύρνης-Αρης

(Ναταλία Μαρκοπούλου, Γιάννης Αντζουλάκος)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Εθνικό Πειραιά 16.00

Εθνικός-ΑΟ Παλαιού Φαλήρου

(Ανδρέας Μοίραλης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης

Εθνικό Χανίων 16.00

ΝΟ Χανιών-Υδραϊκός

(Ανέστης Κωνσταντινίδης, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

«Αντ. Δημητρόπουλος» 17.00

ΑΝΟ Γλυφάδας-Ολυμπιακός

(Ηλίας Δαμιανάκης, Αιγέας Παντελής)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Δημ. Περιστερίου 18.00 (KOE TV)

ΓΣ Περιστερίου-ΝΟ Βουλιαγμένης

(Γιώργος Σταυρίδης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

ΕΑΚ Βόλου 18.00

Βόλος-Παναθηναϊκός

(Μιχάλης Μπιράκης, Γρηγόρης Σπανούδης)

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλης

 

Βαθμολογίες

Α’ όμιλος

Θ. Ομάδα        Αγ.       Γκολ    Β.

  1. Ολυμπιακός 2 34-17   6
  2. ΑΕΚ 2 25-16   6
  3. Εθνικός 2 24-18 3
  4. Απόλλων 2 24-28  3
  5. ΠΑΟΚ 2 21-26  3
  6. ΑΟ Π. Φαλήρου 2 19-26   3
  7. ΑΝΟ Γλυφάδας 2 22-28   0
  8. Αρης 2 17-27   0

 

Β’ όμιλος

Θ. Ομάδα        Αγ.       Γκολ    Β.

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 2 43-14   6
  2. Πανιώνιος 2 26-18  6
  3. Υδραϊκός 1 17-8     3
  4. ΓΣ Περιστερίου 2 20-16   3
  5. Παναθηναϊκός 2 19-24 3
  6. ΝΟ Χίου 2 14-25  0
  7. ΝΟ Χανίων 2 21-37  0
  8. Βόλος 1 5-23     0

Σημείωση: Το παιχνίδι Υδραϊκός-Βόλος για την 2 αγωνιστική θα πραγματοποιηθεί στις 27 Οκτωβρίου

 

Οι πρώτοι σκόρερ στην Α1 Ανδρών:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: 9 Μιγιούσκοβιτς (ΑΝΟ Γλυφάδας), 8 Κεχαλάρης (ΠΑΟΚ), Φουντούλης Ολυμπιακός), 6 Τσαταλιός (ΑΕΚ), Φιλίποβιτς (Ολυμπιακός).

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: 8 Γκιουβέτσης (ΝΟ Βουλιαγμένης), Μοσκόφ (Πανιώνιος), Τοτ (ΝΟ Χανίων), 6 Λοζίνα (ΝΟ Βουλιαγμενης), Παπασηφάκης (ΓΣ Περιστερίου), Τρούλος (ΝΟ Βουλιαγμένης).

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
9
+
5
=