Το βολιώτικο ντέρμπι η Ανάληψη, ήττα με κακή εμφάνιση για Ιωνα

το-βολιώτικο-ντέρμπι-η-ανάληψη-ήττα-με-880442

Η Ανάληψη πήρε το βολιώτικο ντέρμπι με τον Αιολικό και μ’ αυτό το διπλό, που ήρθε με σκορ 68-76, κατέκτησε το δεύτερο ροζ φύλλο αγώνα και ξεπέρασε τον αντίπαλό της στη βαθμολογία.

Για την 4η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ η ομάδα του Δημήτρη Καραγιώργου πήρε σαφές προβάδισμα νίκης στο τρίτο δεκάλεπτο, κατά το οποίο έκανε επιμέρους σκορ 17-25 και αύξησε τη διαφορά των τεσσάρων πόντων του ημιχρόνου στο +12, για να διαχειριστεί στη συνέχεια το υπέρ της αποτέλεσμα.

Δεκάλεπτα: 10-12, 29-33, 46-58, 68-76

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Στεργιόπουλος): Λάιος 3 (1), Ζαρνακούπης 8 (1), Σαμαράς 15 (1), Βόντζος, Χαντζής, Μισαηλίδης 15 (1), Κολτσιδόπουλος 2, Διαμαντής 4, Νικολαΐδης 8 (1), Βαγιόπουλος 6, Χαρχαρής, Σαββίδης 7

ΑΝΑΛΗΨΗ (Καραγιώργος): Αλεξίου 5 (1), Ευαγγελινός 17 (3), Παπαγεωργίου, Σιάνος, Αγγελοκωστόπουλος 6, Μπουσκολίτης 27, Σιρολιάννης, Καλαϊτζής 8, Καρασάββας 9 (1), Χαϊμαντάς 4, Μπάρτζος

Φοίβος-Ιωνας 68-59

Ο Ιωνας με μεγάλη αστοχία και κάνοντας μία κακή εμφάνιση έχασε από τον Φοίβο στη Γιάννουλη με 68-59, με την ομάδα του Στέλιου Τσαβέ να πέφτει για μία ακόμη μία φορά θύμα αρνητικής έκπληξης.

Δεκάλεπτα: 19-12, 35-34, 53-43, 68-59

ΙΩΝΑΣ (Τσαβές): Χριστάκης, Καλογερόπουλος 13 (2), Κορτέσης, Παλάσκας 4, Γενιτσαρίδης, Διγενής 26 (1), Γιαννιώτης 5 (1), Χατζόπουλος 7 (1), Παππάς 2, Χαρχαρής 2.

Γ.Σ. Βόλου-Α.Ε. Τρικάλων 65-78

Ούτε τώρα ο Γ.Σ. Βόλου έφτασε στο πρώτο ροζ φύλλο αγώνα, χάνοντας στην έδρα του με 12 πόντους από την Α.Ε. Τρικάλων.

Γ.Σ. ΒΟΛΟΥ (Σιδηρόπουλος): Τιρτιράκης 2, Τζιόρτζιος 21 (3), Στρατάκης 20, Τρασάς 4, Παΐτης, Κυνουργιόπουλος, Λιάσκος, Αυλογιάρης 10 (3), Ζάχος, Πάντος 4, Βασιλάκης, Καλιτζέος 4.