Με Ολύμπια στη Λάρισα ο Ολυμπιακός

Τελευταία ενημέρωση: 2012-03-31, 13:23:36
Με Ολύμπια  στη Λάρισα ο Ολυμπιακός

Η Ανάληψη με Τιτάνες -  Ο Αλμυρός στην Καλαμπάκα για την Α1 ΕΣΚΑΘ

Ρεπορτάζ: ΔΑΝΑΗ ΨΑΡΡΑ

Ο Ολυμπιακός Βόλου για την Α1 ΕΣΚΑΘ σήμερα θα αντιμετωπίσει στο εκτός έδρας παιχνίδι την Ολύμπια Λάρισας στις 6 μ.μ. στο Κλειστό του Αγ. Θωμά, ενώ η Ανάληψη θα προσπαθήσει να πάρει την εντός έδρας νίκη με αντίπαλο τους πρωτοπόρους Τιτάνες στις 6μ.μ. στο ΕΑΚ Βόλου. Ο Αλμυρός παίζει εκτός έδρας στις 6 μ.μ., στο κλειστό γήπεδο της Καλαμπάκας.

Ο Ολυμπιακός Βόλου κέρδισε την Ελασσόνα στο εντός έδρας παιχνίδι και με τους βαθμούς νίκης ανέβηκε στην δεύτερη θέση στον βαθμολογικό πίνακα με 34 βαθμούς. Οι ερυθρόλευκοι συμπλήρωσαν έναν ολόκληρο γύρο αήττητοι ανεβάζοντας την ομάδα στα ύψη, παρά την απουσία των φιλάθλων από τις κερκίδες του γηπέδου. Στην διάθεση του προπονητή του Ολυμπιακού Βόλου, Λ. Κατσαλή θα είναι οι εξής παίκτες: Δημήτρης Καραθάνος, Γιώργος Κοψιαλής, Γιάννης Αποστόλου, Δημήτρης Μαριτσούδης, Δήμος Παπαδήμας, Νίκος Παραλίκης, Χρήστος Κρικώνης, Λεωνίδας Αναστασόπουλος, Κώστας Παπαγιάννης, Νίκος Μαυροφώτης, Άρης Παπαθεολόγου και Δημήτρης Καρακώστας.

Στη διάθεση του Γιώργου Βλιώρα για την Ανάληψη θα είναι οι εξής παίχτες: Βασίλης Γιωτόπουλος, Γιάννης Μπακρατσάς, Θεόδωρος Ίλτσογλου, Γιώργος Ίλτσογλου, Δανιήλ Σπανός, Αντώνης Μητρουλάς, Βαγγέλης Τσακιρόπουλος, Ανδρέας Νικολαΐδης, Στέλιος Τσαβές, Γιάννης Βαίτσης, Δημήτρης Κανελλής και Νίκος Στάμος.

Ο προπονητής του ΓΣΑ Θανάσης Φλεβάρης θα έχει στην διάθεσή του τους εξής παίκτες: Κώστας Αλεξίου, Γιώργος Βιλιώτης, Τάσος Σπύρας, Αλέξης Παλάντζας, Νίκος Κοσμάς, Γιάννης Ξύδης, Νίκος Λωρίτης, Γιώργος Καραφέρας, Θανάσης Τσαπραίλης, Ηλίας Μπαλαμούτης, Βασίλης Θέος, Φίλιππος Μαρδέλης και Σοφοκλής Κόττας.

Το πρόγραμμα για την 20η αγωνιστική σήμερα στη Α1 ΕΣΚΑΘ έχει ως εξής:

Κλειστό Ελασσόνας, 7μ.μ., Ελασσόνα- Ίκαροι Τρικάλων, διαιτητές: Καλογερόπουλος, Παπαδημητρίου

Κλειστό Αγ. Θωμά, 6μ.μ., Ολύμπια Λάρισας- Ολυμπιακός Βόλου, διαιτητές: Καρακατσώνης, Νικολούλης

Ε.Α.Κ Καρδίτσας, 6μ.μ., Καρδίτσα- Εθνικός Λάρισας, διαιτητές: Πιτσίλκας Μ., Νικολούλης

ΕΑΚ Βόλου, 6μ.μ., Ανάληψη- Τιτάνες Παλαμά διαιτητές: Παριανόπουλος, Ξέρας

Κλειστό Καλαμπάκας, 6μ.μ., Καλαμπάκα- Αλμυρός, διαιτητές: Αγορογιάννης, Χατζής

Κλειστό Ι. Πατάκης, 6μ.μ., Νίκαια Λάρισας- ΕΑ Λαρίσης, διαιτητές: Παγώνης, Γερακίνης

Βαθμολογία

1. Τιτάνες Παλαμά 36

2. Ολυμπιακός Β 34

3. Ελασσόνα 34

4. Γ.Σ. Ολύμπια 30

5. ΑΣ Καρδίτσας 27

6. ΕΑΛ 27

7. Καλαμπάκα 27

8. Ανάληψη 27

9. ΓΣ Αλμυρού 26

10. Εθνικός Λάρισας 26

11. Ίκαροι 25

12. Νίκαια 23

Α2 ΕΣΚΑΘ (19η αγωνιστική)

Κλειστό Παλαμά, 6μ.μ., Φοίβος 202- Ολυμπιακός Καρδίτσας, διαιτητές: Φακίτσας, Παζώλης

Κλειστό Φαρσάλων, 6μ.μ., Τύρναβος- Άνω Λεχώνια, διαιτητές: Τσουμαχίδης, Καρακώστας

Η βαθμολογία:

1. Φοίβος Γ. 33

2. Ν.Α Νίκης 30

3. Κεραυνός Λ. 29

4. Φάρσαλα 28

5. Λεχώνια 28

6. Σκιάθος 27

7. Σπάρτακος 26

8. Περραιβός 25

9. Ερμής Αγ. 23

10. Σουφλάρια 19

Σάββατο (31/3)

Πρωτάθλημα Νεανίδων

ΕΑΚ Βόλου, 4μ.μ., Ολυμπιακός Βόλου-ΓΣ Νίκη, διαιτητές: Παριανοπουλος, Γαβράνη

Αγώνες πρωταθλητή Β’ κατηγορία

Κλειστό Αγ. Θωμά,4μ.μ., Μητρόπολη-Διμήνι, διαιτητές: Κοντογιάννης, Πολύζος

Ημιτελικοί Εφήβων

Κλειστό Παλαμά, 4μ.μ., Άγιος Νέστορας-ΑΕ Λάρισας, διαιτητές: Σταθάκης, Μαριτσούδης

Τελικός Παίδων

Κλειστό Φαρσάλων, 4μ.μ., Σπάρτακος-Ακαδημία Γ.Σ Βόλου, διαιτητές: Τσουμαχίδης, Καρακώστας

Κυριακή (1/4)

Πρωτάθλημα Γυναικών

ΕΑΚ Βόλου, 2μ.μ., Σαρακηνός-Ολύμπια, διαιτητές: Γιόντσα, Δόλγιρας

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
1
+
3
=