Με τις δύο πρώτες αγωνιστικές του 2022 να μετατίθενται σε άλλες ημερομηνίες λόγω της πανδημίας, το Σαββατοκύριακο ξεκινούν και πάλι τα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΘ. Για την Α1 ΕΣΚΑΘ γίνεται η 15η αγωνιστική (θα γίνουν σε εμβόλιμες ημερομηνίες η 13η και η 14η), για την Α2 η 14η, για τη Β’ ΕΣΚΑΘ η 12η και για το γυναικείο πρωτάθλημα η 6η. Αναλυτικά το πρόγραμμα, οι διαιτητές και οι γραμματείες:
Α1 ΕΣΚΑΘ/15η αγωνιστική
Σάββατο 22/1
Κλ. ΕΑΚ Βόλου (17.00)
Ανόρθωση-ΕΑΛ
Διαιτητές: Μπουγλός Π., Δημητρόπουλος
Κομισάριος: Μηναρετζόπουλος
Γραμματεία: Μαριτσούδη, Βελέτζας, Ανδριοπούλου
Κλ. ΕΑΚ Λάρισας (17.30)
ΑΕΛ-Ανάληψη
Διαιτητές: Παζώλης, Λυτροσυγκούνης
Γραμματεία: Πέτσιου, Ιωάννου, Παπαδημητρίου
Κλ. Καλαμπάκας (17.30)
Καλαμπάκα-ΑΕΤ
Διαιτητές: Χ. Χλωρός, Ράντος
Γραμματεία: Κουκουράβα, Μπαρμπούτης, Μερισιώτη
Γηπ. Μπάρας (18.00)
Δαναοί-Μύτικας
Διαιτητές: Μαραμής, Γκαρτζονίκας
Γραμματεία: Γκουγκουστάμου, Μητρόπουλος, Βήτας
Κλ. Β. Παρασκευόπουλος (18.00)
Ίωνας-ΑΕΒΔ
Διαιτητές: Γιαννούλης-Παπαγιώτης
Γραμματεία: Μαρούσος, Μαντούδης, Γκαλίδη
Κλ. Ν. Ιωνίας (19.00)
Αιολικός-ΓΣ Βόλου
Διαιτητές: Μπουγλός Ι., Αβραμίδου
Γραμματεία: Πασσιάς, Πεγιούκα, Πολύζος
Κλ. Γιάννουλης (19.30)
Φοίβος-Ν. Κεραυνός
Διαιτητές: Γερακίνης, Γιατρόπουλος
Γραμματεία: Νανούλη, Μότσιος, Κενανίδη
Α2 ΕΣΚΑΘ/14η αγωνιστική
Σάββατο 22/1
Κλ. Ν. Ιωνίας (17.00)
Ελευθεριακός-Κένταυρος Ζαγοράς
Διαιτητές: Μπουγλός Ι., Αβραμίδου
Γραμματεία: Πεγιούκα, Πασσιάς, Πολύζος
Κλ. Αγ. Θωμά (15.30)
Ίκαρος Νεάπολης-BC Volos
Διαιτητές: Γκέκας, Μπόσκου
Γραμματεία: Δημουλά, Σγουρού, Πετρόπουλος
Κλ. Αλμυρού (15.30)
Τιτάνες Αλμυρού-Σπάρτακος Λ.
Διαιτητές: Γεωργοσόπουλος, Μανιάκη
Γραμματεία: Μαρούσος, Βενετσάνος, Γκαλίδη
Κυριακή 23/1
Κλ. Χάλκης (17.00)
Sports Academy-Ερμής Αγιάς 2018
Διαιτητές: Χατζής, Καρλιάμπας
Γραμματεία: Κενανίδη, Χόρτη, Τζιμούρτος
Β’ ΕΣΚΑΘ/Α’ όμιλος
12η αγωνιστική
Σάββατο 22/1
Κλ. Αρμενίου (17.30)
Αρμένιο-Ολυμπιονίκης
Διαιτητές: Σκοτεινιώτη, Γιαννιός
Γραμματεία: Τοψάκης, Βενετσάνος, Καραγεώργος
Κυριακή 23/1
Κλ. Πλατυκάμπου (14.00)
ΑΕΔ Πλατυκάμπου-Λέοντας Τυρνάβου
Διαιτητές: Αγορογιάννης, Καρλιάμπας
Γραμματεία: Καρλώφτη, Γιάννη, Ανδρέου
Κλ. Ν. Ιωνίας (19.00)
Αδμητος Βελ.-Αναγέννηση Καλοχ.
Διαιτητές: Κοντοστάθης, Σκοτεινιώτη
Γραμματεία: Τοψάκης, Πεγιούκα, Γκαλίδη
Γυναικείο/Α’ όμιλος
6η αγωνιστική
Κυριακή 23/1
Κλ. Ν. Ιωνίας (10.00)
ΑΕΒΔ-Ολυμπιακός Βόλου
Διαιτητές: Κοντοστάθης, Μανιάκη
Γραμματεία: Ανδριοπούλου, Γρηγοροπούλου, Βελέτζας
Κλ. Ν. Ιωνίας (14.00)
Αιολικός-Νίκη Βόλου
Διαιτητές: Κοντοστάθης, Σκοτεινιώτη
Γραμματεία: Γρηγοροπούλου, Βλάχος, Πασσιάς