Στην Καρδίτσα ο Ολυμπιακός Βόλου

Τελευταία ενημέρωση: 2012-03-17, 13:35:51
Στην Καρδίτσα ο Ολυμπιακός Βόλου

Στη 18η αγωνιστική στην Α1 κατηγορία της ΕΣΚΑΘ

Ο Ολυμπιακός Βόλου παίζει εκτός έδρας με την ομάδα της Καρδίτσας στην Α1 ΕΣΚΑΘ, ενώ η Ανάληψη φιλοξενεί την Καλαμπάκα και ο Αλμυρός αγωνίζεται με αντίπαλο την Νίκαια Λάρισας.

Ρεπορτάζ: ΔΑΝΑΗ ΨΑΡΡΑ

Την 10η σερί νίκη θέλει να πετύχει ο Ολυμπιακός Βόλου σήμερα στο εκτός έδρας παιχνίδι με την ομάδα της Καρδίτσας στο ΕΑΚ Καρδίτσας στις 5 μ.μ. για τη 18η αγωνιστική στην Α1 κατηγορία. Ο προπονητής των ερυθρολεύκων ελπίζει σε ακόμη μια νίκη της ομάδας, χωρίς κανένα αγωνιστικό πρόβλημα. Στη διάθεση του προπονητή είναι οι εξής παίκτες: Δημήτρης Καραθάνος, Γιώργος Κοψιαλής, Γιάννης Αποστόλου, Δημήτρης Μαριτσούδης, Δήμος Παπαδήμας, Νίκος Παραλίκης, Χρήστος Κρικώνης, Λεωνίδας Αναστασόπουλος, Κώστας Παπαγιάννης, Νίκος Μαυροφώτης, Άρης Παπαθεολόγου και Δημήτρης Καρακώστας.

Στη διάθεση του Γιώργου Βλιώρα θα είναι οι εξής παίχτες: Βασίλης Γιωτόπουλος, Γιάννης Μπακρατσάς, Θεόδωρος Ίλτσογλου, Γιώργος Ίλτσογλου, Δανιήλ Σπανός, Αντώνης Μητρουλάς, Βαγγέλης Τσακιρόπουλος, Ανδρέας Νικολαΐδης, Στέλιος Τσαβές, Γιάννης Βαίτσης, Δημήτρης Κανελλής και Νίκος Στάμος.

Ο προπονητής του ΓΣΑ Θανάσης Φλεβάρης θα έχει στη διάθεσή του τους εξής παίκτες: Κώστας Αλεξίου, Γιώργος Βιλιώτης, Τάσος Σπύρας, Αλέξης Παλάντζας, Νίκος Κοσμάς, Γιάννης Ξύδης, Νίκος Λωρίτης, Γιώργος Καραφέρας, Θανάσης Τσαπραΐλης, Ηλίας Μπαλαμούτης, Βασίλης Θέος, Φίλιππος Μαρδέλης και Σοφοκλής Κόττας.

Το πρόγραμμα για την 18η αγωνιστική σήμερα στην Α1 ΕΣΚΑΘ έχει ως εξής:

Κλειστό Ελασσόνας, 3.30μ.μ., Ένωση Ελασσόνας- ΕΑ Λαρίσης, διαιτητές: Γερακίνης, Παζώλης

ΕΑΚ Καρδίτσας, 5μ.μ., Καρδίτσα- Ολυμπιακός Βόλου, διαιτητές: Παγώνης, Κοντογιάννης

Κλειστό Αγ. Θωμά, 5.30μ.μ., Ολύμπια- Τιτάνες, διαιτητές: Πιτσιλκάς, Ξέρας

Κλειστό Μπάρας Τρικάλων, 5.30μ.μ., Ίκαροι Τρικ.- Εθνικός Λάρισας, διαιτητές: Καλογερόπουλος, Βογιατζής

Κλειστό Ι. Πατάκης, 6μ.μ., Νίκαια Λάρισας- ΓΣ Αλμυρού, διαιτητές: Φακίτσας, Γερακίνης

ΕΑΚ Βόλου, 7.30μ.μ., Ανάληψη- Καλαμπάκα, διαιτητές: Τσουμαχίδης, Παπαδημητρίου

Βαθμολογία

1.Τιτάνες Παλαμά 32

2.Ελασσόνα 31

3. Ολυμπιακός Βόλου 30

4.Ολύμπια Λάρισας 27

5.Α.Σ Καρδίτσας 25

6.Καλαμπάκα 25

7.ΕΑΛ 25

8. ΓΣ Αλμυρού 24

9. Ανάληψη 23

10. Εθνικός Λάρισας 23

11. Ίκαροι 21

12.Νίκαια 20

Α2 ΕΣΚΑΘ (17η αγωνιστική)

ΕΑΚ Λάρισας, 5.30μ.μ., Φοίβος 2002- Περραιβός, διαιτητές: Καρακώστας, Δότα

Κλειστό Φαρσάλων, 5.30μ.μ., Φάρσαλα- Σπάρτακος, διαιτητές: Αγορογιάννης, Τσιρινδάνης

Γυμναστήριο Αγιάς, 5.30μ.μ., Ερμής Αγιάς- Άνω Λεχώνια, διαιτητές: Κυριακάκης Φ. , Κυριακάκης Ν.

Δημοτικό Τρικάλων, 7.30μ.μ., Μάγοι Τρικάλων-Μύτικας, διαιτητές: Καλογερόπουλος, Βογιατζής

Κλειστό Αμπελώνα, 7.30μ.μ., Αίολος Αμπελώνα-Κρόνος Τρικάλων, διαιτητές: Κυρίτσης Ι., Κυρίτσης Ν.

Κλειστό Αγ. Θωμά, 7.30μ.μ., ΑΕ Λάρισας-Ολυμπιακός Καρδίτσας, διαιτητές: Πιτσιλκάς Μ., Πιτσιλκάς Β.

Κλειστό Σοφάδων, 7.30μ.μ., Σοφάδες-Τύρναβος, διαιτητές: Παγώνης, Κοντογιάννης

Γήπεδο Σκιάθου, 12.30μ.μ., Σκιάθος-ΝΑ Νίκης, διαιτητές: Παριανόπουλος, Γκώλιος

Βαθμολογία

1.Φοίβος Γ. 28

2.Κεραυνός Λ. 27

3. Ν.Α Νίκης 25

4. Λεχώνια 24

5.Φάρσαλα 24

6. Σπάρτακος Λ. 23

7.Περραιβός 22

8.Σκιάθος 20

9.Ερμής Αγ. 20

10.Σουφλάρια 17

*Η Σκιάθος έχει τρία παιχνίδια λιγότερα και έναν μηδενισμό. Οι Ν.Α Νίκης, Σουφλάρια, Φοίβος Γ. και Ερμής Αγιάς έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Πρωτάθλημα Κορασίδων

Κλειστό Παλαμά, 3μ.μ., Τιτάνες- Ολυμπιακός Καρδίτσας, διαιτητές: Καρακώστας, Ξέρας

Πρωτάθλημα Γυναικών

Κλειστό Νεάπολης, 2.30μ.μ., Ολύμπια – Νίκη Βόλου, διαιτητές: Χριστοδούλου, Παπαθωμά

Κυριακή(18/3)

Α2 ΕΚΣΑΘ

Γήπεδο Σκιάθου, 12.30μ.μ., Σκιάθος- Κεραυνός, διαιτητές: Τσέλης, Χριστοδούλου

ΕΑΚ Λάρισας, 7.30μ.μ., ΑΟ Σουφλαρίων- ΝΑ Νίκης, διαιτητές: Λεκάτσας, Ρέμπελου

Β΄ ΕΣΚΑΘ

Κλειστό Ν. Ιωνίας, 12.00, Διμήνι- Ιωλκία, διαιτητές: Μαριτσούδης, Γκούλιας

Γήπεδο Αρμενίου, 12.00, Αρμένιο- Μπάσκετ Μπολ Κλα, διαιτητές; Σταθάκης, Γκούλιας

Γήπεδο «Β. Παρασκευόπουλος, 12.00, ΓΣ Βόλου-Ίωνας, διαιτητές: Σταματόπουλος, Μπούγλος

Δημοτικό Τρικάλων, 12.00, Πράσινη Γωνία-Φίλιππος Τρικάλων, διαιτητές: Ρέμπελου, Δημουλάς

Κλειστό Ι. Πατάκης, 2μ.μ., Δίλοφο-Φαλώρεια, διαιτητές: Παγώνη- Παπαθωμά

Δημοτικό Τρικάλων, 5μ.μ., Πελασγοί Καλ.-Άγ. Νέστορας, διαιτητές: Δημουλάς, Θανασούλας

ΕΑΚ Καρδίτσας, 2μ.μ., Μητρόπολη-Αναγέννηση Καλ., διαιτητές: Αγοραγιάννης, Κίσσας

Κλειστό Παλαμά, 6μ.μ., Φύλλου Καρδ.- Παλαμαϊκή, διαιτητές: Ξέρας, Χρήστου

Πρωτάθλημα Κορασίδων

Γήπεδο «Βάκης Παρασκευόπουλος», 8μ.μ., Μπάσκετ Μπολ- ΓΣ Αλμυρού, διαιτητές: Γιούτσα, Πουριανού

ΕΑΚ Καρδίτσας, 12.00, Απόλλων Καρδίτσας-ΓΣ Σοφάδες, διαιτητές: Αγοραγιάννης, Κίσσας

Πρωτάθλημα Νεανίδων

Κλειστό Ν. Ιωνίας, 2μ.μ., ΓΣ Νίκης-Ολύμπια, διαιτητές; Μαριτσούδης, Μαριτσούδη

Εθνική Κατηγορία

ΕΑΚ Βόλου, 12.00, Ολυμπιακός Β.–Α.Ο Σερρών, γραμματεία: Στάμος, Γκαλίδη, Σακελλαροπούλου

Γήπεδο « Βάκης Παρασκευόπουλος», 6μ.μ., Μεταμόρφωση-ΓΣ Βόλου, γραμματεία: Πουριανός, Πολύζου, Πολύζος

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
6
+
2
=