Επιστροφή στις επιτυχίες

Τελευταία ενημέρωση: 2012-02-25, 14:34:53
Επιστροφή  στις  επιτυχίες

Η Νίκη σήμερα με Νήαρ Ηστ στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Β΄ Εθνικής μπάσκετ

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στη Νέα Ιωνία επιστρέφει σήμερα (5 μ.μ.) η ομάδα μπάσκετ της Νίκης και με τον κόσμο στο πλευρό της θέλει να επιστρέψει στο δρόμο των επιτυχιών υποδεχόμενη τη Νήαρ Ηστ στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Β΄ Εθνικής μπάσκετ.

Η Νίκη είχε κάνει αήττητο ξεκίνημα στο β΄ γύρο που σταμάτησε την περασμένη Κυριακή στην Αρναία Χαλκιδικής και θέλει σήμερα την 13η νίκη της για να μείνει πιο σταθερά στην 3η θέση της βαθμολογίας...

Η ομάδα της Νίκης Βόλου στις 5 μ.μ. στο κλειστό γυμναστήριο Ν. Ιωνίας γνωρίζει ότι ο αγώνας με την έμπειρη ομάδα της Νήαρ Ηστ είναι ιδιαίτερα δύσκολος και οι καλαθοσφαιριστές θα τα δώσουν όλα για να πετύχουν το θετικό αποτέλεσμα που θα τους διατηρήσει στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Η Νίκη θέλει και ρεβάνς αφού στον α΄ γύρο στην Καισαριανή γνώρισε την πρώτη φετινή ήττα. Η ομάδα μπάσκετ της Νίκης Βόλου θέλει να κάνει το μεγάλο άλμα για το βολιώτικο μπάσκετ και ο στόχος της ανόδου στην Α2 είναι εφικτός, αν και υπάρχει ακόμη πολύς δρόμος.

Σήμερα στόχος είναι η 13η νίκη και ο Γ. Ζαφειρούδης ελπίζει πως θα έχει πιο έτοιμο και τον Ναούμ Θυμνιό, ενώ για ένα ακόμη ματς θα απουσιάσει ο τραυματίας Αντώνης Σαμαράς ...Στη διάθεση της τεχνικής ηγεσίας θα βρίσκονται οι: Μανώλης Αναγνωστόπουλος, Παναγιώτης Παπούλιας, Αντώνης Χριστομάνος, Σάκης Κουτίνας, Γιώργος Μαυρογιάννης, Παναγιώτης Τσώλης, Μιχάλης Φρουσκλιάς, Ναούμ Θυμνιός, Χρήστος Ζαρογιάννης, Λευτέρης Στάμος, Γρηγόρης Μυστιλιάδης και Μιχάλης Πολίτης που θα προσπαθήσουν για τη νίκη.

Η διοίκηση της Ερασιτεχνικής Νίκης Βόλου καλεί όλους τους Βολιώτες φιλάθλους που έχουν βοηθήσει τόσο πολύ για να πραγματοποιηθεί η μέχρι τώρα καλή πορεία της ομάδας στο πρωτάθλημα, να βρεθούν και σήμερα στο κλειστό της Ν. Ιωνίας και να δώσουν δύναμη και κουράγιο στους παίκτες.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής μπάσκετ έχουν ως εξής:

Λίντο 16.00 Ηράκλειο -ΑΣΕ Δούκα Λαζαρίδης-Τζίμα (Γιαννακουδάκης)

Ν.Ιωνίας Μαγνησίας 17.00 Νίκη Βόλου-Νήαρ Ηστ Ζαγορίδης-Θεοδώρου (Τσιργούλας)

Αμαλιάδας 13.00 Κόροιβος-ΣΑ Στρατωνίου Πόντας-Παπαγιαννόπουλος Λ (Ρόζης)

Ζωγράφου 17.00 Φιλαθλητικός-Διαγόρας Ρόδου Μπλέτσας-Κοντίλης (Κουλούρης)

Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-Αίας Ευόσμου Ξάνθος-Μάλαμας (Μακρίδης)

Κατσιδήμου 17.00 Αίολος Τρικ.-Ηρακλής Παπαδόπουλος Θ-Βογιατζής (Γκαρτζονίκας)

ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ-Αιγάλεω Τατούδης-Γερακίνης (Χαρισόπουλος)

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
8
+
3
=