Κλήρωσε για τα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΘ

Τελευταία ενημέρωση: 2020-09-09, 19:18:23
Κλήρωσε για τα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΘ

Στα γραφεία της ΕΣΚΑΘ στη Λάρισα πραγματοποιήθηκαν χθες οι κληρώσεις για τις τρεις τοπικές κατηγορίες μπάσκετ, από τις οποίες προέκυψε το πρόγραμμα της Α1, της Α2 και της Β’ κατηγορίας.

Οι ομάδες της ΕΣΚΑΘ μπορούν να υποβάλουν αιτήματα σχετικά με τη διεξαγωγή των πρωταθλημάτων στο mail της Ενωσης μέχρι και αύριο Πέμπτη. Οι ομάδες που θα συμμετάσχουν στα φετινά πρωταθλήματα είναι:

Α1 ΕΣΚΑΘ

Α’ Όμιλος: Αγριά BC, Ανόρθωση Βόλου, Ίωνας Βόλου, Αιολικός Βόλου, ΓΣ Βόλου, ΑΕΒ Διμηνίου, Ελευθεριακός, Ανάληψη Βόλου, Νίκαια 2012, Κεραυνός Λάρισας, ΕΑΛ

Β’ Όμιλος: ΓΣ Σοφάδων, ΑΟ Τρίκαλα, ΑΕ Λάρισας, ΑΟ Καλαμπάκας, ΑΟ Φοίβος Λάρισας, ΑΕΤ «Άρης», Μύτικας Λάρισας, ΓΣ Νίκαιας, Δαναοί Τρικάλων, ΓΣ Ελασσόνας, Νέος Κεραυνός Λάρισας

Α2 ΕΣΚΑΘ

Α’ Όμιλος: Ιωλκία Βόλου, ΓΣ Σκιάθου, BC Volos, Κένταυρος Ζαγοράς, Τιτάνες Αλμυρού, Σπάρτακος Λάρισας, Ακαδημία Αθλημάτων Λάρισας, Ερμής Αγιάς, Νέοι ΑΕΛ, Ίκαρος Νεάπολης, ΓΣ Τιρνάβου

Β’ Όμιλος: Αστέρας Λάρισας, Ακαδημία Αθλημάτων Καρδίτσας, ΒC Larissa, ΑΟ Σουφλαρίων, Φαλώρεια Τρικάλων, Απόλλων Καρδίτσας, Κρόνος Τυρνάβου, Πασιαλής Μουζακίου, Ολυμπιακός Καρδίτσας, ΒC Fountas, Πελαργός Λάρισας

Β’ ΕΣΚΑΘ

Α’ Όμιλος: Ολυμπιονίκης Μαγνησίας, Άδμητος Βελεστίνου, ΑΟ Σκοπέλου, Νίκη Βόλου Κ21, Ηρακλής, ΑΣ Φαρσάλων, Χάλκης, ΕΝΔ Πλατυκάμπου, Αναγέννηση Αρμενίου, Πελασγιώτιδα, ΓΣ Φαρσάλων Κ21

Β’ Όμιλος: Κρόνος Τρικάλων, ΚΑΣ Δεσκάτης, Πράσινη Γωνιά Τρικάλων, Ακαδημία Καρδίτσας, ΓΣ Φαλάνης, Άγιος Κωνσταντίνος Λάρισας, Μαρίνος Αντύπας, Ακαμάτες Φαρκαδόνας, Πυρσός Λάρισας, Αίολος Τρικάλων Κ21, Αναγέννηση Καλοχωρίου

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος και στην Α1 Κατηγορία η Αγριά αντιμετωπίζει την ΑΕΒ Διμηνίου, ο Ελευθεριακός υποδέχεται τον ΓΣ Βόλου, ενώ ο Αιολικός υποδέχεται τον Κεραυνό Λάρισας, η Ανόρθωση τον ΓΣ Νίκαιας, και η Ανάληψη παίζει εκτός έδρας με την Νίκαια 2012. Ρεπό έχει ο Ίωνας.

Το πρόγραμμα των τριών κατηγοριών έχει ως εξής:

A1 ΕΣΚΑΘ - Α’ Ομιλος

1η αγωνιστική και 12η

Αιολικός-Κεραυνός Λάρισας

Νίκαια 2012-Ανάληψη

Ανόρθωση-ΓΣ Νίκαιας

ΓΣ Αγριάς-ΑΕΒ Διμηνίου

Ελευθεριακός-ΓΣ Βόλου

Ρεπό: Ίωνας Βόλου

2η αγωνιστική και 13η

ΓΣ Βόλου-ΓΣ Αγριάς

ΑΕΒ Διμηνίου-Ανόρθωση

ΓΣ Νίκαιας-Νίκαια 2012

Ανάληψη- Αιολικός

Κεραυνός Λάρισας-Ίωνας Βόλου

Ρεπό: Ελευθεριακός

3η αγωνιστική και 14η

Ίωνας Βόλου-Ανάληψη

Αιολικός -ΓΣ Νίκαιας

Νίκαια 2012-ΑΕΒ Διμηνίου

Ανόρθωση-ΓΣ Βόλου

ΓΣ Αγριάς-Ελευθεριακός

Ρεπό: Κεραυνός Λάρισας

4η αγωνιστική και 15η

Ελευθεριακός-Ανόρθωση

ΓΣ Βόλου-Νίκαια 2012

ΑΕΒ Διμηνίου-Αιολικός

ΓΣ Νίκαιας-Ίωνας Βόλου

Ανάληψη-Κεραυνός Λάρισας

Ρεπό: ΓΣ Αγριάς

5η αγωνιστική και 16η

Ίωνας Βόλου-ΑΕΒ Διμηνίου

Αιολικός -ΓΣ Βόλου

Νίκαια 2012-Ελευθεριακός

Ανόρθωση-ΓΣ Αγριάς

Κεραυνός Λάρισας-ΓΣ Νίκαιας

Ρεπό: Ανάληψη

6η αγωνιστική και 17η

ΓΣ Αγριάς-Νίκαια 2012

Ελευθεριακός- Αιολικός

ΓΣ Βόλου-Ίωνας Βόλου

ΑΕΒ Διμηνίου-Κεραυνός Λάρισας

ΓΣ Νίκαιας-Ανάληψη

Ρεπό: Ανόρθωση

7η αγωνιστική και 18η

Ίωνας Βόλου-Ελευθεριακός

Αιολικός-ΓΣ Αγριάς

Νίκαια 2012-Ανόρθωση

Ανάληψη-ΑΕΒ Διμηνίου

Κεραυνός Λάρισας-ΓΣ Βόλου

Ρεπό: ΓΣ Νίκαιας

8η αγωνιστική και 19η

Ανόρθωση- Αιολικός

ΓΣ Αγριάς-Ίωνας Βόλου

Ελευθεριακός-Κεραυνός Λάρισας

ΓΣ Βόλου-Ανάληψη

ΑΕΒ Διμηνίου-ΓΣ Νίκαιας

Ρεπό: Νίκαια 2012

9η αγωνιστική και 20η

Ίωνας Βόλου-Ανόρθωση

Αιολικός-Νίκαια 2012

ΓΣ Νίκαιας-ΓΣ Βόλου

Ανάληψη-Ελευθεριακός

Κεραυνός Λάρισας-ΓΣ Αγριάς

Ρεπό: ΑΕΒ Διμηνίου

10η αγωνιστική και 21η

Νίκαια 2012-Ίωνας Βόλου

Ανόρθωση-Κεραυνός Λάρισας

ΓΣ Αγριάς-Ανάληψη

Ελευθεριακός-ΓΣ Νίκαιας

ΓΣ Βόλου-ΑΕΒ Διμηνίου

Ρεπό: Αιολικός

11η αγωνιστική και 22η

Ίωνας Βόλου-Αιολικός

ΑΕΒ Διμηνίου-Ελευθεριακός

ΓΣ Νίκαιας-ΓΣ Αγριάς

Ανάληψη-Ανόρθωση

Κεραυνός Λάρισας-Νίκαια 2012

Ρεπό: ΓΣ Βόλου

Α2 ΕΣΚΑΘ - Α’ Ομιλος

1η αγωνιστική και 10η

Ίκαρος Νεάπολης-Sports Academy Larissa

ΓΣ Τυρνάβου-Κένταυρος Ζαγοράς

BC Volos-Ερμής Αγιάς

Ιωλκία-ΓΣ Σκιάθου

Τιτάνες Αλμυρού-Σπάρτακος Λάρισας

2η αγωνιστική και 11η

Σπάρτακος Λάρισας-Ιωλκία

ΓΣ Σκιάθου-BC Volos

Ερμής Αγιάς-ΓΣ Τυρνάβου

Κένταυρος Ζαγοράς-Ίκαρος Νεάπολης

Sports Academy Larissa-Τιτάνες Αλμυρού

3η αγωνιστική και 12η

Ίκαρος Νεάπολης-Ερμής Αγιάς

ΓΣ Τυρνάβου-ΓΣ Σκιάθου

BC Volos-Σπάρτακος Λάρισας

Ιωλκία-Τιτάνες Αλμυρού

Sports Academy Larissa-Κένταυρος Ζαγοράς

4η αγωνιστική και 13η

Ιωλκία-Sports Academy Larissa

Τιτάνες Αλμυρού-BC Volos

Σπάρτακος Λάρισας-ΓΣ Τυρνάβου

ΓΣ Σκιάθου-Ίκαρος Νεάπολης

Ερμής Αγιάς-Κένταυρος Ζαγοράς

5η αγωνιστική και 14η

Ίκαρος Νεάπολης-Σπάρτακος Λάρισας

ΓΣ Τυρνάβου-Τιτάνες Αλμυρού

BC Volos-Ιωλκία

Κένταυρος Ζαγοράς-ΓΣ Σκιάθου

Sports Academy Larissa-Ερμής Αγιάς

6η αγωνιστική και 15η

BC Volos-Sports Academy Larissa

Ιωλκία-ΓΣ Τυρνάβου

Τιτάνες Αλμυρού-Ίκαρος Νεάπολης

Σπάρτακος Λάρισας-Κένταυρος Ζαγοράς

ΓΣ Σκιάθου-Ερμής Αγιάς

7η αγωνιστική και 16η

Ίκαρος Νεάπολης-Ιωλκία

ΓΣ Τυρνάβου-BC Volos

Ερμής Αγιάς-Σπάρτακος Λάρισας

Κένταυρος Ζαγοράς-Τιτάνες Αλμυρού

Sports Academy Larissa-ΓΣ Σκιάθου

8η αγωνιστική και 17η

ΓΣ Τυρνάβου-Sports Academy Larissa

BC Volos-Ίκαρος Νεάπολης

Ιωλκία-Κένταυρος Ζαγοράς

Τιτάνες Αλμυρού-Ερμής Αγιάς

Σπάρτακος Λάρισας-ΓΣ Σκιάθου

9η αγωνιστική και 18η

Ίκαρος Νεάπολης-ΓΣ Τυρνάβου

ΓΣ Σκιάθου-Τιτάνες Αλμυρού

Ερμής Αγιάς-Ιωλκία

Κένταυρος Ζαγοράς-BC Volos

Sports Academy Larissa-Σπάρτακος Λάρισας

B’ ΕΣΚΑΘ - Α’ Ομιλος

1η αγωνιστική και 10η

Ολυμπιονίκης-Λεχώνια

Πελασγιώτιδα-Νίκη Βόλου Κ21

ΑΕ Πλατυκάμπου-ΑΣ Φάρσαλα

Άδμητος Βελεστίνου-Ηρακλής Χάλκης

Σκόπελος-Αρμένιο

2η αγωνιστική και 11η

Αρμένιο-Άδμητος Βελεστίνου

Ηρακλής Χάλκης-ΑΕ Πλατυκάμπου

ΑΣ Φάρσαλα-Πελασγιώτιδα

Νίκη Βόλου Κ21-Ολυμπιονίκης

Λεχώνια-Σκόπελος

3η αγωνιστική και 12η

Ολυμπιονίκης-ΑΣ Φάρσαλα

Πελασγιώτιδα-Ηρακλής Χάλκης

ΑΕ Πλατυκάμπου-Αρμένιο

Άδμητος Βελεστίνου-Σκόπελος

Λεχώνια-Νίκη Βόλου Κ21

4η αγωνιστική και 13η

Άδμητος Βελεστίνου-Λεχώνια

Σκόπελος-ΑΕ Πλατυκάμπου

Αρμένιο-Πελασγιώτιδα

Ηρακλής Χάλκης-Ολυμπιονίκης

ΑΣ Φάρσαλα-Νίκη Βόλου Κ21

5η αγωνιστική και 14η

Ολυμπιονίκης-Αρμένιο

Πελασγιώτιδα-Σκόπελος

ΑΕ Πλατυκάμπου-Άδμητος Βελεστίνου

Νίκη Βόλου Κ21-Ηρακλής Χάλκης

Λεχώνια-ΑΣ Φάρσαλα

6η αγωνιστική και 15η

ΑΕ Πλατυκάμπου-Λεχώνια

Άδμητος Βελεστίνου-Πελασγιώτιδα

Σκόπελος-Ολυμπιονίκης

Αρμένιο-Νίκη Βόλου Κ21

Ηρακλής Χάλκης-ΑΣ Φάρσαλα

7η αγωνιστική και 16η

Ολυμπιονίκης-Άδμητος Βελεστίνου

Πελασγιώτιδα-ΑΕ Πλατυκάμπου

ΑΣ Φάρσαλα-Αρμένιο

Νίκη Βόλου Κ21-Σκόπελος

Λεχώνια-Ηρακλής Χάλκης

8η αγωνιστική και 17η

Πελασγιώτιδα-Λεχώνια

ΑΕ Πλατυκάμπου-Ολυμπιονίκης

Άδμητος Βελεστίνου-Νίκη Βόλου Κ21

Σκόπελος-ΑΣ Φάρσαλα

Αρμένιο-Ηρακλής Χάλκης

9η αγωνιστική και 18η

Ολυμπιονίκης-Πελασγιώτιδα

Ηρακλής Χάλκης-Σκόπελος

ΑΣ Φάρσαλα-Άδμητος Βελεστίνου

Νίκη Βόλου Κ21-ΑΕ Πλατυκάμπου

Λεχώνια-Αρμένιο

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
1
+
8
=