Δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Γέφυρας

δεν-μπόρεσε-να-ξεπεράσει-το-εμπόδιο-τη-567863

Δεν ήταν καλή και ηττήθηκε σε κομβικό ματς η Νίκη Βόλου από την ομάδα της Γέφυρας. Οι κυανόλευκοι έχουν την επόμενη αγωνιστική δύσκολη αποστολή καθώς αγωνίζονται στη Θεσσαλονίκη κόντρα στη ΧΑΝΘ.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυναμικά και πήραν διψήφια διαφορά στη λήξη της 1ης περιόδου (15-27). Η Νίκη ισορρόπησε στο 2ο δεκάλεπτο και μείωσε πολύ τη διαφορά με τις δύο ομάδες να κλείνουν το ημίχρονο με το σκορ στο 38-40. Στην 3η περίοδο η Γέφυρα πήρε και πάλι τον έλεγχο με την διαφορά να ανεβαίνει ξανά σε διψήφια νούμερα με το σκορ στο 30’ να είναι στο 55-68. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να επανέλθουν στο παιχνίδι με τους φιλοξενούμενους να συντηρούν μια καλή διαφορά μέχρι το τελικό 75-83.

Νίκη Βόλου-ΚΣ Γέφυρας 75-83