Εμαθαν τους αντιπάλους τους

Τελευταία ενημέρωση: 2018-02-15, 15:26:51
Εμαθαν τους αντιπάλους τους

Τους αντιπάλους τους έμαθαν χθες οι βολιώτικες ομάδες, μετά τις κληρώσεις της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών (16-18 Μαρτίου) και της αντίστοιχης του Παιδικού πρωταθλήματος (30/3-1 Απριλίου), που πραγματοποιήθηκαν στα γραφεία της ΚΟΕ.

Όσον αφορά τους Νέους άνδρες, η Νίκη Βόλου, μοναδική εκπρόσωπος του Βόλου, κληρώθηκε στον Όμιλο Θεσσαλονίκης και θα αντιμετωπίσει τους Ηλυσιακό, ΠΑΟΚ και ΠΑΣ Φοίβο, θέλοντας να εξασφαλίσει ένα εκ των δύο εισιτηρίων της πρόκρισης στην τελική φάση, όπου συνολικά θα βρεθούν 8 ομάδες. Στο πρωτάθλημα των Παίδων, Νίκη Βόλου και ΟΥΚ θα τεθούν αντιμέτωποι με τους Νηρέα Λαμίας, ΝΟ Λάρισας και ΝΕ Λάρισας, στον Όμιλο Βόλου, απ’ όπου προκρίνονται οι τρεις πρώτοι στη Γ’ φάση.

Οι Όμιλοι:

ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ

Α’ ΑΤΤΙΚΗΣ: Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιακός, ΝΟ Χανίων

Β’ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Παλαιό Φάληρο, Πανιώνιος, ΝΟ Καλαμακίου

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Ηλυσιακός, Νίκη Βόλου, ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΑΕ Χαϊδαρίου, Νηρέας Γέρακα, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών

Στην τελική φάση (F8), προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (27-29 Απριλίου)

ΠΑΙΔΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Χαλκίδας, ΑΝΟ Γλυφάδας, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Εθνικός Πειραιά, Πανιώνιος, Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΕ Κερατσινίου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, ΓΣ Περιστερίου, Παλαιό Φάληρο, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, ΑΟ Πετρούπολης

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, Υδραϊκός, Ιωνικός Νίκαιας, Νηρέας Χαλανδρίου

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΑΟ Κέρκυρας, ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαΐδας, ΧΑΝΘ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΚΕ Κοζάνης, Ηρακλής

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: ΠΑΣ Φοίβος, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας, Εθνικός Αλεξανδρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνης, ΑΟ Πλιτς Πλατς

Οι 25 ομάδες που θα προκριθούν συνολικά, θα συνεχίσουν στην Γ’ Φάση του πρωταθλήματος (18-20 Μαΐου), απ’ όπου οι 10 θα περάσουν στην τελική φάση (F10), 29/6 - 1 Ιουλίου.

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
9
+
4
=