Σκακιστικά τουρνουά της Σ.Ε. Βόλου

Τελευταία ενημέρωση: 2015-11-05, 12:55:22
Σκακιστικά τουρνουά της Σ.Ε. Βόλου

Ολοκληρώθηκε η πρώτη φάση του 2ου Νεανικού τουρνουά πουλ της Σ.Ε. Βόλου με τα παρακάτω αποτελέσματα:


Α1 όμιλος

6ος γύρος:

  • Καμπανός Π. - Τσαρούχας Π. 0-1
  • Βαγγέλας Θ. - Δαλίδης Αθ. 0-1
  • Αγραφιώτης Μ. - Μπάρτζος Αγγ. 1-0
  • Αγραφιώτης Στ. - Μπαρτζάνας Ι. 1-0

 

7ος γύρος:

  • Δαλίδης Αθ. - Καμπανός Π. 1-0
  • Τσαρούχας Π. - Αγραφιώτης Μ. 0-1
  • Μπαρτζάνας Ι. - Βαγγέλας Θ. 1-0
  • Μπάρτζος Αγγ. - Αγραφιώτης Στ. 0-1

 

Α2 όμιλος

6ος γύρος:

  • Ιωάννου Λ. - Καλλίας Σπ. 0-1
  • Βαγγέλα Αικ. - Ξενάκης Τρ. 1-0
  • Βάσιλα Φ. - Καψής Αθ. 0-1
  • Οικονομίδη Μ. bye

 

7ος γύρος:

  • Οικονομίδη Μ. - Βαγγέλα Αικ. 1-0
  • Καψής Αθ. - Ιωάννου Λ. 1-0
  • Ξενάκης Τρ. - Βάσιλα Φ. 1-0
  • Καλλίας Σπ. bye

Διαιτητές των αγώνων ήταν οι Σκοτεινιώτης Ι., Πατρίκος Ι. και Καβούρης Γ.

Στον Α1 όμιλο, πρώτος αναδείχθηκε ο Μ. Αγραφιώτης με 6 β. και δεύτερος μετά την άρση των κριτηρίων ο Αθ. Δαλίδης με 5,5 β., ενώ τρίτος με διαφορά στα κριτήρια ήταν ο Στ. Αγραφιώτης με 5,5 β.
Στις υπόλοιπες θέσεις έχουμε: 4ος Τσαρούχας Π. με 3 β., 5ος Καμπανός Π. με 3 β. 6ος Μπαρτζάνας Ι. με 3 β., 7ος Βαγγέλας Θεοφ. με 2 β. και 8ος ο Μπάρτζος Αγγ. χωρις βαθμούς.
Στον Α2 όμιλο για την 1η θέση έχουμε απόλυτη ισοβαθμία και στα κριτήρια, την οποία μοιράζονται Καλλίας Σπ. και Οικονομιδη Μ. με 5,5 β. ο καθένας και ακολουθούν 3ος Καψής Αθ. με 4 β., 4ος Ιωάννου Λ. με 3 β., 5η Βαγγελα Αικ. με 2 β., 6ος Ξενάκης Τρ. και 7η Βασιλα Φ. χωρίς βαθμούς.

Στην τελική φάση του ερχόμενου Σαββάτου 7/11, προκρίθηκαν οι Αγραφιώτης Μ. και Δαλίδης Αθ. από τον Α1 όμιλο και Καλλίας Σπ. και Οικονομίδη Μ. από τον Α2 όμιλο. Οι δυο πρώτοι του Α2 ομίλου θα αγωνισθούν μεταξύ τους σε διπλούς αγώνες για το ποιος θα αναδειχθεί πρώτος του ομίλου. Οι βραβεύσεις και οι απονομές των πιστοποιητικών συμμετοχής θα γίνουν με τη λήξη της τελικής φάσης.
Το 4ο τουρνουά πουλ συνεχίσθηκε με τη διεξαγωγή αναβληθέντων αγώνων του Α1 και Α2 ομίλου.

Τα αποτελέσματα ήταν τα εξής: Ζαϊρές Κ. - Καβουρης Γ. 0-1, Φώτου Χρ. - Λαγάρας Στ. 0-1, Στ. Λαγάρας - Κ. Τζαμτζής 1-0.

 

Στις βαθμολογίες των δυο ομίλων έχουμε τις παρακάτω κατατάξεις:

Α1 όμιλος:

1. Χατζηπολίτης Γ. 4 β., 2. Παπαδούλης Γ. 3 β., 3. Πετρούλιας Δ. 2 β., 4. Ζαϊρές Κ. 1 β., 5. Καβούρης Γ. και 6. Οικονομίδης Σ. 1 β.

 

Α2 όμιλος:

1. Λαγάρας Στ. 4 β., 2. Τζαμτζής Κ. 2,5 β., 3. Κορώνας Β. 3 β., 4. Δημόπουλος Χρ. 2 β., 5. Καλατζαντωνάκης Αλ. 1 β. και Φώτου Χρ. χωρίς βαθμούς.

Την ερχόμενη Κυριακή θα διεξαχθεί ο τελευταίος γύρος των ομίλων και οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου θα συνεχίσουν στην τελική φάση.

Στις παρτίδες του 5ου γύρου για το Β όμιλο είχαμε τα παρακάτω αποτελέσματα: Χατζίρη Αικ. - Τζαμτζής Σ. 0,5 - 0,5, Βάσιλας Εκτ. - Παπαιωάννου Π. 0-1, Καλλίας Σπ. - Αγραφιώτης Στ. 1-0 και Γιαννούλας Ι. - Αγραφιώτης Μ. 0-1 α.α.

Στη βαθμολογία προηγείται ο Μ. Αγραφιώτης με 4 β. και ακολουθούν, 2. Παπαιωάννου Π. 2,5 β., 3. Καλλίας Σπ. 2,5 β., 4. Μαλαμούλης Δ. 2 β., 5. Αγραφιώτης Στ. 2 β., 6. Βάσιλας Ε. 1,5 β., 7. Τζαμτζής Σ. 1 β., 8. Γιαννούλας Ι. 1 β. και 9. Χατζίρη Αικ. 0,5 β.

 

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
2
+
9
=