Χορταστική ισοπαλία στην Σκόπελο

χορταστική-ισοπαλία-στην-σκόπελο-617394

Σε εξ αναβολής αγώνα, που έγινε χθες στο γήπεδο της Σκοπέλου, η ομώνυμη ομάδα αναδείχθηκε ισόπαλη απέναντι στον Παγασητικό, ο οποίος προηγήθηκε με 0-2, αλλά δεν μπόρεσε να κρατήσει το προβάδισμα.

Η αναμέτρηση διεξήχθη στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας ΕΠΣΘ, με την ομάδα να προηγείται ακόμη και με 0-2 στο ημίχρονο, αλλά οι Νησιώτες είχαν την απάντηση και πήραν το βαθμό της ισοπαλίας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 25’, όταν από πάσα του Μπούρντα ο Μπερτζέμης έγινε κάτοχος της μπάλας και πέτυχε το 0-1. Λίγο πριν την εκπνοή του α’ μέρους, και στο 42’, η ομάδα του Θοδωρή Ανδρουτσόπουλου πέτυχε και δεύτερο γκολ, με τον Μπερτζέμη αυτή τη φορά, σε ρόλο δημιουργού, και τον Μπούρντα σε ρόλο εκτελεστή για το 0-2 με πλασέ.

Για την Σκόπελο και την ομάδα του Χρήστου Καπελιάνη το δεύτερο ημίχρονο ήταν τελείως διαφορετικό, με τους γηπεδούχους να πιέζουν για το γκολ που θα τους έβαζε και πάλι μέσα στο παιχνίδι. Αυτό ήρθε στο 60’ με τον Χισάι να κερδίζει πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος για το 1-2. Το τελικό 2-2 πέτυχε στο 82’ ο Χρυσοφός με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Κερμελή.

ΣΚΟΠΕΛΟΣ: Ταλαδιάνος, Παναγιώτου (46’ Ρόκο), Σιαθίτης, Κονταξής (35’ λ. τρ. Καραγιώργος), Καραθανάσης, Χρυσάνθης, Χυσάι, Γεωργίου (70’ Κερμελής), Ζαρίφης, Χρυσοφός, Συνοδινός.

ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ: Καγιάννης, Ξηρομερίτης, Μυλωνάς, Στρούγγης, Τσορμπατζής, Λάιος, Μπραχόλι (80’ Καψιώτης), Γκατζούνας, Περιβολιώτης, Μπούρντα, Μπερτζέμης (65’ Ρηγίνος).