ΒΟΛΕΪ

Αήττητα τα κορίτσια του ΓΣ Βόλου

αήττητα-τα-κορίτσια-του-γσ-βόλου-213547

Αήττητη και χωρίς απώλεια σετ στη 5η αγωνιστική η γυναικεία ομάδα του Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ. Την Κυριακή 26 Νοεμβρίου 2017 αγωνίστηκε με τη νεανική ομάδα του Α.Ο. ΣΚΟΠΕΛΟΥ και κέρδισε με σκορ 3-0 σετ.

Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ. Ξανθόπουλος Παν.-Γιόλας Απ. Τρυπίλα, Γιόλα, Αυγερινού, Τσαπραίλη, Παπαδοπούλου, Προφαντή Τσελεπή, Κανελλοπούλου, Χαντζή, Βαριάμη, Κωστή, Κωστοπούλου, Ράμπου, Ραμιώτη.

Για την 6η αγωνιστική, αύριο Σάββατο 2 Δεκεμβρίου 2017 αγωνίζεται με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Βόλου στις 21.00 το Βάκης Παρασκευόπουλος.

Στις επόμενες αναμετρήσεις ξεχωρίζει το Γ.Σ. Νίκη Βόλου – Γ.Σ. Αλμυρού την Κυριακή 3-12-2017 στις 14.00 στο Κλειστό της Ν. Ιωνιας, και το Α.Σ. Φάρσαλα – Α.Ο. Σκοπέλου, ρεπό για την ομάδα του Ελευθεριακού Βόλου.

7.ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 0β (0-15) 5αγ

Τέλος για το αναπτυξιακό πρωτάθλημα κορασίδων Β φάση, την ήττα γνώρισαν οι κορασίδες στην Λάρισα από τον Φιλαθλητικό με 3-0 σετ (25-18, 25-13, 25-18).

Με εξαίρεση το 2ο σετ η ομάδα μας ήταν ανταγωνιστική στο 1ο και στο 3ο σετ με προβάδισμα στο σκορ, αλλά τα πολύ χαμηλά ποσοστά σε επίθεση δεν της επέτρεψαν να πάρει κάτι καλύτερο από την αναμέτρηση.

Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ: Βαριάμη, Γιόλα 6π ( 5ασ, 1επ), Παπαδοπούλου 4π ( 2ασ, 1επ, 1μπλ), Χαντζή 1π (1επ), Αυγερινού 6π ( 4ασ, 2επ), Προφαντή 6π (1ασ, 4επ, 1μπλ), Καραδήμου L (38% υπ).