ΒΟΛΕΪ

Έχασε στη Λάρισα την πρωτιά η Αργώ

έχασε-στη-λάρισα-την-πρωτιά-η-αργώ-620356

Στο πρωτάθλημα Β΄ Εθνικής κατηγορίας βόλεϊ γυναικών

Την ήττα με 3-0 σετ γνώρισε το Σάββατο η ομάδα των γυναικών της Αργούς στη Λάρισα, σε αγώνα της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής κατηγορίας, από την ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ, η οποία διατηρήθηκε στην κορυφή αφήνοντας πίσω τη βολιώτικη ομάδα.

Το τελικό σκορ δεν αντικατοπτρίζει, σε καμία περίπτωση, την εικόνα του αγώνα, αφού η Βολιώτικη ομάδα τουλάχιστον τα δύο σετ (1ο και 3ο ) τα έχασε στις λεπτομέρειες και δικαιούταν κάτι καλύτερο. Ιδιαίτερα το τρίτο σετ στο οποίο είχε ξεφύγει με διαφορά έξι πόντων.

Τα σετ: 32-30, 25-15, 28-26

ΑΕΛ: (Ιόβτσεβ ) Ανδρεάδη, Βελεσίωτη, Ιοβτσεβα, Καμπουρογιάννη, Κολοβέτσιου, Κοντογιάννη, Λουκανίκα, Μπουφίκου, Μπρούτσου, Παπαδημητρίου, Στανίση, Τεντολούρη, Χατζή, Χρυσοπούλου.

ΑΡΓΩ : (Σταθόπουλος-Ζαφειρίου) Τάσσου, Τσαντοπούλου, Χιμάρα ,Ζαφειρίου, Σταυρακοπούλου ,Γεωργουλά, Φιλιππίδη,Τσιτσιγιάννη, Κανέλου, Γάκη, Γερολυμάτου, Καλοφοριδη, Καλαπόδα, Παπαθεοδώρου.