Με συνολικά 16 αγώνες, 8 σήμερα και 8 αύριο, ξεκινά η νέα αγωνιστική χρονιά για την ΕΠΣΘ και το πρώτο ενδιαφέρον είναι στο Κύπελλο Ερασιτεχνών..
Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ
Στο Κύπελλο ΕΠΣΘ μετέχουν και οι 4 ομάδες της Γ΄ Εθνικής με την περσινή κυπελλούχο Νίκη να αντιμετωπίσει τον Πύρασο, ο Ολυμπιακός θα τεθεί αντιμέτωπος με τον Πηλέα, ο Θησέας με τους Μυρμιδόνες και ο Γ.Σ. Αλμυρού με τον Τοξότη.
Στον θεσμό μετέχουν όλες οι ομάδες της Α΄ και Β΄ κατηγορίας ΕΠΣΘ ενώ δήλωσαν συμμετοχή και δυο της Γ΄ τοπικής που έπαιξαν μεταξύ τους (Νηλέας –Δύναμη 1-0) πιο πριν για να μείνουν οι ομάδες 32…
Το πρόγραμμα στην α΄ φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών ΕΠΣΘ έχει ως εξής:
Σάββατο 22 Σεπτεμβρίου
Γηπ. Πορταριάς ( 4 μ.μ.): 1.Μακρινίτσα-Ελευθεριακός ( διαιτ. Τσίντζας, Α. Αναστασίου, Μπασδάνη)
Γηπ. Νεάπολης ( 4 μ.μ.): 6.Δάφνη-Αίας Σούρπης (Σαρρής, Γεωργατζής, Μπαρτζιάλης)
Γηπ. Λεχωνίων ( 4 μ.μ.): 7. Ένωση Λεχωνίων/Νηλέας-Ακρόπολη (Σαμαράς, Τριφονίδης, Θάνος)
Γηπ. Ριζομύλου ( 4 μ.μ.): 8. Αστέρας Ριζομύλου-Παγασητικός (Κούστας, Καφτεράνης, Κούφιος)
Γηπ. «Π. Μαγουλάς»( 4 μ.μ.): 11. Πύρασος-Νίκη (Χαλβατζάκος, Κυριαζής, Θ. Τασιόπουλος)
Γηπ. Αγίας Παρασκευής ( 4 μ.μ.): 12. Αγ. Παρασκευή-Δήμητρα (Νικόπουλος, Κόκκαλης, Καρακίτσος)
Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ ( 4 μ.μ.): 14. Σαρακηνός-Ρήγας Φεραίος (Θεοχάρης, Π. Σακκάς, Αντωνίου)
Γηπ. Μικροθηβών ( 4 μ.μ.): 15.Μικροθήβες-Αγχίαλος (Βλάχος, Δ. Σακκάς, Γιάννης).
Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου
Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος ( 11 π.μ.): 13. Πανιώνιος-Διαγόρας (Βλάχος, Σκρίμπας, Γεωργατζής)
Γηπ. ΕΤΒΑ ( 11 π.μ.): 9. Πηλέας-Ολυμπιακός Β. (Βέργου, Καρακίτσος, Μπαρτζιάλης)
Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ( 11 π.μ.): 16. Άνθιμος Γαζής-Μαγνησιακός (Σαμαράς, Παπαδημητρίου , Πλακιάς)
Γηπ. Σκιάθου ( 12 μ.): 4.Ηρακλής-Σκιάθος (Αθηναίος ,Γκατζούνας, Χατζής)
Γηπ. Άλλης Μεριάς ( 4 μ.μ.): 3.Ιάσων Α.Μ.-Αγία Άννα (Σαρρής, Πλακιάς, Μπόλτσης)
Γηπ. Γατζέας ( 4 μ.μ.): 10. ΑΕ 2002-Πρωτεσίλαος (Νικόπουλος, Σκρίμπας, Σαρακατσάνος)
Γηπ. Πλατάνου ( 4 μ.μ.): 5.Μυρμιδόνες-Θησέας (Κατσιγιαννάκης, Κ. Τασιόπουλος, Δημητράκης)
Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ ( 4 μ.μ.): 2.Τοξότης-Γ.Σ. Αλμυρού (Καλατζής, Θ. Τασιόπουλος, Ε. Κόκκαλης).
2η φάση: 17 Οκτωβρίου 2018
17.Νικητής 1-Νικητής 2
18. Νικητής 3-Νικητής 4
19. Νικητής 5-Νικητής 6
20. Νικητής 7-Νικητής 8
21. Νικητής 9-Νικητής 10
22. Νικητής 11-Νικητής 12
23. Νικητής 13-Νικητής 14
24. Νικητής 15-Νικητής 16
3η φάση: 14 Νοεμβρίου 2018
25.Νικητής 17-Νικητής 18
26. Νικητής 19-Νικητής 20
27. Νικητής 21-Νικητής 22
28. Νικητής 23-Νικητής 24
4η φάση (Ημιτελικά): 16 Ιανουαρίου 2019
29.Νικητής 25-Νικητής 26
30. Νικητής 27-Νικητής 28
5η φάση (Τελικός): 10 Μαρτίου 2019
Νικητής 29- Νικητής 30.