ΒΟΛΕΪ

Ηττα για Αργώ

ηττα-για-αργώ-395672

Δεν τα κατάφερε η ομάδα γυναικών της ΑΣ Αργώ να πάρει τη νίκη απέναντι στην πιο έμπειρη ομάδα της Νίκης Βόλου, στον εξ αναβολής αγώνα που έγινε την Πέμπτη στο «Βάκης Παρασκευόπουλος» για το περιφερειακό πρωτάθλημα κεντρικής Ελλάδας.

Η Αργώ αντιμετώπισε την αντίπαλό της σαν ίσος προς ίσο και έχασε τελικά το παιχνίδι στις λεπτομέρειες, αφού το τελικό αποτέλεσμα κρίθηκε στη διαδικασία Tai bteak (2-3 σετ). Στο τελευταίο και καθοριστικό σετ, η Αργώ δεν κατάφερε να κρατήσει το σημαντικό προβάδισμα που είχε με 10-6 πόντους υπέρ, αφού τα διαδοχικά λάθη που έγιναν στη συνέχεια, έδωσαν τη νίκη στην αντίπαλό της.

Σύνθεση Αργώ: (Σταθόπουλος-Γεωργούλας) Καζοπίδου Β, Λεφάκη Μ,Παπανικολάου Μ,Γκαλιάκου Κ,Καλεσοπούλου Ν,Κολοβού Δ,Παρισάκη Ι,Πόλη Β,Παπαθανασίου Σ,Καλοφερίδου Μ,Διάλλα Β,Μπέη Ε.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα γυναικών της Αργούς έχει ρεπό, ενώ ξεκινάει το πρωτάθλημα η ομάδα των κορασίδων, αγωνιζόμενη στο κλειστό γυμναστήριο σήμερα στις 3 μ.μ.

Οι εγγραφές στα τμήματα υποδομών συνεχίζονται (πληροφορίες στα τηλέφωνα 6944604262 και 6974373947.