Μια στροφή πριν το τέλος στη Β΄ ΕΠΣΘ

Τελευταία ενημέρωση: 2018-05-15, 14:42:11
Μια στροφή πριν το τέλος στη Β΄ ΕΠΣΘ

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Η Δήμητρα Ευξεινούπολης είναι η ομάδα  που έχει κερδίσει και μαθηματικά την άνοδο, η Αγία Άννα  έχει το προβάδισμα  να κάνει το ίδιο, και θεωρητικά η τρίτη ομάδα της ανόδου από τη  Β΄ στην Α΄ ΕΠΣΘ θα κριθεί σε μπαράζ  μεταξύ Τοξότη και Μυρμιδόνων.  Θεωρητικά  πάντα (αφού μένει μια στροφή πριν το τέλος  της Β’ Κατηγορίας) στο μπαράζ παραμονής θα παίξουν Λεχώνια και Αχιλλέας…

Τα αποτελέσματα  στην προτελευταία αγωνιστική ήταν:

Α’ όμιλος

Α.Ε. 2002 - Αγία Άννα 1 - 2 (72΄πεν.Σταθόπουλος - 50’ Σκοπός,87’Πετσιμέρης)

Δύναμη - Τοξότης 1 - 3 (42΄Πλόχα - 24΄,65’,76΄Λ.Δενελάβας)

Ε.Λ.Νηλέας - Ιωλκός 2 - 0 (15΄Καμπέρης, 27΄Φιλίππου)

Ελευθεριακός - Μακρινίτσα 0 - 1(11΄Αρβανίτης)

Ιάσων Α.Μ. - Εθνικός 7 - 1(7΄Μπερτζέμης, 13΄,63΄Αλπάν,27΄αυτογκολ Καρπέτας, 48΄αυτογκολ Μουτσινάς,50΄Ζατσάη,68΄Κοτσαλής - 60΄Βέργος) 

Ν.Α. Νίκης  -  Κένταυρος Ν.Π. 0 - 3 α.α.

Ρεπό: Ν. Μαγνησιακός

Β’ όμιλος

Απόλλων Κ. – Αγχίαλος 0 - 4 (25’, 67’ Καραγιώργος, 32’, 55’ Πήλιος)

Μυρμιδόνες – Αχιλλέας 5 - 1 (2’ Τετριμίδας, 55’ πεν. Πιπινής, 65’ Δ.Μπούρχας, 85’, 90’ Ναούμ  -  60’ Σιούτης).

Πανιώνιος – Ερμής 7 - 4 (21’,50’,90’ Κιπτίου,24΄,67΄,89΄ Ν. Τσακίρης, 35΄Λυρίτσης – 7’ Στύλλας, 67’Μαλαμούλης, 77’ Πινιάρης, 85’ Κιουρέτης).

Μικροθήβες – Αστέρας 2 - 2 (15’, 38’ Τσιατάς  - 27’ Κωνσταντέλος, 60’ πεν. Ξέρας)

Δήμητρα  -  Ηρακλής Α.Θ. 6 - 0 (2’, 32’, 83’ Αραπίτσας, 12’ Γαλατσίδας, 20’ Τιμπλαλέξης, 75’ Κακλιάς).

Δάφνη - Αγροτικός 5 - 1(4΄Τσιγαρίδας,11΄,60΄70΄Καρακίτσιος,57’Τερλεξής -  28΄Νιάκας)

Ρεπό: Άθλος

Οι σκόρερ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

38 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

17 ΓΚΟΛ: Ζαρίφης (Αγία Αννα)

15 ΓΚΟΛ: Δ. Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

10 ΓΚΟΛ: Χ.Παπαϊωάννου (ΑΕ 2002)

 9 ΓΚΟΛ: Κουβαράς (ΑΕ 2002), Πριτσίνης (Ελευθεριακός), Ν. Δενελάβας (Τοξότης)

8 ΓΚΟΛ: Κ. Παλάτζας (Εθνικός), Χατζηκώστας (Λεχώνια)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

29 ΓΚΟΛ: Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα)

25 ΓΚΟΛ: Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος)

22 ΓΚΟΛ: Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη), Κυπτίου (Πανιώνιος)

18 ΓΚΟΛ: Ι. Παναγιώτου (Αχιλλέας),Θ. Παρίσσης (Ηρακλής Α.Θ.)

17 ΓΚΟΛ: Μαρ. Καλέμι (Μικροθήβες)

15 ΓΚΟΛ: Θ.Θ. Κωστούλας (Δήμητρα)

14 ΓΚΟΛ:  Β. Κάρρος (Αστέρας)

12 ΓΚΟΛ: Θ. Πιπινής (Μυρμιδόνες)

11 ΓΚΟΛ: Ξέρας (Αστέρας)

Η επόμενη (26η και τελευταία) αγωνιστική:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Αγία Άννα - Δύναμη

Ν. Μαγνησιακός - Λεχώνια

Τοξότης - Ιάσων

Ιωλκός - Ν.Α. Νίκης

Εθνικός - Ελευθεριακός

Μακρινίτσα - Κένταυρος ΝΠ

Ρεπό: Α.Ε. 2002

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Αγχίαλος - Μυρμιδόνες

Άθλος - Πανιώνιος

Αχιλλέας - Δάφνη

Ερμής - Μικροθήβες

Αγροτικός - Δήμητρα

Ηρακλής Α.Θ. - Αστέρας

Ρεπό: Απόλλων Κ.

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
4
+
8
=