Ενδιαφέρον στην τελική ευθεία

Τελευταία ενημέρωση: 2018-04-13, 15:49:30
Ενδιαφέρον στην τελική ευθεία

Επιμέλεια ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Επανεκκίνηση γίνεται το Σαββατοκύριακο στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΘ, που μετά τη διακοπή του Πάσχα αποκτούν ενδιαφέρον μπαίνοντας στην τελική ευθεία, με 5 αγωνιστικές να μένουν έως το φινάλε της Α΄ Κατηγορίας και 6 στην Β΄ Κατηγορία…

Το ενδιαφέρον έως το φινάλε είναι και στην κορυφή και στις θέσεις παραμονής…

Στην Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ μένουν άλλες 5 αγωνιστικές και ο πρωτοπόρος Θησέας έχει άλλα 3 ματς εντός έδρας την Κυριακή με Πηλέα, αλλά και Παγασητικό και Αίαντα, ενώ εκτός έδρας θα παίξει στις έδρες του Πυράσου και της Σκιάθου. Ο Διαγόρας, έχοντας στόχο το 5 στα 5 έως το τέλος ,στο Στεφανοβίκειο αυτή την Κυριακή θα υποδεχτεί τον Σαρακηνό και κατόπιν έχει και τον Πρωτεσίλαο, ενώ θα έχει εξόδους με Αγία Παρασκευή, Ακρόπολη και Άνθιμο Γαζή.

Στη μάχη της παραμονής η Αγία Παρασκευή (που θα περιμένει ορισμό του αγώνα της με τη Σκιάθο) έχει συνολικά 4 ματς εντός έδρας και 2 εκτός, όπως την Κυριακή στη Σούρπη, ο Ηρακλής παίζει εκτός με Μαγνησιακό και θα επικεντρωθεί στις μάχες με Πηλέα εντός και με την Αγ. Παρασκευή, και ως γηπεδούχος έχει ακόμη τον Πύρασο, ενώ εκτός και Σαρακηνό.

Ο Παγασητικός ως γηπεδούχος έχει πετύχει μόνο μια νίκη, έχει ως το φινάλε Άνθ. Γαζή και Πηλέα, ενώ εκτός έδρας έχει αύριο την Ακρόπολη, και ακόμη Θησέα και Πύρασο …ενώ ο Πηλέας θα παίξει με Θησέα και έχει εντός έδρας ματς με Πύρασο και Σκιάθο, αλλά εκτός έχει Ηρακλή και Παγασητικό.

Στη Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ στον α΄ όμιλο, η Αγία Άννα, ενώ την προηγούμενη αγωνιστική προσπέρασε τον Τοξότη που δεν έπαιξε με τους Νέους Αθλητές, σε αυτή την αγωνιστική δίνει το δεύτερο παιχνίδι της με την ομάδα που δεν ορίζονται οι αγώνες της.

Στον β΄ όμιλο η πρωτοπόρος Δήμητρα θέλει να συνεχίσει το αήττητο σερί της, ενώ ενδιαφέρον υπάρχει στη μάχη της 2ης θέσης, με τους Μυρμιδόνες να είναι εκεί και μετά το ρεπό, και τώρα έχει ρεπό η Δάφνη, και οι Μυρμιδόνες παίζουν με τον Πανιώνιο, ενώ στην 22η παίζουν Δάφνη-Πανιώνιος.

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου σε Α΄ και Β΄ κατηγορία ΕΠΣΘ:

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (22η αγωνιστική)

Σάββατο 14 Απριλίου

Γήπ. Σέσκλου (4 μ.μ.): Ακρόπολη-Παγασητικός

Κυριακή 15 Απριλίου

Γήπ. Μαγνησιακού (11 π.μ.):Μαγνησιακός-Ηρακλής

Γήπ. Ι.Μ. Δημητριάδος (11 π.μ.): Άνθιμος Γαζής-Πύρασος

Γήπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (4 μ.μ.): Θησέας-Πηλέας

Γήπ. Στεφανοβικείου (4 μ.μ.): Διαγόρας-Σαρακηνός

Γήπ. Σούρπης (4 μ.μ.): Αίας Σούρπης-Αγία Παρασκευή

Πρωτεσίλαος-Σκιάθος δεν ορίστηκε

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (21η αγωνιστική)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 14 Απριλίου

Γήπ. Γατζέας (4 μ.μ.): A.E. 2002-Εθνικός

Γήπ. Άλλης Μεριάς (4 μ.μ.): Ιωλκός-Κένταυρος Ν.Π.

Γήπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (4 μ.μ.): Τοξότης-Μακρινίτσα

Γήπ. Μαγνησιακου (4 μ.μ.): Ν. Μαγνησιακός-Ελευθεριακός

Κυριακή 15 Απριλίου

Γήπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11 π.μ.): Δύναμη-Λεχώνια/Νηλέας

Αγία Άννα-Ν.Α. Νίκης Δεν ορίστηκε

Ρεπό: Ιάσων

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 14 Απριλίου

Γήπ. Καναλίων (4 μ.μ.): Απόλλων Κ.-Αγροτικός

Γήπ. Ι.Μ.Δημητριάδος (4 μ.μ.): Ερμής-Αστέρας

Γήπ. Αχιλλείου (4 μ.μ.): Αχιλλέας-Ηρακλής Α.Θ.

Γήπ. Πλατάνου (4 μ.μ.): Μυρμιδόνες-Πανιώνιος

Κυριακή 15 Απριλίου

Γήπ. Αγχιάλου (4 μ.μ.): Αγχίαλος-Μικροθήβες

Γήπ. Ευξεινούπολης (4 μ.μ.): Άθλος-Δήμητρα

Ρεπό: Δάφνη

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
8
+
9
=