Ενδιαφέρον μπαίνοντας στην τελική ευθεία

Τελευταία ενημέρωση: 2018-03-31, 13:13:39
Ενδιαφέρον μπαίνοντας στην τελική ευθεία

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στην τελική ευθεία μπαίνει το πρωτάθλημα της ΕΠΣΘ, με το ενδιαφέρον να κορυφώνεται τόσο στις «μάχες» για την πρωτιά όσο και σε αυτές για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Στην Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ, μπαίνοντας στην 21η αγωνιστική κι ενώ θα μένουν άλλες 5, ο Θησέας παίζει σήμερα ως φιλοξενούμενος του Ηρακλή στο Βοηθητικό, κι έχει άλλα 3 ματς εντός έδρας με Πηλέα, Παγασητικό και Αίαντα, ενώ εκτός έδρας θα παίξει στις έδρες του Πυράσου και της Σκιάθου. Ο Διαγόρας έχει στόχο το 6 στα 6, παίζει αύριο εκτός έδρας με τον Μαγνησιακό, και ως το τέλος θα έχει εξόδους με Αγία Παρασκευή, Ακρόπολη και Άνθιμο Γαζή, και στο Στεφανοβίκειο θα υποδεχτεί Σαρακηνό και Πρωτεσίλαο.

Στη μάχη της παραμονής η Αγία Παρασκευή, που θα περιμένει ορισμό του αγώνα της με τη Σκιάθο, έχει συνολικά 4 ματς εντός έδρας και 2 εκτός, ο Ηρακλής εκτός από το σημερινό δύσκολο ματς με τον Θησέα επικεντρώνεται στις μάχες με Πηλέα εντός και με την Αγ. Παρασκευή. Εντός έχει ακόμη τον Πύρασο και εκτός Μαγνησιακό και Σαρακηνό.

Ο Παγασητικός ως γηπεδούχος παίζει αύριο με τον Πρωτεσίλαο κι έχει  Άνθ. Γαζή και Πηλέα, ενώ εκτός έδρας έχει τον Θησέα, τον Πύρασο και την Ακρόπολη, ενώ τέλος ο Πηλέας θέλει νίκη-ανάσα αύριο το πρωί με τον Α. Γαζή κι έχει εντός έδρας με Πύρασο και Σκιάθο, αλλά εκτός θα παίξει με Θησέα, Ηρακλή και Παγασητικό.

Στην Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ στον α΄ όμιλο, ο Τοξότης την προηγούμενη αγωνιστική επέστρεψε στην κορυφή, καθώς η Αγία Άννα πραγματοποίησε το ρεπό της, κι αυτή η αλλαγή θα συνεχιστεί, καθώς αυτή την αγωνιστική δεν θα αγωνιστεί ο Τοξότης που θα έπαιξε με τους Νέους Αθλητές, και τη μεθεπόμενη είναι το δεύτερο παιχνίδι της Αγίας Άννας με την ομάδα που δεν ορίζονται οι αγώνες της.

Στον β΄ όμιλο η πρωτοπόρος Δήμητρα έχει στόχο να συνεχίσει το αήττητο σερί της, ενώ ενδιαφέρον υπάρχει στη μάχη της 2ης θέσης, οι Μυρμιδόνες αυτή την αγωνιστική έχουν ρεπό, στην επόμενη έχει ρεπό η Δάφνη, και οι Μυρμιδόνες παίζουν με τον Πανιώνιο, ενώ στην 22η παίζουν Δάφνη-Πανιώνιος.

Το πρόγραμμα στην 21η αγωνιστική στην Α΄ κατηγορία και στην 20η στη Β΄ κατηγορία έχει ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (21η αγωνιστική)

Σάββατο 31 Μαρτίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (4 μ.μ.): Ηρακλής Β. - Θησέας: Τασιόπουλος Γ., Καρακίτσος, Κυριαζής

Γηπ. Αγχιάλου (4 μ.μ.): Πύρασος - Ακρόπολη: Νικόπουλος Γόργορης, Αντωνίου

Κυριακή 1 Απριλίου

Γηπ. ΕΤΒΑ (11 π.π.): Πηλέας - Ανθ. Γαζής: Νικόπουλος, Τασιόπουλος Θ., Γιάννης

Γηπ. Σαρακηνού (11 π.π.): Σαρακηνός - Αίας: Ρούσης, Αναστασίου Α., Παπαδημητρίου Θ.

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11 π.π.): Παγασητικός - Πρωτεσίλαος: Θεοχάρης, Κυριαζής, Σκρίμπας

Γηπ. Μαγνησιακού (4 μ.μ.): Μαγνησιακός - Διαγόρας: Χαλβατζάκος, Σακκάς Π., Παπαδημητρίου Χ.

Αγία Παρασκευή - Σκιάθος (σε εκκρεμότητα λόγω έλλειψης δρομολογίων)

Οι σκόρερ

19 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Πρωτεσίλαος)

14 ΓΚΟΛ: Ι. Κοντοβάς (Σαρακηνός)

13 ΓΚΟΛ: Αλ. Κουβελάς (Διαγόρας)

10 ΓΚΟΛ: Π.Κόκκας (Ακρόπολη), Θ.Κατσαβριάς (Αίας), Η. Βλάχος (Θησέας).

9 ΓΚΟΛ: Σ. Δημόπουλος (Πηλέας)

8 ΓΚΟΛ: Πάσχος (Διαγόρας),Ν. Κοτζαθανάσης (Θησέας)

7 ΓΚΟΛ: Σ. Χατζητρακόσιας (Μαγνησιακός), Σιώμος (Πύρασος), Τσουκάλης (Ακρόπολη), Χειλάς (Αίας), Α.Καραγιάννης (Αγία Παρασκευή), Αντζούρης (Θησέας)

6 ΓΚΟΛ: Θ. Κοντοβάς (Μαγνησιακός), Θεοδωρόπουλος (Μαγνησιακός), Κίτσας (Α. Γαζής), Ε. Χυσάι (Σκιάθος), Νούσιας (Ηρακλής), Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Χ. Δαμάσκος (Πύρασος), Γ. Μιχολίτσης (Ακρόπολη), Ε.Τσιουρής (Σαρακηνός), Βαλωτής (Πρωτεσίλαος), Θ. Αραμπατζής (Θησέας),

5 ΓΚΟΛ: Μαρμαρινός (Αγία Παρασκευή/Πρωτεσίλαος), Φιλιππούλης (Σκιάθος), Θ.Κ.Κωστούλας (Αίας), Καραγιώργος (Παγασητικός), Καραμανλής (Διαγόρας), Μ. Γουτούλης (Διαγόρας), Γκουγκούδης (Θησέας)

4 ΓΚΟΛ: Ζ. Μαλάκος (Σκιάθος), Σαμαράς (Πύρασος), Ι.Μόσιος (Ακρόπολη), Σ. Αξιώτης (Ακρόπολη), Λάϊος (Παγασητικός), Μαριγκλέν (Πρωτεσίλαος), Ασλάνογλου (Ηρακλής), Μπιρτσάι (Αίας), Γάρος (Διαγόρας), Μερμίγκης (Θησέας)

3 ΓΚΟΛ: Δανηλόπουλος (Μαγνησιακός), Λιάρος (Μαγνησιακός), Γραβάνης (Σκιάθος), Σιώμος (Πύρασος), Τσορμπατζής (Πύρασος), Παγώνης (Ακρόπολη),Τσεκούρας (Σαρακηνός), Παπαστεργίου (Σαρακηνός), Καλαμάτας (Σαρακηνός), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Μπάμπα (Ηρακλής), Τρίμης (Αγία Παρασκευή), Γιαννούλας (Αγία Παρασκευή), Θάνος (Πηλέας), Τσένα (Παγασητικός), Μοράλες (Θησέας), Ισά (Θησέας), Μίλτος (Θησέας) Σφάκας (Θησέας)

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (20η αγωνιστική)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 31 Μαρτίου

Γηπ. Πορταριάς (4 μ.μ.): Μακρινίτσα - Εθνικός: Σαμαράς, Μαγουλιανίτης, Μπέλλου

Γηπ. Λεχωνίων (4 μ.μ.): Λεχώνια /Νηλέας - Αγία Άννα: Παλτατζής, Κόκκαλης, Ζακυνθινός

Κυριακή 1 Απριλίου

Γηπ. Άλλης Μεριάς (11 π.μ.): Ιάσων Α.Μ. - Ν. Μαγνησιακός: Βαρτσάκης, Αναστασίου Π., Αγγελόπουλος

Γηπ. Αργαλαστής (4 μ.μ.): Κένταυρος Ν.Π. - Α.Ε. 2002: Κατσιγιαννάκης, Σαρακατσάνος, Τριφονίδης

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος (4 μ.μ.): Ελευθεριακός - Ιωλκός: Βέργου, Γεωργατζής, Μπασδάνη

Ν.Α. Νίκης - Τοξότης δεν ορίστηκε

Ρεπό: Δύναμη

Οι σκόρερ

30 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

12 ΓΚΟΛ: Δ. Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

11 ΓΚΟΛ: Ζαρίφης (Αγία Αννα)

 9 ΓΚΟΛ: Πριτσίνης (Ελευθεριακός)

7 ΓΚΟΛ: Αντωνίου (Αγία Άννα), Κωτούλας (Αγία Άννα),Κ. Σιόβας (Ιωλκός)

6 ΓΚΟΛ: Κουβαράς (ΑΕ 2002), Μπερτζέμης (Ιάσων Α.Μ.), Μούτος (Δύναμη), Κανδήλας (Αγία Άννα), Κ.Τσιουρέλης (Αγία Άννα), Ν. Δενελάβας (Τοξότης), Φραγκογιάννης (Ιωλκός), Παλάτζας (Εθνικός).

Β΄ ΕΠΣΘ - Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 31 Μαρτίου

Γηπ. Ριζομύλου (4 μ.μ.): Αστέρας - Απόλλων Καναλίων: Βαρτσάκης, Σφυρής, Τριφονίδης

Γηπ. Αγίων Θεοδώρων (4 μ.μ.): Ηρακλής Α.Θ. - Αγροτικός: Ευσταθιάδης, Σακκάς Π., Παπαδημητρίου Θ.

Γηπ. Ευξεινούπολης (4 μ.μ.): Δήμητρα Ευξεινούπολης - Ερμής: Κατσιγιαννάκης, Δημητράκης, Σαρακατσάνος

Γηπ. Μικροθηβών (4 μ.μ.): Μικροθήβες - Αχιλλέας: Αχιλλείου: Ρούσης, Σακκάς Δ., Μπαρτζιάλης

Γηπ. Νεάπολης (4 μ.μ.): Δάφνη - Άθλος: Πλακιάς, Τσαγγάρης, Καφτεράνης

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος (4 μ.μ.): Πανιώνιος - Αγχίαλος: Χαλβατζάκος, Σκρίμπας, Γεωργατζής

Ρεπό: Μυρμιδόνες

Οι σκόρερ

24 ΓΚΟΛ: Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα)

21 ΓΚΟΛ: Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος)

15 ΓΚΟΛ: Θ. Παρίσσης (Ηρακλής Α.Θ.), Μαρ. Καλέμι (Μικροθήβες)

14 ΓΚΟΛ: Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη)

13 ΓΚΟΛ: Κυπτίου (Πανιώνιος), Β. Κάρρος (Αστέρας)

11 ΓΚΟΛ: Θ.Θ. Κωστούλας (Δήμητρα), Θ. Πιπινής (Μυρμιδόνες), Ι. Παναγιώτου (Αχιλλέας)

9 ΓΚΟΛ: Ξέρας (Αστέρας)

7 ΓΚΟΛ: Ξηροκώστας (Δήμητρα)

6 ΓΚΟΛ: Καρατέεφ (Δήμητρα), Ι. Αραπίτσας (Αχιλλέας), Παπαστεργίου (Δάφνη), Νιάκας (Αγροτικός), Τσακίρης (Πανιώνιος)

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
4
+
3
=