Τοξότης και Δήμητρα στις κορυφές

Τελευταία ενημέρωση: 2018-03-27, 16:35:43
Τοξότης και Δήμητρα στις κορυφές

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Χωρίς μεγάλες βαθμολογικές αλλαγές έγινε η 19η αγωνιστική στη Β’ Κατηγορία σε Α’ και Β’ Όμιλο της ΕΠΣΘ, ενώ «έκλεισε» μια από τις εκκρεμότητες με μία εξ αναβολής αναμέτρηση στην Α’ Κατηγορία.

Στην Β΄ ΕΠΣΘ στον α΄ όμιλο ο Τοξότης επέστρεψε στην κορυφή, καθώς το ρεπό της πραγματοποίησε η Αγία Άννα, κι αυτή η αλλαγή θα συνεχιστεί καθώς την επόμενη αγωνιστική δεν θα αγωνιστεί ο Τοξότης που θα έπαιζε με τους Νέους Αθλητές, και τη μεθεπόμενη είναι το δεύτερο παιχνίδι της Αγίας Άννας με την ομάδα που δεν ορίζονται οι αγώνες της. Η έκπληξη της αγωνιστικής έγινε από τη Μακρινίτσα με το «διπλό» στην έδρα της Α.Ε. 2002, ενώ στον β΄ όμιλο η Δήμητρα συνέχισε το αήττητο σερί της με νίκη στο Ριζόμυλο, και νίκες πέτυχαν οι 2οι Μυρμιδόνες αλλά και η Δάφνη και ο Πανιώνιος, ομάδες που κυνηγούν τη δεύτερη θέση. Στη μάχη της 2ης θέσης, οι Μυρμιδόνες έχουν ρεπό την επόμενη αγωνιστική, στη μεθεπόμενη έχει ρεπό η Δάφνη, και οι Μυρμιδόνες με τον Πανιώνιο παίζουν μεταξύ τους, ενώ στην 22η παίζουν Δάφνη-Πανιώνιος.

Τα τελευταία αποτελέσματα ήταν:

Α’ ΕΠΣΘ (εξ αναβολής 17η )

Αίας Σούρπης-Σκιάθος 0-1 (63΄Τάσσος)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

                                                                       ΣΥΝΟΛΟ              ΕΝΤΟΣ                 ΕΚΤΟΣ

Θ. Ομάδα                           Αγ.         Βαθ.      Ν-Ι-Η     Γκολ   Ν-Ι-Η  Γκολ             Ν-Ι-Η     Γκολ

1.Θησέας                          20           53           17-2-1  62-14      9-0-1      30-6       8-2-0      27-8

2.Διαγόρας                       20           47           14-5-1   43-8       8-2-1      26-5       6-3-0      17-3

3.Πρωτεσίλαος                20           40           12-4-4   45-27     7-2-1      28-10     5-2-3      17-17

4.Σαρακηνός (-2)             20           38           13-1-6   43-16     6-1-2      21-8       7-0-4      22-8

5.Σκιάθος                         20           32           9-5-6      27-20     6-3-2      22-11     3-2-4      5-9

6.Ακρόπολη(-3)               20           31           10-4-6   40-27     6-1-3      22-13     4-3-3      18-14

7.Πύρασος(-3)                 20           30           10-3-7   34-22     4-2-4      15-11     6-1-3      19-11

8.Αίας Σούρπης               20           28           8-4-8      30-24     3-3-5      14-16     5-1-3      16-8

9.Μαγνησιακός                20           27           8-3-9      33-27     4-1-4      16-10     4-2-5      17-17

10.Αγ. Παρασκευή          20           16           5-1-14   17-41     3-1-5      11-13     2-0-10   7-28

11.Ηρακλής (-2)              20           14           5-1-14   21-34     4-0-6      10-10     1-1-8      11-24

12.Παγασητικός              20           14           4-2-14   22-65     1-2-7      11-34     3-0-7      11-31

13.Πηλέας                       20           13           3-4-13   20-61     2-2-6      12-23     1-2-7      8-38      

14. Άνθιμος Γαζής           20           7              2-1-18   21-69     1-0-9      11-38     1-1-9      10-31

Η επόμενη 21η αγωνιστική (31/3 - 01/4)

Ηρακλής Β. - Θησέας

Μαγνησιακός - Διαγόρας

Πηλέας - Ανθ. Γαζής

Σαρακηνός - Αίας

Πύρασος - Ακρόπολις

Αγ. Παρασκευή - Σκιάθος

Παγασητικός - Πρωτεσίλαος

Β’ ΕΠΣΘ (19η Αγωνιστική)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Τοξότης-Ε.Λ. Νηλέα 6-1 (21’ Βέτσικας, 30′, 66′, 78′ Λ. Δενελάβας, 40′, 72’ Ν. Δενελάβας - 35΄Χατζηκώστας)

ΑΕ 2002-Μακρινίτσα 0-1 (87΄Αδαμάκος)

Κένταυρος Ν.Π.- Ελευθεριακός 0-1 (3΄Μπασκίνης)

Ιωλκός- Ιάσων Α.Μ. 0-3 (11’ Μπερτζέμης, 33’ Θεοδωρόπουλος, 71’ Φέιζο)

Ν. Μαγνησιακός-Δύναμις 2-1 (52΄Μεταξάς 63’ Μπάλλας - 70’ Παπαδήμας)

Εθνικός-Ν.Α. Νίκης (δεν ορίστηκε)

Ρεπό: Αγία Άννα

Οι σκόρερ

30 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

12 ΓΚΟΛ: Δ. Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

11 ΓΚΟΛ: Ζαρίφης (Αγία Αννα)

 9 ΓΚΟΛ: Πριτσίνης (Ελευθεριακός)

7 ΓΚΟΛ: Αντωνίου (Αγία Άννα), Κωτούλας (Αγία Άννα),Κ. Σιόβας (Ιωλκός)

6 ΓΚΟΛ: Κουβαράς (ΑΕ 2002), Μπερτζέμης (Ιάσων Α.Μ.), Μούτος (Δύναμη), Κανδήλας (Αγία Άννα), Κ.Τσιουρέλης (Αγία Άννα), Ν. Δενελάβας (Τοξότης), Φραγκογιάννης (Ιωλκός), Παλάτζας (Εθνικός).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - Β΄ ΕΠΣΘ - Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α ΟΜΑΔΑ      ΒΑΘ.      Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ

1. Τοξότης           48           16-0-1   58-13

2. Αγία Άννα      46           15-1-0   60-10

3. Α.Ε. 2002         33           11-0-6   42-24

4. Ιάσων Α. Μεριάς 31   9-4-4      25-14

5. Ελευθεριακός 30         9-3-5      24-29

6. Εθνικός            27           8-3-5      30-31

7. Δύναμις          18           5-3-9      19-25

8. Μακρινίτσα   18           6-0-10   18-30

9. Ε.Λ./Νηλέας 17            5-2-9      13-27

10. Ν. Μαγνησιακός 14 4-2-11   15-36

11. Κένταυρος Ν.Π. 7     2-1-14   14-44

12. Ν.Α. Νίκης   5              1-2-3      4-10

13. Ιωλκός           4              1-1-16   17-46

*Εκκρεμούν οι αγώνες των Ν.Α. Νίκης με Αγία Αννα, Εθνικό, Δύναμη, Ιάσων Α.Μ., Ελευθεριακό, Κένταυρο, Ν. Μαγνησιακό, Λεχώνια, Ιωλκό Μακρινίτσα και ΑΕ 2002.

*Ενα ματς λιγότερο έχουν η Ένωση Λεχωνίων/Νηλέα, Εθνικός, Τοξότης, Αγία Άννα και η Μακρινίτσα.

Η επόμενη (20η) αγωνιστική

Κένταυρος-Α.Ε. 2002

Μακρινίτσα-Εθνικός

Ελευθεριακός-Ιωλκός

Ιάσων-Ν. Μαγνησιακός

Λεχώνια-Αγία Άννα

Ν.Α. Νίκης-Τοξότης

Ρεπό: Δύναμη

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Αστέρας -Δήμητρα 2-4 (37’ Λουφόπουλος, 80’ Χαλιμούρδας - 13’ Καρατέεφ, 20’Τσιάτσιος, 60΄Κωστούλας, 85’ Γαλατσίδας)

Άθλος- Μυρμιδόνες 0-4 (36′Μάντζαρης, 60′, 70′, 75′Πιπινής)

Απόλλων Καν.-Ηρακλής Αγ. Θ. 1-0 (2′ Καραβάς)

Ερμής-Δάφνη 0-1 (22’ Παπαστεργίου)

Αχιλλέας Αχιλ.-Πανιώνιος 0-5 (13′, 36′, 84′ Κιπτίου, 29’ Σαρίδης, 80’ Τσακίρης)

Αγροτικός- Μικροθήβες 1-2 (80΄Παλάσης- 12΄Καλέμι, 40΄Πέτσης)

Ρεπό: Αγχίαλος

Οι σκόρερ

24 ΓΚΟΛ: Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα)

21 ΓΚΟΛ: Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος)

15 ΓΚΟΛ: Θ. Παρίσσης (Ηρακλής Α.Θ.), Μαρ. Καλέμι (Μικροθήβες)

14 ΓΚΟΛ: Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη)

13 ΓΚΟΛ: Κυπτίου (Πανιώνιος), Β. Κάρρος (Αστέρας)

11 ΓΚΟΛ: Θ.Θ. Κωστούλας (Δήμητρα), Θ. Πιπινής (Μυρμιδόνες), Ι. Παναγιώτου (Αχιλλέας)

9 ΓΚΟΛ: Ξέρας (Αστέρας)

7 ΓΚΟΛ: Ξηροκώστας (Δήμητρα)

6 ΓΚΟΛ: Καρατέεφ (Δήμητρα), Ι.Αραπίτσας (Αχιλλέας), Παπαστεργίου (Δάφνη), Νιάκας (Αγροτικός), Τσακίρης (Πανιώνιος)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - Β΄ ΕΠΣΘ - Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α ΟΜΑΔΑ      ΒΑΘ.      Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ

1. Δήμητρα         48           15-3-0   71-14

2. Μυρμιδόνες 42           13-2-2   28-8

3. Δάφνη             36           11-3-4   41-15

4. Πανιώνιος      36           11-3-3   45-22

5. Μικροθήβες 30            9-3-5      28-24

6. Αστέρας          28           8-4-6      38-23

7. Αγχίαλος         26           8-2-7      48-30

8. Αχιλλέας         25           7-4-6      30-35

9. Απόλλων Κ.    22           6-4-8      20-37

10. Άθλος            9              3-0-15   18-55

11. Ηρακλής Α.Θ. (-2) 7 2-3-12  22-49

12. Ερμής             5              1-2-15   16-60

13. Αγροτικός (-6) 2        2-2-13   20-53

*Ένα ματς λιγότερο έχουν Αγροτικός, Πανιώνιος, Μικροθήβες, Ηρακλής Α.Θ., Αχιλλέας, Αγχίαλος.

H επόμενη (20η) αγωνιστική

Αστέρας-Απόλλων

Ηρακλής Α.Θ.-Αγροτικός

Δήμητρα-Ερμής

Μικροθήβες-Αχιλλέας

Δάφνη-Άθλος

Πανιώνιος-Αγχίαλος

Ρεπό: Μυρμιδόνες

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
7
+
4
=