Για το αήττητο… και ντέρμπι κάτω από την κορυφή

Τελευταία ενημέρωση: 2017-12-09, 12:18:12
Για το αήττητο… και ντέρμπι κάτω από την κορυφή

Επιμέλεια ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Με ενδιαφέρον στη συνέχεια των αήττητων ομάδων αλλά και σε ντέρμπι δεύτερων-τρίτων γίνεται σήμερα και αύριο η 11η αγωνιστική στην Α΄ Κατηγορία, και η 9η στην Β΄ στο τοπικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΘ, όπου για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική δεν ορίστηκε ο αγώνας των Νέων Αθλητών Νίκης, «αποτέλεσμα» της προσφυγής του σωματείου στα πολιτικά δικαστήρια κατά της ΕΠΣΘ για τον ΝΠΣ Βόλος…

Στην Α΄ Κατηγορία, ο Θησέας, που συνεχίζει να είναι η μόνη αήττητη ομάδα, φιλοξενείται σήμερα από τον Παγασητικό που δεν έχει κερδίσει ως γηπεδούχος, προέρχεται από τη δεύτερη νίκη του εκτός, και έχει πρώτο παιχνίδι του στον πάγκο τον Βαγγέλη Τάχο.

Αύριο ο Ηρακλής που αγνοεί τη νίκη για 4 αγωνιστικές, θα υποδεχτεί τον Σαρακηνό, η Αγία Παρασκευή που είναι χωρίς νίκη έδρας και έχει να κερδίσει από την 3η αγωνιστική παίζει με τον Μαγνησιακό, ο Αίας μετά την πρώτη ήττα έδρας τώρα φιλοξενεί την Ακρόπολη, η Σκιάθος αναμένεται να έχει εύκολο έργο απέναντι στον Άνθιμο Γαζή, και στο κυριότερο ματς που γίνεται στον Πτελεό ο 2ος Πρωτεσίλαος παίζει με τον 3ο Διαγόρα…

Ο Πρωτεσίλαος έχει μόνο νίκες στην έδρα, έχει την πιο παραγωγική επίθεση της κατηγορίας με 23 γκολ στην έδρα του και 6 εκτός, ενώ ο Διαγόρας παραμένει αήττητος εκτός έδρας, έχοντας μάλιστα δεχθεί μόνο ένα γκολ!

Στην Β΄ Κατηγορία στον Α΄ Όμιλο, ο Τοξότης και η Αγία Άννα έχοντας το απόλυτο των νικών είναι σήμερα γηπεδούχοι, όπως και η ΑΕ 2002, που είναι συγκάτοικος στην κορυφή και παίζει με την Ιωλκό που δεν έχει νίκη. Στον Β’ όμιλο, η Δήμητρα, που είναι η μοναδική ομάδα με 8 νίκες της Β’ ΕΠΣΘ, κάνει το ρεπό της έχοντας διαφορά ασφαλείας, ενώ οι Μικροθήβες που είναι στην 3η θέση χωρίς ήττα, παίζουν στον Πλάτανο με τους 2ους Μυρμιδόνες.

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στην 11η αγωνιστική στην Α΄ και στην 9η στη Β΄ Κατηγορία ΕΠΣΘ έχει ως εξής:

Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (11η αγωνιστική)

Σήμερα Σάββατο 9 Δεκεμβρίου

Γηπ. Σαρακηνού (3μ.μ.): Παγασητικός- Θησέας (Χαλβατζάκος, Δημητράκης, Τριφωνίδης)

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου

Γηπ. «Βασδέκειο» (11π.μ.): Ηρακλής Β.-Σαρακηνός (Βαρτσάκης, Δ.Σακκάς, Γόργορης)

Γηπ. Σκιάθου (1μ.μ.): Σκιάθος-Άνθιμος Γαζής (Βέργου, Κατσιγιαννάκης, Αγγελόπουλος)

Γηπ. Αγχιάλου (3μ.μ.): Πύρασος-Πηλέας (Βαρτσάκης, Θ.Τασιόπουλος, Δ.Σακκάς)

Γηπ. Πτελεού (3μ.μ.): Πρωτεσίλαος-Διαγόρας (Χαλβατζάκος, Κόκκαλης, Γεωργατζής)

Γηπ. Αγίας Παρασκευής (3μ.μ.): Αγία Παρασκευή-Μαγνησιακός (Αθηναίος, Π.Σακκάς, Γόργορης)

Γηπ. Σούρπης (3μ.μ.): Αίας-Ακρόπολη Σεσκλου (Βλάχος, Α.Αναστασίου, Μπαρτζιάλης)

Οι σκόρερ

11 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Πρωτεσίλαος)

6 ΓΚΟΛ: Ε. Χυσάι (Σκιάθος), Χ. Δαμάσκος (Πύρασος), Ι. Κοντοβάς (Σαρακηνός), Σ. Δημόπουλος (Πηλέας).

5 ΓΚΟΛ: Σ. Χατζητρακόσιας (Μαγνησιακός),Γ. Μιχολίτσης (Ακρόπολη), Θρ. Βαλωτής (Πρωτεσίλαος),Μ. Χειλάς (Αίας), Αλ. Κουβελάς (Διαγόρας), Ν. Κοτζαθανάσης (Θησέας), Η. Βλάχος (Θησέας).

4 ΓΚΟΛ: Θ. Κοντοβάς (Μαγνησιακός), Τσιουρής (Σαρακηνός), Ζ. Μαλάκος (Σκιάθος), Α.Καραγιάννης (Αγία Παρασκευή), Θ.Κατσαβριάς (Αίας), Μπιρτσάι (Αίας), Θ.Αραμπατζής (Θησέας).

3 ΓΚΟΛ: Δανηλόπουλος (Μαγνησιακός), Ζαχαράκης (Πύρασος), Σιώμος (Πύρασος), Σαμαράς (Πύρασος), Π.Κόκκας ( Ακρόπολη), Τσουκάλης (Ακρόπολη), Παπαστεργίου (Σαρακηνός), Γκάμπας (Σαρακηνός), Ασλάνογλου (Ηρακλής), Νούσιας (Ηρακλής), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Μαριγκλέν (Πρωτεσίλαος), Καραμανλής (Διαγόρας), Μίλτος (Θησέας).

2 ΓΚΟΛ: Αλ. Οικονόμου (Μαγνησιακός), Λιάρος (Μαγνησιακός),Τζήμας (Α. Γαζής), Κίτσας (Α. Γαζής), Μπακογιάννης (Α. Γαζής), Τσατσαρώνης (Α. Γαζής), Ντ.Πρίφτι (Σκιάθος), Φιλιππούλης (Σκιάθος), Σ. Αξιώτης (Ακρόπολη), Τ.Κολημήτρας (Ακρόπολη), Ι.Μόσιος (Ακρόπολη), Αν. Μαστακούλης (Σαρακηνός), Καλαμάτας (Σαρακηνός), Ρακής (Σαρακηνός), Μπάμπα (Ηρακλής), Μπραχόλι (Παγασητικός), Κ. Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Θ.Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Τρίμης (Αγία Παρασκευή), Ευθυμιάδης (Πηλέας), Τσελεπίδης (Πηλέας), Πάσχος (Διαγόρας), Αντζούρης (Θησέας), Ισά (Θησέας).

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (9η αγωνιστική)

Σήμερα Σάββατο 9 Δεκεμβρίου

Γηπ. Γατζέας (3μ.μ.): Α.Ε. 2002-Ιωλκός (Λιάγκος, Βλάχος, Σαρακατσάνος)

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3μ.μ.): Τοξότης-Εθνικός (Σαμαράς, Τσολακίδης, Γεωργατζής)

Γηπ. Olimpico (3μ.μ.): Αγία Άννα-Μακρινίτσα (Παλτατζής, Μπασδάνη, Π.Σακκάς)

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου

Γηπ. Μαγνησιακου (11π.μ.): Ν. Μαγνησιακός-Κένταυρος Ν.Π. (Παλτατζής, Γερμάνης, Μαγουλιανίτης)

Γηπ.Αλλης Μεριάς (3μ.μ.): Ιάσων Α.Μ.- Ένωση Λεχωνίων/Νηλέα (Γ.Τασιόπουλος, Κ.Τασιόπουλος, Δημητράκης)

Δύναμη-Ν.Α. Νίκης δεν ορίστηκε

Ρεπό: Ελευθεριακός

Οι σκόρερ

10 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

8 ΓΚΟΛ: Δ. Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

 6 ΓΚΟΛ: Κ. Σιόβας (Ιωλκός).

4 ΓΚΟΛ: Ν. Αντωνίου (Αγία Άννα), Α. Φιλατζικιώτης (Αγία Άννα), Α. Τσίρος (Αγία Άννα), Σοροβόλας (Τοξότης), Κ. Τσένα (Εθνικός).

3 ΓΚΟΛ: Παρίσης (ΑΕ 2002), Πριτσίνης (Ελευθεριακός) Θεοδωρόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Μπερτζέμης (Ιάσων Α.Μ.), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Κανδήλας (Αγία Άννα), Ν. Δενελάβας (Τοξότης), Πότσκα (Αργαλαστή), Ε. Τσιργής (Αργαλαστή), Θεοδώρου (Εθνικός).

2 ΓΚΟΛ: Γάκιας (ΑΕ 2002), Παπαϊωάννου (ΑΕ 2002), Πολυχρόνου (ΑΕ 2002), Κουβαράς (ΑΕ 2002), Μούτος (Δύναμη), Κ.Τσιουρέλης (Αγία Άννα), Α.Κωτούλας (Αγία Άννα), Χρόνης (Ν.Α. Νίκης), Μεταξάς (Μακρινίτσα), Φραγκογιάννης (Ιωλκός), Οσάφι (Ελευθεριακός), Καρυώτογλου (Ελευθεριακός), Βέτσικας (Τοξότης), Τσιάμης (Εθνικός), Πελεκάνος (Εθνικός), Παλάτζας (Εθνικός),Βέργος (Εθνικός).

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα Σάββατο 9 Δεκεμβρίου

Γηπ. Αγχιάλου (3μ.μ.): Αγχίαλος-Ηρακλής (Πλακιάς, Μαγουλιανίτης, Καφτεράνης)

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11π.μ.): Δάφνη-Πανιώνιος (Νικόπουλος, Αντωνίου, Π.Αναστασίου)

Γηπ. Καναλίων (3μ.μ.): Απόλλων Κ.-Ερμής (Λιάγκος, Θ.Παπαδημητρίου, Ζακυνθινός)

Γηπ. Αχιλλείου (3μ.μ.): Αχιλλέας-Αγροτικός (Πλακιάς, Σφυρής, Μαγουλιανίτης)

Γηπ. Αϊδινίου (3μ.μ.): Άθλος-Αστέρας (Ευσταθιάδης, Π.Αναστασίου, Κούστας)

Γηπ. Πλατάνου (3μ.μ.): Μυρμιδόνες-Μικροθήβες (Σαμαράς, Αντωνίου, Καφτεράνης)

Ρεπό: Δήμητρα

Οι σκόρερ

12 ΓΚΟΛ: Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα)

11 ΓΚΟΛ: Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος)

9 ΓΚΟΛ: Θ. Παρίσσης (Ηρακλής Α.Θ.)

8 ΓΚΟΛ: Μαρ. Καλέμι (Μικροθήβες)

7 ΓΚΟΛ: Ι. Παναγιώτου (Αχιλλέας), Β. Κάρρος (Αστέρας).

5 ΓΚΟΛ: Θ.Θ. Κωστούλας (Δήμητρα), Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη).

4 ΓΚΟΛ: Παναγιωτάκης (Κανάλια), Θ. Πιπινής (Μυρμιδόνες), Ξέρας (Αστέρας).

3 ΓΚΟΛ: Κακλιάς (Δήμητρα), Ξηροκώστας (Δήμητρα), Καρατέεφ (Δήμητρα), Γκιάστας (Δάφνη), Ευαγγελός (Δάφνη), Λουφόπουλος (Αστέρας), Κανούτας (Ερμής).

2 ΓΚΟΛ: Μπάρδης (Κανάλια), Π.Μπούρχας (Μυρμιδόνες), Στεφανής (Δήμητρα), Βούλγαρης (Δήμητρα), Ραμαντάνης (Δήμητρα), Τσαρέλας (Δάφνη), Παπαστεργίου (Δαφνη), Ρεφουγιάτι (Μικροθήβες), Χρυσοστομίδης (Αγχίαλος), Κοτσέλος(Αγχίαλος), Μπιρμπίλης (Αθλος), Μπαρμπαγιανάκος (Αγροτικός), Παλάσης (Αγροτικός), Νιάκας (Αγροτικός), Κ.Κλίντον (Ηρακλής Α.Θ.), Πινιάρης (Ερμής), Ακριβόπουλος (Ερμής), Κυπτίου (Πανιώνιος), Δ. Φώτου (Πανιώνιος), Λυρίτσης (Πανιώνιος).

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
8
+
2
=