Δεύτερη φορά χωρίς ορισμό αγώνα των Νέων Αθλητών

Τελευταία ενημέρωση: 2017-12-08, 18:30:09
Δεύτερη φορά χωρίς ορισμό αγώνα των Νέων Αθλητών

Με την 11η αγωνιστική στην Α΄ Κατηγορία και την 9η στη Β΄ συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο το τοπικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΘ, όπου για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική δεν ορίστηκε ο αγώνας των Νέων Αθλητών Νίκης, «αποτέλεσμα» της προσφυγής του σωματείου στα πολιτικά δικαστήρια κατά της ΕΠΣΘ για τον ΝΠΣ Βόλος…

Στο αγωνιστικό «κομμάτι», στην Α΄ Κατηγορία ο Θησέας που συνεχίζει να είναι η μόνη αήττητη ομάδα φιλοξενείται από τον Παγασητικό που δεν έχει κερδίσει ως γηπεδούχος, και έχει και αλλαγή στην τεχνική ηγεσία, ενώ στη Β΄ Κατηγορία στον Α΄ Όμιλο, ο Τοξότης και η Αγία Άννα, έχοντας το απόλυτο των νικών είναι γηπεδούχοι. Στον Β’ όμιλο η Δήμητρα που είναι η μοναδική ομάδα με 8 νίκες της Β’ ΕΠΣΘ, κάνει το ρεπό της έχοντας διαφορά ασφαλείας, ενώ οι Μικροθήβες που είναι χωρίς ήττα παίζουν στον Πλάτανο με τους 2ους Μυρμιδόνες.

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στην 11η αγωνιστική στην Α΄ και στην 9η στη Β΄ Κατηγορία ΕΠΣΘ έχει ως εξής:

Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (11η αγωνιστική)

Σάββατο 9 Δεκεμβριου

Γηπ. Σαρακηνού (3μ.μ.): Παγασητικός- Θησέας (Χαλβατζάκος, Δημητράκης, Τριφωνίδης)

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου

Γηπ. «Βασδέκειο» (11π.μ.): Ηρακλής Β.-Σαρακηνός (Βαρτσάκης, Δ. Σακκάς, Γόργορης)

Γηπ. Σκιάθου (1μ.μ.): Σκιάθος-Ανθ. Γαζής (Βέργου, Κατσιγιαννάκης, Αγγελόπουλος)

Γηπ. Αγχιάλου (3μ.μ.): Πύρασος-Πηλέας (Βαρτσάκης, Θ. Τασιόπουλος, Δ. Σακκάς)

Γηπ. Πτελεού (3μ.μ.): Πρωτεσίλαος-Διαγόρας (Χαλβατζάκος, Κόκκαλης, Γεωργατζής)

Γηπ. Αγίας Παρασκευής (3μ.μ.): Αγ. Παρασκευή-Μαγνησιακός (Αθηναίος, Π. Σακκάς, Γόργορης)

Γηπ. Σούρπης (3μ.μ.): Αίας-Ακρόπολις (Βλάχος, Α. Αναστασίου, Μπαρτζιάλης)

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (9η αγωνιστική)

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου

Γηπ. Γατζέας (3μ.μ.): Α.Ε. 2002-Ιωλκός (Λιάγκος, Βλάχος, Σαρακατσάνος)

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3μ.μ.): Τοξότης-Εθνικός (Σαμαράς, Τσολακίδης, Γεωργατζής)

Γηπ. Olimpico (3μ.μ.): Αγία Άννα-Μακρινίτσα (Παλτατζής, Μπασδάνη, Π. ακκάς)

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου

Γηπ. Μαγνησιακου (11π.μ.): Ν. Μαγνησιακός-Κένταυρος Ν.Π. (Παλτατζής,Γερμάνης, Μαγουλιανίτης)

Γηπ.Αλλης Μεριάς (3μ.μ.): Ιάσων Α.Μ.-Λεχώνια (Γ. Τασιόπουλος, Κ. Τασιόπουλος, Δημητράκης)

Δύναμη - Ν.Α. Νίκης δεν ορίστηκε

Ρεπό: Ελευθεριακός

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου

Γηπ. Αγχιάλου (3μ.μ.): Αγχίαλος-Ηρακλής (Πλακιάς, Μαγουλιανίτης, Καφτεράνης)

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11 π.μ.): Δάφνη-Πανιώνιος (Νικόπουλος, Αντωνίου, Π. Αναστασίου)

Γηπ. Καναλίων (3μ.μ.): Απόλλων Κ.-Ερμής (Λιάγκος, Θ. Παπαδημητρίου, Ζακυνθινός)

Γηπ. Αχιλλείου (3μ.μ.): Αχιλλέας-Αγροτικός (Πλακιάς, Σφυρής, Μαγουλιανίτης)

Γηπ. Αϊδινίου (3μ.μ.): Άθλος-Αστέρας (Ευσταθιάδης, Π. Αναστασίου, Κούστας)

Γηπ. Πλατάνου (3μ.μ.): Μυρμιδόνες-Μικροθήβες (Σαμαράς, Αντωνίου, Καφτεράνης)

Ρεπό: Δήμητρα

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
3
+
1
=