Ανακατατάξεις μόνο κάτω από την κορυφή

Τελευταία ενημέρωση: 2017-12-05, 18:45:17
Ανακατατάξεις μόνο κάτω από την κορυφή

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Χωρίς να αλλάξει κάτι στις κορυφές του τοπικού πρωταθλήματος «πέρασαν» η 10η αγωνιστική στην Α΄ και η 8η στη Β΄ Κατηγορία. Κάποιες ανακατατάξεις υπήρξαν κάτω από τις πρώτες θέσεις, ενώ υπήρξαν και πρώτες νίκες…

Ο Θησέας συνεχίζει να είναι η μόνη αήττητη ομάδα στην Α΄, και ο Τοξότης, η Αγία Άννα και η Δήμητρα έχουν μόνο νίκες στη Β΄ Κατηγορία, όπου υπάρχουν κι άλλοι αήττητοι, ομάδες χωρίς νίκη και εκκρεμότητες .

 Στην Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΊΑ σημειώθηκαν 26 γκολ (1η 21, 2η 18, 3η 22, 4η 27, 5η 20, 6η 29, 7η 21, 8η 24, 9η 23 γκολ) και ο Θησέας συνεχίζει τα νικηφόρα αποτελέσματά του διατηρώντας τη διαφορά από τον Πρωτεσίλαο, που πρώτη φορά έτυχε τρία γκολ εκτός Πτελεού (έχει την πιο παραγωγική επίθεση της κατηγορίας με 23 γκολ στην έδρα του και 6 εκτός), αφού έχασε και υποχώρησε η Σκιάθος την οποία προσπέρασε ο Διαγόρας, ο οποίος ενώ σε όλα τα προηγούμενα ματςως γηπεδούχος είχε μόνο ένα γκολ, τώρα πέτυχε 3!

Ο Θησέας πρώτη φορά ως γηπεδούχος δέχτηκε 2 γκολ, ο Αίας είχε την πρώτη ήττα στη Σούρπη, ο Παγασητικός πέτυχε δεύτερη νίκη εκτός χωρίς να έχει κερδίσει ως γηπεδούχος, ενώ σημαντική νίκη πέτυχε ο Πηλέας, σε μια αγωνιστική δεν είχε κανένα ισόπαλο αποτέλεσμα.

Στη Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ στον Α΄ Όμιλο, ο Τοξότης συνέχισε το απόλυτο των νικών κάτι που έχει και η Αγία Άννα που δεν αγωνίστηκε, ενώ χωρίς νίκη παραμένει πλέον μόνο η Ιωλκός που έχασε από τον Κένταυρο Ν.Π. στην πρώτη του φετινή επιτυχία… Πάντως στην 8η αγωνιστική αίσθηση έκανε η 2η ήττα του Εθνικού από το «διπλό» της Α.Ε. 2002 με σκορ 3-9 (!) κι ενώ σε όλα τα προηγούμενα ματς η εστία του Εθνικού είχε παραβιαστεί 7 φορές...

Η Δήμητρα, που κατά μέσο ορό σημειώνει 4 γκολ σε κάθε ματς…, είναι η μοναδική ομάδα με 8 νίκες στον Β’ όμιλο της Β’ ΕΠΣΘ, χωρίς ήττα είναι και οι Μικροθήβες, ενώ χωρίς νίκη παραμένει μόνο ο νεανικός Ερμής, καθώς τα Κανάλια πέτυχαν πρώτη νίκη και μάλιστα εκτός έδρας.

Στη Β’ κατηγορία ΕΠΣΘ εκκρεμούν, εκτός από το Ν.Α. Νίκης-Αγία Άννα που δεν ορίστηκε, άλλα 2 ματς: το Μακρινίτσα-Α.Ε. 2002 και αυτό ανάμεσα στον Ηρακλή Α.Θ. και στον Απόλλωνα Καναλίων.

Τα αποτελέσματα στην 10η αγωνιστική στην Α΄ και στην 8η στη Β΄ Κατηγορία ήταν:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (10η) αγωνιστική

Αίας – Πρωτεσίλαος 2-3 (55΄Μπιρτσάι, 80’ Χειλάς – 52’, 64΄Παπαδόπουλος, 93΄Μαριγκλέν)

Μαγνησιακός – Σαρακηνός 0-3 (35΄Τσιουρής, 55΄, 88΄Ι.Κοντοβάς)

 Πηλέας - Ηρακλής 3-1 (71΄Δημόπουλος,77΄,79΄Ευθυμιαδης - 59΄Πετρόπουλος)

 Άνθιμος Γαζής – Παγασητικός 1-2 (34΄Τσατσαρώνης - 6΄Λάϊος, 93’ Ζιώγας)

Ακρόπολη – Σκιάθος 1-0 (15΄Μιχολίτσης)

Θησέας – Πύρασος 5-2 (41΄Σφάκας, 54΄Κοτζαθανάσης, 60΄Ισά, 67΄Αντζούρης, 89΄Μερμίγκης - 29΄Δαμάσκος, 42΄Σιώμος)

Διαγόρας - Αγ. Παρασκευή 3-0 (12΄, 18΄Κουβελάς, 27΄αυτογκόλ Παναγιώτου)

 

Οι σκόρερ

11 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Πρωτεσίλαος)

6 ΓΚΟΛ: Χ. Δαμάσκος (Πύρασος), Ι. Κοντοβάς (Σαρακηνός), Σ. Δημόπουλος (Πηλέας), Ε. Χυσάι (Σκιάθος).

5 ΓΚΟΛ: Σ. Χατζητρακόσιας (Μαγνησιακός),Γ. Μιχολίτσης (Ακρόπολη), Θρ. Βαλωτής (Πρωτεσίλαος),Μ. Χειλάς (Αίας), Αλ. Κουβελάς (Διαγόρας), Ν. Κοτζαθανάσης (Θησέας), Η. Βλάχος (Θησέας).

4 ΓΚΟΛ: Θ. Κοντοβάς (Μαγνησιακός), Τσιουρής (Σαρακηνός), Ζ. Μαλάκος (Σκιάθος), Α. Καραγιάννης (Αγία Παρασκευή), Θ. Κατσαβριάς (Αίας), Μπιρτσάι (Αίας), Θ. Αραμπατζής (Θησέας),

3 ΓΚΟΛ: Δανηλόπουλος (Μαγνησιακός), Ζαχαράκης (Πύρασος), Σιώμος (Πύρασος), Σαμαράς (Πύρασος), Π. Κόκκας (Ακρόπολη), Τσουκάλης (Ακρόπολη), Παπαστεργίου (Σαρακηνός), Γκάμπας (Σαρακηνός), Ασλάνογλου (Ηρακλής), Νούσιας (Ηρακλής), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Μαριγκλέν (Πρωτεσίλαος), Καραμανλής (Διαγόρας), Μίλτος (Θησέας),

2 ΓΚΟΛ: Αλ. Οικονόμου (Μαγνησιακός), Λιάρος (Μαγνησιακός),Τζήμας (Α. Γαζής), Κίτσας (Α. Γαζής), Μπακογιάννης (Α. Γαζής), Τσατσαρώνης (Α. Γαζής), Ντ. Πρίφτι (Σκιάθος), Φιλιππούλης (Σκιάθος), Σ. Αξιώτης (Ακρόπολη), Τ. Κολημήτρας (Ακρόπολη), Ι. Μόσιος (Ακρόπολη), Αν. Μαστακούλης (Σαρακηνός), Καλαμάτας (Σαρακηνός), Ρακής (Σαρακηνός), Μπάμπα (Ηρακλής), Μπραχόλι (Παγασητικός), Κ. Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Θ. Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Τρίμης (Αγία Παρασκευή), Ευθυμιάδης (Πηλέας), Τσελεπίδης (Πηλέας), Πάσχος (Διαγόρας), Αντζούρης (Θησέας), Ισά (Θησέας).

Η επόμενη (11η) αγωνιστική

Ηρακλής Β.-Σαρακηνός

Πύρασος-Πηλέας

Αγ. Παρασκευή-Μαγνησιακός

Παγασητικός- Θησέας

Πρωτεσίλαος-Διαγόρας

Σκιάθος-Ανθ. Γαζής

Αίας-Ακρόπολις

 

 Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (8η) αγωνιστική

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Μακρινίτσα - Τοξότης 0-5 (35΄Κυλαδίτης, 52΄,73΄Λ. Δενελάβας, 58΄Σοροβόλας, 66΄Βέτσικας)

Ελευθεριακός - Ν. Μαγνησιακός 3-2 (15’ Καρυώτογλου, 43’Κατσούδας, 80’ Πριτσίνης - 24΄Χριστοδούλου,70΄Κατσίφας)

Ένωση Λεχωνίων/Νηλέα - Δύναμη 0-0

Εθνικός - Α.Ε. 2002 3-9 (62΄Βέργος, 72΄Περεντίδης, 84΄Πελεκάνος – 10’, 25΄Πολυχρόνου, 12΄αυτογκολ Πελεκάνος, 20΄, 50΄, 88΄Στουμποβίκος, 35΄Κουβαράς, 40’, 60΄Παρίσσης)

Κένταυρος Ν.Π.– Ιωλκός 3-0 (45΄Τσιργής, 60΄Τζίκας, 89΄Τσοπίνης)

Δεν ορίστηκε το ματς Ν.Α. Νίκης - Αγία Άννα

Ρεπό: Ιάσων Α.Μ.

Οι σκόρερ

10 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

6 ΓΚΟΛ: Δ. Στουμποβίκος (ΑΕ 2002), Κ. Σιόβας (Ιωλκός).

4 ΓΚΟΛ: Ν. Αντωνίου (Αγία Άννα), Α. Φιλατζικιώτης (Αγία Άννα), Α. Τσίρος (Αγία Άννα), Σοροβόλας (Τοξότης), Κ. Τσένα (Εθνικός).

3 ΓΚΟΛ: Πριτσίνης (Ελευθεριακός) Θεοδωρόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Μπερτζέμης (Ιάσων Α.Μ.), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Κανδήλας (Αγία Άννα), Ν. Δενελάβας (Τοξότης), Πότσκα (Αργαλαστή), Ε. Τσιργής (Αργαλαστή), Θεοδώρου(Εθνικός).

2 ΓΚΟΛ: Παπαϊωάννου (ΑΕ 2002), Πολυχρόνου (ΑΕ 2002), Κουβαράς (ΑΕ 2002), Παρίσσης (ΑΕ 2002) Μούτος (Δύναμη), Κ. Τσιουρέλης (Αγία Άννα), Α. Κωτούλας (Αγία Άννα), Χρόνης (Ν.Α.Νίκης), Μεταξάς (Μακρινίτσα), Φραγκογιάννης (Ιωλκός), Οσάφι (Ελευθεριακός), Καρυώτογλου (Ελευθεριακός), Βέτσικας (Τοξότης), Τσιάμης (Εθνικός), Πελεκάνος (Εθνικός), Παλάτζας (Εθνικός).

Η επόμενη (9η) αγωνιστική

Α.Ε. 2002-Ιωλκός

Τοξότης-Εθνικός

Ν. Μαγνησιακός-Κένταυρος

Αγία Άννα-Μακρινίτσα

Δύναμη-Ν.Α. Νίκης

Ιάσων-Λεχώνια

Ρεπό: Ελευθεριακός

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Αγροτικός - Απόλλων Καναλίων 1-3 (14΄πεν. Μπαρμπαγεωργόπουλος - 30΄,55, 74΄Παναγιωτάκης)

Αστέρας - Ερμής 6-0 (20’, 25’ Λουφόπουλος, 28΄Ξέρας, 35΄, 38΄Κάρρος, 82΄Κίτσος)

Ηρακλής Α.Θ. - Αχιλλέας 1-2 (81΄Κόσκου Κλίτον - 35΄Ι. Παναγιώτου, 64΄Ν. Αραπίτσας)

Δήμητρα Ευξεινούπολης – Άθλος 5-1 (5΄Κωστούλας, 22΄, 50 Α. Αραπίτσας, 30΄Γαλατσίδας, 78΄Ραμαντάνης - 70΄Μπέης)

Πανιώνιος – Μυρμιδόνες 1-2 (93΄πεν.Πέτσης – 12΄Κατσαβριάς, 82΄Α. Νικηφοράκης)

Μικροθήβες – ΑΣ Αγχίαλος 2-1 (5’, 10΄Καλέμι – 47΄Μαγγιώρος)

Ρεπό Δάφνη

Οι σκόρερ

12 ΓΚΟΛ: Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα)

11 ΓΚΟΛ: Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος)

9 ΓΚΟΛ: Θ. Παρίσσης (Ηρακλής Α.Θ.)

8 ΓΚΟΛ: Μαρ. Καλέμι (Μικροθήβες)

7 ΓΚΟΛ: Ι. Παναγιώτου (Αχιλλέας), Β. Κάρρος (Αστέρας).

5 ΓΚΟΛ: Θ.Θ. Κωστούλας (Δήμητρα), Θ. Πιπινής (Μυρμιδόνες), Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη).

4 ΓΚΟΛ: Ξέρας (Αστέρας).

3 ΓΚΟΛ: Παναγιωτάκης (Κανάλια), Κακλιάς(Δήμητρα), Ξηροκώστας (Δήμητρα), Καρατέεφ (Δήμητρα), Γκιάστας (Δάφνη), Ευαγγελός (Δάφνη), Λουφόπουλος (Αστέρας), Κανούτας (Ερμής).

2 ΓΚΟΛ: Στεφανής (Δήμητρα), Βούλγαρης (Δήμητρα), Ραμαντάνης (Δήμητρα), Π.Μπούρχας (Μυρμιδόνες), Τσαρέλας (Δάφνη), Παπαστεργίου (Δαφνη), Ρεφουγιάτι (Μικροθήβες), Χρυσοστομίδης (Αγχίαλος), Κοτσέλος(Αγχίαλος), Μπιρμπίλης (Αθλος), Μπαρμπαγιανάκος (Αγροτικός), Παλάσης (Αγροτικός), Νιάκας (Αγροτικός), Πινιάρης (Ερμής), Ακριβόπουλος (Ερμής), Κυπτίου (Πανιώνιος), Δ. Φώτου (Πανιώνιος).

Η επόμενη (9η) αγωνιστική

Απόλλων Κ.-Ερμής

Αχιλλέας-Αγροτικός

Άθλος-Αστέρας

Αγχίαλος-Ηρακλής

Μυρμιδόνες-Μικροθήβες

Δάφνη-Πανιώνιος

Ρεπό: Δήμητρα

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
6
+
3
=