Αγωνιστική με ένα ματς ερωτηματικό!

Τελευταία ενημέρωση: 2017-12-01, 16:06:24
Αγωνιστική με ένα ματς ερωτηματικό!

Επιμέλεια ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Με ένα ματς προς το παρόν ερωτηματικό… θα διεξαχθεί η αγωνιστική του Σαββατοκύριακου σε Α΄ και Β΄ κατηγορία ΕΠΣΘ

Από την ΕΠΣΘ δεν ορίστηκε ο αγώνας της 8ης αγωνιστικής της Β΄ Κατηγορίας των Νέων Αθλητών Νίκης απέναντι στην Αγία Άννα… «αποτέλεσμα» της προσφυγής των Ν.Α.Ν. στα πολιτικά δικαστήρια κατά της ΕΠΣΘ για τον ΝΠΣ Βόλος…

Όπως ενημέρωσε μιλώντας στο Ρ/Σ 98,6 και ο πρόεδρος της ΕΠΣΘ Περ. Λασκαράκης το σωματείο Νέοι Αθλητές Νίκης ζητά την ακύρωση της αποφάσεως του Δ.Σ. της Ενώσεως και στη συνέχεια της Γ.Σ. της Ενώσεως, με την οποία επικυρώθηκε η απόφαση του Δ.Σ. για λόγους τους οποίους επικαλούνται στην αγωγή τους, η οποία απόφαση αφορούσε την εγγραφή του Ν.Π.Σ. Βόλος ως μέλος της ΕΠΣΘ, και οι συνέπειες που προκύπτουν από την προσφυγή των Νέων Αθλητών στα πολιτικά δικαστήρια, είναι για αναστολή λειτουργίας του σωματείου, εκτός αν μέχρι το μεσημέρι σήμερα αποσύρει την προσφυγή η απόφαση θα αρθεί και ο αγώνας του θα οριστεί…

Κατά τα άλλα ένα ματς το Σάββατο και έξι την Κυριακή θα διεξαχθούν για τη 10η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΘ, ενώ έξι ματς θα γίνουν για την 8η αγωνιστική της Β’ ΕΠΣΘ το Σάββατο κι άλλα πέντε την Κυριακή.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτησίες των αγώνων της ΕΠΣΘ το Σαββατοκύριακο.

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (10η) αγωνιστική

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου

Γηπ. Σούρπης (3μ.μ.): Αίας – Πρωτεσίλαος (Βαρτσάκης, Π. Σακκάς, Γιάννης)

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου

Γηπ. Μαγνησιακού (11π.μ.): Μαγνησιακός – Σαρακηνός (Χαλβατζάκος, Α.Αναστασίου, Τσολακίδης)

Γηπ. ΕΤΒΑ (11π.μ.): Πηλέας - Ηρακλής Β. (Βλάχος, Μαγουλιανιτης, Σκρίμπας)

Γηπ.Γατζέας (11π.μ.): Άνθιμος Γαζής – Παγασητικός (Α.Αθηναίος, Κ. Τασιόπουλος, Π.Αναστασίου)

Γηπ. Σέσκλου (12μ.): Ακρόπολη – Σκιάθος (Γ.Τασιόπουλος, Αντωνίου, Θ.Τασιόπουλος)

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3μ.μ.): Θησέας – Πύρασος (Νικόπουλος, Καρακίτσος, Μπαρτζιάλης)

Γηπ. Στεφανοβικείου (3μ.μ.): Διαγόρας - Αγ. Παρασκευή(Σαμαράς, Α.Αναστασίου, Δημητράκης)

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (8η) αγωνιστική

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου

Γηπ.Πορταριάς (3μ.μ.): Μακρινίτσα – Τοξότης (Γ.Τασιόπουλος, Μαγουλιανίτης, Καφτεράνης)

Γηπ. Ι.Μ.Δημητριάδος(3μ.μ.): Ελευθεριακός - Ν. Μαγνησιακός (Αθηναίος, Θ.Παπαδημητρίου, Τρυφωνίδης)

Γηπ. Λεχωνίων (3μ.μ.): Ένωση Λεχωνίων/Νηλέα – Δύναμη (Νικόπουλος, Γόργορης , Δ.Σακκάς)

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11π.μ.): Εθνικός - Α.Ε. 2002 (Θεοχάρης, Τσαγγάρης, Δημητράκης)

Γηπ.Αργαλαστής (3μ.μ.): Κένταυρος – Ιωλκός (Ευσταθιάδης, Κόκκαλης, Τσαγγάρης)

Το ματς Ν.Α. Νίκης - Αγία Άννα δεν ορίστηκε*

Ρεπό: Ιάσων Α.Μ.

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου

Γηπ. Αιδινίου (3μ.μ.): Αγροτικός – Απόλλων Καναλίων (Σαμαράς, Αγγελόπουλος, Σαρακατσάνος)

Γηπ. Ριζομύλου (3μ.μ.): Αστέρας – Ερμής (Πλακιάς, Σφυρής, Σκρίμπας)

Γηπ. Αγ.Θεοδώρων (3μ.μ.): Ηρακλής Α.Θ. – Αχιλλέας (Κούστας, Γερμάνης, Θ. Τασιόπουλος)

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου

Γηπ. Ευξεινούπολης (11π.μ.): Δήμητρα – Άθλος (Βέργου, Γεωργατζής, Κατσιγιαννάκης)

Γηπ. ΙΜ.Δημητριάδος (11π.μ.): Πανιώνιος – Μυρμιδόνες (Γόργορης, Κόκκαλης, Καρακίτσος)

Γηπ. Μικροθηβών (3μ.μ.): Μικροθήβες – Αγχίαλος (Βαρτσάκης, Βλάχος, Γεωργατζής)

Ρεπό: Δάφνη

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
2
+
4
=