Βήμα τίτλου και βήματα για μπαράζ!

Τελευταία ενημέρωση: 2017-05-13, 11:06:45
Βήμα τίτλου και βήματα για μπαράζ!

Σημαντικά ματς γίνονται σήμερα για το τοπικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΘ, καθώς  μπορεί να μην υπάρχει ντέρμπι, αλλά είναι ομάδες που καίγονται  για νίκες στην 27η αγωνιστική της Α΄ και την 22η  και τελευταία της Β’ κατηγορίας…

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στην Α΄ κατηγορία, 4 αγωνιστικές πριν το φινάλε, ο Αλμυρός που είναι στην κορυφή, θέλει να «κλειδώσει» όσο το δυνατόν πιο γρήγορα τον τίτλο, φτάνοντας στο δεύτερό του νταμπλ και την άνοδο.  Ο ΓΣΑ θέλει άλλες 2 νίκες +1 βαθμό για να αναδεχθεί και μαθηματικά πρωταθλητής, υπολογίζοντας ότι ο δεύτερος Διαγόρας  θα κάνει  νίκες ως το τέλος και στην 27η αγωνιστική, σήμερα παίζει  στον Πτελεό με τον Πρωτεσίλαο θέλοντας ένα ακόμη βήμα τίτλου και νταμπλ, ενώ τα υπόλοιπα ματς είναι αύριο.

Στην Β΄ κατηγορία, τελευταία  αγωνιστική, και ενώ έχουν κριθεί οι πρωτιές στους δυο ομίλους και η άνοδος για Άνθιμο Γαζή και Μαγνησιακό (θα παίξουν και μεταξύ τους  για τον τίτλο του πρωταθλητή)… στο φινάλε θα κριθούν οι δεύτερες θέσεις, που θα σημαίνουν άλλη μια θέση ανόδου μέσω μπαράζ…. Βέβαια  έτσι όπως είναι η βαθμολογία,  λίγο πριν το  φινάλε  δεν αποκλείεται μπαράζ  πριν το μπαράζ ανόδου για  τη 2η θέση.

Στον Α΄ ΟΜΙΛΟ, ο Άνθιμος Γαζής  τερμάτισε πρώτος αφήνοντας ΑΕ 2002 και Πηλέα να μάχονται για τη 2η θέση. Αν σήμερα στο φινάλε η  ΑΕ 2002 κερδίσει στην έδρα της τον Τοξότη και ο Πηλέας  εκτός έδρας τον Εθνικό, θα έχουν απόλυτη ισοβαθμία σε νίκες (1-1) και γκολ (3-3), και θα παίξουν μπαράζ για το ποιος θα  πάρει τη θέση.

Στον Β΄ ΟΜΙΛΟ, που ο Μαγνησιακός … πήρε την πρωτιά,  οι Μικροθήβες που είναι στη 2η θέση έχουν  σήμερα στο φινάλε  ματς εντός  έδρας  με τον Αγροτικό… και η Αγχίαλος που είναι τρίτη, 1 βαθμό πιο πίσω, στο σημερινό φινάλε έχει στην έδρα της τους Ν.Α. Νίκης …ελπίζοντας μόνο  σε  στραβοπάτημα των Μικροθηβών!

Το πρόγραμμα  στην 27η αγωνιστική  της Α΄ και της τελευταίας στη Β’ κατηγορία  της ΕΠΣΘ το Σαββατοκύριακο έχει ως εξής:

Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ -27η αγωνιστική

Σάββατο 13 Μαΐου

* Γηπ. Πτελεού (5μ.μ.): Πρωτεσίλαος-Γ.Σ. Αλμυρού: Ρούσης, Μπαρτζιάλης, Δημητράκης

Κυριακή 14 Μαΐου

* Γηπ. Πορταριάς (11π.μ.): Σαρακηνός-Ακρόπολη: Χαλβατζάκος, Μπασδέκη, Τασιόπουλος Κ.

* Γηπ. Σούρπης ( 12μ.): Αίας-Σκόπελος: Δημητριάδης, Σακάς Π., Αναστασίου Α.

* Γηπ. Σκιάθου (2.30μ.μ.): Σκιάθος-Θησέας: Βέργου, Μπέλλου, Μπασδάνη

* Γηπ. Αγ.Παρασκευής (5μ.μ.): Αγία Παρασκευή-Διαγόρας: Κούστας, Σφυρής, Τασιοπουλος Θ.

* Γηπ. Καναλίων ( 5μ.μ.): Απόλλων Κ.-Άρης Μελισσατίκων: Νικόπουλος, Καρακίτσος, Τριφονίδης

* Γηπ. Αγχιάλου (5μ.μ.): Πύρασος-Παγασητικός :Καλατζής, Γιάννης, Γεωργαντζής

*Α.Ε. Διμηνίου-Ηρακλής 0-3

Οι σκόρερ

25 ΓΚΟΛ: Μαν. Πάσχος (Διαγόρας).

15 ΓΚΟΛ: Παν. Κοντοβάς (ΓΣΑ), Θαν. Κατσαβριάς (Αίας)

14 ΓΚΟΛ: Αλ. Αραπίτσας (Πρωτεσίλαος),

13 ΓΚΟΛ: Θαν.Αραμπατζής (ΓΣΑ)

12 ΓΚΟΛ: Σπ. Νούσιας (Άρης),

11 ΓΚΟΛ: Κωτσιαρίδης (ΓΣΑ), Μ. Τσουκάλης (Ακρόπολη),

10 ΓΚΟΛ: Αλ. Σιώμος (Πύρασος), Τσιουρής (Απόλλων Καναλίων).

9 ΓΚΟΛ: Κρανάς (ΓΣΑ), Σαμαράς (Σαρακηνός), Κουβελάς (Διαγόρας), Καραγιάννης (Αγία Παρασκευή),

8 ΓΚΟΛ: Ι. Κοντοβάς (Ηρακλής/Σαρακηνός), Καπούλας (Διαγόρας), Ασλάνογλου (Ηρακλής), Κοτζαθανάσης (Πύρασος),

7 ΓΚΟΛ: Χυσάι (Σκόπελος), Ζαχαράκης (Πύρασος).

6 ΓΚΟΛ: Λάιος (Παγασητικός), Π. Βούλγαρης (Πρωτεσίλαος/ΓΣΑ), Ι. Αραπίτσας (Πρωτεσίλαος), Συνοδινός (Σκόπελος), Γκουγκούδης (Θησέας),  Βουρδάκης (Θησέας), Θ. Θ. Κωστούλας (Αίας), Χειλάς (Αίας), Σκέμπι (Σκιάθος),  Νικολαΐδης (Σκιάθος),

5 ΓΚΟΛ: Νασιακόπουλος (ΓΣΑ), Ν. Βούλγαρης (ΓΣΑ), Μαριγκλέν (Πρωτεσίλαος), Πετρόπουλος (Άρης/ΑΕΔ), Μόσιος (Ακρόπολη), Βλάχος (Θησέας), Κόρμπας (Θησέας),  Σφάκας (Πύρασος),

4 ΓΚΟΛ: Βαλωτής (Σαρακηνός), Ίμπρα (Άρης), Αλεξίου(Σκόπελος),  Παγώνης (Ακρόπολη), Ισά (Θησέας), Παπαϊωάννου (ΑΕΔ), Μαρμαρινός (Αγία Παρασκευή), Χριστέλος (Αίας), Μαλισσιόβας (Πύρασος),

3 ΓΚΟΛ: Ακασού (ΓΣΑ), Θάνος (Παγασητικός), Ρηγίνος (Παγασητικός), Τσεκούρας (Σαρακηνός), Μπέικος (Σαρακηνός),  Ζαρίφης (Σαρακηνός/ΑΕΔ), Μιχόπουλος (Πρωτεσίλαος), Γκάμπας (Διαγόρας), Σπ. Καραπλιάγκος (Διαγόρας),  Ταφίλης (Σκόπελος), Μαυρίδης (Ηρακλής), Σατελιάν (Ηρακλής), Στ. Μαλακασιώτης (Αγία Παρασκευή), Αναστασίου (Θησέας), Μπιρτσάι (Αίας),  Μπάμπα (Σκιάθος),  Σαρρής (Σκιάθος), Ι. Αντζούρης (Πύρασος)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ -22η αγωνιστική

Α’ όμιλος

Σάββατο 13 Μαΐου

*Γηπ. Πορταριάς (5μ.μ.): Μακρινίτσα-Ελευθεριακός: Παλτατζής, Αναστασίου Α., Μαγουλιανίτης

*Γηπ. Γατζέας (5μ.μ.): ΑΕ 2002-Τοξότης :Σαμαράς, Σακκάς Π., Ζακυνθινός

*Γηπ. Άλλης Μεριάς (5μ.μ.): Ιάσων Α.Μ.-Δάφνη: Σάββας-Τασιόπουλος Θ.-Αντωνίου

*Γηπ. «Βασδέκειο»(5μ.μ.): Πανιώνιος-Άνθιμος Γαζής: Δημητριάδης, Σκρίμπας, Τσαγγάρης

*Γηπ. Λεχωνίων (5μ.μ.): Εν. Λεχωνίων/Νηλέα-Κένταυρος Ν.Π. :Πλακιάς, Καρακίτσος, Τριφονίδης

*Γηπ. Δημητριάς (5μ.μ.): Εθνικός-Πηλέας :Βαρτσάκης, Αγγελόπουλος, Παπαδημητρίου

Οι σκόρερ

26 ΓΚΟΛ: Σπ. Δανηλόπουλος (Άνθιμος Γαζής)

12 ΓΚΟΛ: Δημόπουλος (Πηλέας), Ευαγγελός (Δάφνη)

10 ΓΚΟΛ: Παπαδόπουλος (Άνθιμος Γαζής)

8 ΓΚΟΛ: Μαρούγκας (Πανιώνιος), Πριτσίνης (Ελευθεριακός), Κουβαράς (Λεχώνια)

7 ΓΚΟΛ: Πέτσης (Πανιώνιος), Σταθόπουλος (ΑΕ 2002), Ζατσάι (Ιάσων Α.Μ.),

 6 ΓΚΟΛ: Κόρδα (Α.Ε.2002), Βερντόβα (ΑΕ 2002), Παλάντζας (Εθνικός), Μωραΐτης (Εθνικός), Περεντίδης (Εθνικός), Ρενάτο (Λεχώνια),

5 ΓΚΟΛ: Μπραχιμάι (Πηλέας),

4 ΓΚΟΛ: Καραγιώργος (Πανιώνιος), Γώγος (Αργαλαστή), Μαγκασιανός (Αργαλαστή), Πότσκα (Αργαλαστή),Μπογδανίδης (Αργαλαστή), Παρίσσης (Μακρινίτσα), Καλόγηρος (Μακρινίτσα), Ζαγκαβιέρος (Μακρινίτσα/Μικροθήβες), Τριχιάς (Τοξότης), Ράρρας (Ελευθεριακός), Παλάσης (Εθνικός)

3 ΓΚΟΛ: Θεοδώρου (Ανθιμος Γαζής), Πολυχρόνου (ΑΕ 2002), Στουμποβίκος (ΑΕ 2002),Κατσαρός (ΑΕ 2002), Βαΐτσης (Πηλέας), Παπαπορφυρίου (Πηλέας), Καμπέρης  (Πηλέας), Λυρίτσης (Πανιώνιος), Χαρίσης (Πανιώνιος), Φωτου (Πανιώνιος), Μαγκασιανός (Αργαλαστή), Τσίγκας (Ιάσων Α.Μ), Σιόβας (Ιάσων Α.Μ.), Θεοδωρόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Μπίλο (Μακρινίτσα) Βέτσικας  (Τοξότης), Δεμερτζής (Δάφνη),

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (22η)- Β’ όμιλος

Σάββατο 13 Μαΐου

*Γηπ. Αλμυρού (5μ.μ.): Άθλος-Μυρμιδόνες: Ευσταθιάδης, Γόργορης, Κατσιγιαννάκης

*Γηπ. Αγχιάλου (5μ.μ.): Αγχίαλος –Νέοι Αθλητές Νίκης: Κούστας, Σφυρής, Σακκάς Δ.

*Γηπ. Αχιλλείου (5μ.μ.): Αχιλλέας- Αγία Άννα: Νικόπουλος, Καφτεράνης, Αναστασίου Π.

*Γηπ. Μικροθηβών (5μ.μ.): Μικροθήβες-Αγροτικός :Χαλβατζάκος, Κόκκαλης, Τσολακίδης

Κυριακή 14 Μαΐου

*Γηπ. Ευξεινούπολης (5μ.μ.):  Δήμητρα-Ηρακλής Α.Θ.: Κατσιγιαννάκης, Μπαρτζιάλης, Μπουρούς

*Μαγνησιακός -Αργοναύτες  3-0 α.α.

 

Οι σκόρερ

16 ΓΚΟΛ: Ι. Παναγιώτου (Αχιλλέας)

15 ΓΚΟΛ: Δήμας (Άθλος) Καραγιώργος (Αγχίαλος)

8 ΓΚΟΛ: Κακλιάς (Δήμητρα), Α. Κωτούλας (Αγία Άννα), Ρεφουγιάτι (Μικροθήβες), Μπάλλας (Μαγνησιακός), Αντωνίου (Αγία Άννα), Οικονόμου (Μαγνησιακός),

7 ΓΚΟΛ: Θεοδωρόπουλος (Μαγνησιακός), Τσάμης (Αγχίαλος)

6 ΓΚΟΛ: Καρατέεφ (Δήμητρα), Ξηροκώστας (Ν.Α. Νίκης), Φιλατζικιώτης (Αγία Άννα), Γκέρτσο (Μαγνησιακός), Μαγγιώρος (Αγχίαλος)

5 ΓΚΟΛ: Νικηφοράκης (Μυρμιδόνες), Μπιρμπίλης (Αθλος),Τσερκέζης (Άθλος), Λίλης (Αγροτικός)

4 ΓΚΟΛ: Γκάμπας (Δήμητρα), Στουρνάρας (Μυρμιδόνες), Σιώμος (Ν.Α. Νίκης), Ζιούλης (Μικροθήβες), Σκοτεινός (Μικροθήβες), Γ. Παναγιώτου (Αχιλλέας), Καπέσιος (Αχιλλέας) 

3 ΓΚΟΛ: Γκαρνίδης (Δήμητρα), Κόκκαλης (Δήμητρα), Χατζέλας (Δήμητρα), Τιμπλαλέξης (Δήμητρα), Γ. Γιάννης (Δήμητρα), Πιπινής (Μυρμιδόνες), Μάντζαρης (Μυρμιδόνες), Φουρκιώτης (Ν.Α. Νίκης),  Σ. Τσιουρέλης (Αγία Άννα), Βογιατζής (Αγία Άννα), Νιαώτης (Αγία Άννα),  Ευθυβούλης (Μικροθήβες),Α. Λανάι (Μικροθήβες), Διαμαντένιας (Μικροθήβες), Ζαγκαβιέρος (Μικροθήβες), Κοντοβάς (Μαγνησιακός), Μάϊπας (Μαγνησιακός),  Γκαμάλιας (Αγροτικός), Σπανός (Αχιλλέας), Μαυρόπουλος (Αγχίαλος)

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
1
+
7
=