Στα σίγουρα οι πρωτοπόροι

Τελευταία ενημέρωση: 2017-04-22, 12:21:08
Στα σίγουρα οι πρωτοπόροι

Στα σίγουρα  θα κινηθούν αυτό το Σαββατοκύριακο οι πρωτοπόροι στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΘ, θέλοντας  να  μείνουν στην κορυφή, 6 αγωνιστικές έως το φινάλε, τον τίτλο και την άνοδο στην Α΄ κατηγορία, και μόλις 3 για τη Β’ κατηγορία.

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στη μεγάλη κατηγορία, ο Γ.Σ. Αλμυρού δείχνει να διατηρεί τη διαφορά ασφαλείας, αφού ο Πύρασος, που είναι στο -4 από την κορυφή, και ο Διαγόρας, που συνεχίζει επίσης να είναι αήττητος στην έδρα του, είναι στο -5.

Ο ΓΣΑ έχει το πιο εύκολο Σαββατοκύριακο, αφού στην 25η αγωνιστική ο ΓΣΑ κερδίζει χωρίς αγώνα (την ΑΕΔ), την ώρα που ο Διαγόρας θα παίξει έκτος με τον Ηρακλή και ο Πύρασος θα υποδεχτεί τον Σαρακηνό.

Στη μάχη της παραμονής, ο Απόλλων Καναλίων, που αναπτέρωσε τις ελπίδες του, έχει ένα σίγουρο τρίποντο στην τελευταία αγωνιστική (0-3 την ΑΕΔ), ενώ η Αγία Παρασκευή, που είναι στο +2 από τη ζώνη του υποβιβασμού, έχει ματς με τους 3 πρώτους, ενώ στην 25η και οι δυο αγωνίζονται εντός έδρας

Στη Β΄ κατηγορία, στη μάχη για την πρωτιά ανόδου στους δυο ομίλους, αλλά και για τη δεύτερη θέση που οδηγεί σε αγώνα μπαράζ για την άνοδο στον Α΄ΟΜΙΛΟ, ο Ανθ. Γαζής, έχει 2 ματς εκτός έδρας (Κένταυρο Ν.Π. και Πανιώνιο) και ένα ματς προτελευταία αγωνιστική στην έδρα του με τον Εθνικό. Η ΑΕ 2002 θα παίξει εκτός με Πανιώνιο, Μακρινίτσα, και στο φινάλε έχει στην έδρα της τον Τοξότη, ενώ ο Πηλέας έχει επίσης 2 άλλα ματς έκτος (Κένταυρος Ν.Π., Εθνικό) και στην 20η αγωνιστική είναι γηπεδούχος με τη Δάφνη.

Στον Β΄ΟΜΙΛΟ της Β’ κατηγορίας ΕΠΣΘ, ο Μαγνησιακός … με άλλες δυο νίκες εξασφαλίζει την πρωτιά,  αφού έχει και νίκη χωρίς κόπο (3-0 α.α. του Αργοναύτες στην 22η), υποδέχεται Ηρακλή Αγίων Θεόδωρων και παίζει και με τους Ν. Αθλητές εκτός.

Η Αγχίαλος που έμεινε τρίτη, έχει ντέρμπι με Δήμητρα στην έδρα της όπου θα παίξει και με τους Ν.Α. Νίκης, και στην 21η παίζει στους Άγιους Θεοδώρους, ενώ οι Μικροθήβες που είναι στη 2η θέση, έχουν εκτός Αγία Άννα και εντός Μυρμιδόνες και Αγροτικό…

Οι αναμετρήσεις που θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο 22-23 Απριλίου είναι οι εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΘ (25η αγωνιστική)

Σήμερα Σάββατο 22 Απριλίου

*Γηπ. Σκιάθου, 12.30: Σκιάθος-Παγασητικός, Κυριαζής-Δημητράκης-Καφτεράνης

*Γηπ. Πορταριάς, 16.00: Θησέας-Άρης Μελισσατίκων, Βλάχος-Τασιόπουλος Κ.-Τριφονίδης

*Γηπ. Πτελεού, 16.00: Πρωτεσίλαος-Ακρόπολη, Σαμαράς-Αναστασίου Π.-Διαμαντάρα

Κυριακή 23 Απριλίου

*Γηπ. Βασδέκειο, 11.00: Ηρακλής-Διαγόρας, Δημητριάδης-Τασιόπουλος Θ.-Σακκάς Δ.

*Γηπ. Αγ. Παρασκευής, 11.00: Αγία Παρασκευή-Αίας Σούρπης, Χαλβατζάκος-Μπασδέκη-Τσαγγάρης

*Γηπ. Καναλίων, 12.00: Απόλλων Καν.-Σκόπελος, Θεοχάρης-Κόκκαλης-Γιάννης

*Γηπ. Αγχιάλου, 16.00: Πύρασος-Σαρακηνός, Κούστας-Μαγουλιανίτης-Δημητράκηςς

Α.Ε. Διμηνίου-Γ.Σ. Αλμυρού 0-3 α.α.

 

Οι σκόρερ

24 ΓΚΟΛ: Μαν. Πάσχος (Διαγόρας).

14 ΓΚΟΛ: Παν. Κοντοβάς (ΓΣΑ) Αλ. Αραπίτσας (Πρωτεσίλαος), Θαν. Κατσαβριάς (Αίας)

13 ΓΚΟΛ: Θαν. Αραμπατζής (ΓΣΑ)

12 ΓΚΟΛ: Σπ. Νούσιας (Άρης),

10 ΓΚΟΛ: Κωτσιαρίδης (ΓΣΑ)

9 ΓΚΟΛ: Κρανάς (ΓΣΑ), Κουβελάς (Διαγόρας), Μ. Τσουκάλης (Ακρόπολη),

8 ΓΚΟΛ: Καπούλας (Διαγόρας),Καραγιάννης (Αγία Παρασκευή), Κοτζαθανάσης (Πύρασος), Αλ. Σιώμος (Πύρασος), Τσιουρής (Απόλλων Καναλίων)

7 ΓΚΟΛ: Σαμαράς (Σαρακηνός), Ασλάνογλου (Ηρακλής)

6 ΓΚΟΛ: Ι. Κοντοβάς (Ηρακλής/Σαρακηνός), Χυσάι (Σκόπελος), Θ. Θ. Κωστούλας (Αίας), Χειλάς (Αίας), Γκουγκούδης (Θησέας),  Βουρδάκης (Θησέας)

5 ΓΚΟΛ: Νασιακόπουλος (ΓΣΑ), Ν. Βούλγαρης (ΓΣΑ), Λάιος (Παγασητικός), Μαριγκλέν (Πρωτεσίλαος), Ι. Αραπίτσας (Πρωτεσίλαος), Συνοδινός (Σκόπελος), Πετρόπουλος (Άρης/ΑΕΔ), Βλάχος (Θησέας), Κόρμπας (Θησέας),  Σκέμπι (Σκιάθος),  Νικολαΐδης (Σκιάθος), Σφάκας (Πύρασος)

4 ΓΚΟΛ: Βαλωτής (Σαρακηνός), Ίμπρα (Άρης), Αλεξίου (Σκόπελος),  Παγώνης (Ακρόπολη), Ισά (Θησέας), Παπαϊωάννου (ΑΕΔ), Χριστέλος (Αίας), Μαλισσιόβας (Πύρασος), Ζαχαράκης (Πύρασος)

3 ΓΚΟΛ: Ρηγίνος (Παγασητικός), Τσεκούρας (Σαρακηνός), Ζαρίφης (Σαρακηνός/ΑΕΔ), Μιχόπουλος (Πρωτεσίλαος), Π. Βούλγαρης (Πρωτεσίλαος/ΓΣΑ), Γκάμπας (Διαγόρας), Ταφίλης (Σκόπελος), Σατελιάν (Ηρακλής), Μαυρίδης (Ηρακλής), Μαρμαρινός (Αγία Παρασκευή), Στ. Μαλακασιώτης (Αγία Παρασκευή), Μόσιος (Ακρόπολη), Αναστασίου (Θησέας), Μπιρτσάι (Αίας),  Μπάμπα (Σκιάθος),  Σαρρής (Σκιάθος), Ι. Αντζούρης (Πύρασος)

 

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΘ (20η αγωνιστική)

Α’ όμιλος

Σήμερα Σαββάτο 22 Απριλίου

*Γηπ. Άλλης Μεριάς, 16.00: Ιάσων Α.Μ.-Μακρινίτσα, Αγγελόπουλος-Γόργορης-Σακκάς Δ.

*Γηπ. Γατζέας, 16.00: Κένταυρος Ν.Π.-Άνθιμος Γαζής, Χαλβατζάκος-Σακκάς Π.-Παπαδημητρίου

*Γηπ. ΕΤΒΑ, 16.00: Πανιώνιος-Α.Ε. 2000, Νικόπουλος-Μπέλλου-Μπασδάνη

*Γηπ. Κ. Λεχωνίων, 16.00: Λεχώνια/Νηλέας-Ελευθεριακός, Πλακιάς-Αναστασίου Α.-Μπουργάνης

Κυριακή 23 Απριλίου

*Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος, 11.00: Εθνικός-Τοξότης, Παλτατζής-Βλάχος-Παπαδημητρίου Θ.

*Γηπ. ΕΤΒΑ, 11.00: Πηλέας-Δάφνη, Κούστας-Μπουρούς-Ευσταθιάδης

 

Οι σκόρερ

22 ΓΚΟΛ: Δανηλόπουλος (Άνθιμος Γαζής)

12 ΓΚΟΛ: Ευαγγελός (Δάφνη)

10 ΓΚΟΛ: Δημόπουλος (Πηλέας)

8 ΓΚΟΛ: Παπαδόπουλος (Άνθιμος Γαζής), Μαρούγκας (Πανιώνιος), Πριτσίνης (Ελευθεριακός)

7 ΓΚΟΛ: Πέτσης (Πανιώνιος)

 6 ΓΚΟΛ: Κόρδα (Α.Ε.2002), Βερντόβα (ΑΕ 2002), Σταθόπουλος (ΑΕ 2002), Παλάντζας (Εθνικός), Μωραΐτης (Εθνικός), Κουβαράς (Λεχώνια)

5 ΓΚΟΛ: Μπραχιμάι (Πηλέας), Ζατσάι (Ιάσων Α.Μ.), Περεντίδης (Εθνικός), Ρενάτο (Λεχώνια),

4 ΓΚΟΛ: Καλόγηρος (Μακρινίτσα), Καραγιώργος (Πανιώνιος), Γώγος (Αργαλαστή), Μαγκασιανός (Αργαλαστή),  Πότσκα (Αργαλαστή), Ράρρας (Ελευθεριακός), Παλάσης (Εθνικός)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΘ

Β’ όμιλος

Σήμερα Σάββατο 22 Απριλίου

*Γηπ. Αχιλλείου, 16.00: Αχιλλέας-Άθλος, Βέργου-Μπαρτζιάλης-Κόκκαλης

*Γηπ. Αϊδινίου, 16.00: Αγροτικός-Ν.Α. Νίκης, Κατσιγιαννάκης-Τασιόπουλος Θ.-Κουβάτα

*Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος, 16.00: Μαγνησιακός-Ηρακλής Α.Θ., Παλτατζής-Σφυρής-Ζακυνθινός

*Γηπ. Μικροθηβών, 16.00: Μικροθήβες-Μυρμιδόνες, Βαρτσάκης-Αντωνίου-Μαγουλιανίτης

*Γηπ. Αγχιάλου, 16.00: Αγχίαλος-Δήμητρα, Ρούσης-Γεωργαντζής-Ταγγέρης

Αργοναύτες-Αγία Άννα 0-3 α.α.

Οι σκόρερ

13 ΓΚΟΛ: Ι. Παναγιώτου (Αχιλλέας)

12 ΓΚΟΛ: Δήμας (Άθλος)

10 ΓΚΟΛ: Καραγιώργος (Αγχίαλος)

8 ΓΚΟΛ: Κακλιάς (Δήμητρα), Μπάλλας (Μαγνησιακός), Αντωνίου (Αγία Άννα)

7 ΓΚΟΛ: Θεοδωρόπουλος (Μαγνησιακός), Τσάμης (Αγχίαλος)

6 ΓΚΟΛ: Καρατέεφ (Δήμητρα), Α. Κωτούλας (Αγία Άννα), Φιλατζικιώτης (Αγία Άννα), Ρεφουγιάτι (Μικροθήβες), Γκέρτσο (Μαγνησιακός), Οικονόμου (Μαγνησιακός), Μαγγιώρος (Αγχίαλος)

5 ΓΚΟΛ: Νικηφοράκης (Μυρμιδόνες), Ξηροκώστας (Ν.Α. Νίκης), Τσερκέζης (Άθλος), Λίλης (Αγροτικός)

4 ΓΚΟΛ: Γκάμπας (Δήμητρα), Σιώμος (Ν.Α. Νίκης).

 

 

 

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
1
+
7
=