ΒΟΛΕΪ

Πολύ καλή συγκομιδή αποτελεσμάτων για την ΑΡΓΩ αυτό το Σαββατοκύριακο

πολύ-καλή-συγκομιδή-αποτελεσμάτων-γι-129882
ΠΗΡΑΝ ΤΗΝ ΑΤΥΠΗ ΡΕΒΑΝΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΗΣ ΑΡΓΟΥΣ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗ ΦΘΙΑ ΛΑΜΙΑΣ
Με εμφατική νίκη 3-0 σετ επικράτησε η γυναικεία ομάδα της ΑΡΓΟΥΣ της ΦΘΙΑ ΛΑΜΙΑΣ, σε αγώνα που έγινε το Σάββατο στο κλειστό ΒΑΚΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ , στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της β΄εθνικής κατηγορίας. Έτσι η ΑΡΓΩ πήρε την άτυπη ρεβάνς της ήττας με 3-2 στη Λαμία , όπου είχε κατέβει με πολλές ελείψεις στη σύνθεσή της και χωρίς τη βασική πασαδόρο Ασημούλα ΣταυρακοπούλουΤο Σάββατο όμως τα πράγματα ήταν διαφορετικά και η Βολιώτικη ομάδα με πολύ καλή απόδοση, δεν άφησε στις Λαμιώτισες κανένα κανένα περιθώριο αμφισβήτησης ,για τον τελικό νικητή της αναμέτρησης. Ο προπονητής της ΑΡΓΟΥΣ είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει όλες τις παίκτριες που είχε στη διάθεσή του.
Τα σετ: 25-19, 25-18, 25-16
ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ (Ευ. Σταθόπουλος-Χ. Ζαφειρίου): Τάσσου, Σταυρακοπούλου,Γιαννετάκη, Γεωργουλοπούλου, Καλαπόδα, Φιλιππίδη, Παπαθεοδώρου, Χάρχαρη, Χειμάρα, Σουφλή,
ΦΘΙΑ ΛΑΜΙΑΣ (Η. Ντάλλας): Φάτση, Ξάνθη Π-Β, Καραγιάννη, Τέντζερη, Καϊμάκη, Δημητροπούλου, Μαυρίκη, Δημητρίου, Παπακωνσταντίνου
ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΔΡΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΗΣ ΑΡΓΟΥΣ ΣΤΟΝ ΤΥΡΝΑΒΟ
Με πολλές απουσίες λόγω τραυματισμών και ασθενιών , η ανδρική ομάδα της ΑΡΓΟΥΣ επικράτησε δύσκολα στον Τύρναβο του ΑΟ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ με 3-2 σετ , σε αγώνα εκτός έδρας για την 9η αγωνιστικής του πρωταθλήματος της β΄εθνικής κατηγορίας. Η ΑΡΓΩ με εξαίρεση το πρώτο σετ , δεν έπιασε καλή απόδοση και σε συνδιασμό με τον τραυματισμό του ακραίου της, Γιώργου Αναστασιάδη στα μέσα του 2ου σετ , «τα βρήκε σκούρα» κόντρα στους έμπειρους παίκτες της ομάδας του Τυρνάβου.
Τα σετ: 14-25, 25-18,25-17,21-25,14-16
ΑΟ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ : Πατσιαβούρας,Χριστόνικος,Παπανικολάου, Καλακάλας,Λάκης,Ραούλης,Πιανάς,Νακούλας, Δημητρίου,Λίλης
ΑΣ ΑΡΓΩ: (Γεωργουλάς) Ιτούδης ,Φουρκιώτης, Σκευοφύλαξ,Δρακάκης, Φιλιππίδης,Λημνιώτης,Αναστασιάδης, Τσιάκαλος
ΒΗΜΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΩΝ ΤΗΣ ΑΡΓΟΥΣ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ ΜΕ ΝΙΚΗ 3-0 ΣΕΤ ΕΠΙ ΤΗΣ ΑΕΛ
Με νίκη 3-0 σετ επικράτησαν οι παίδες της ΑΡΓΟΥΣ στην Λάρισα επί της ΑΕΛ , στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Οι μικροί της Βολιώτικης ομάδας είχαν πολύ καλή απόδοση στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και πήραν ένα πολύ καλό αποτέλεσμα που τους δίνει κατά πάσα πιθανότητα την πρόκριση στην επόμενη φάση . Γενικά έγινε ένας πολύ όμορφος αγώνας με τους μικρούς αθλητές των δύο ομάδων να δίνουν τον καλύτερό του εαυτό και να παρουσιάζουν πολύ όμορφο θέαμα , με αποκορύφωμα το συναρπαστικό 3ο σετ, όπου η ΑΡΓΩ με τον Ανδρέα Ιωνά να πηγαίνει στο σερβις όταν το σκορ ήταν 24-19 υπέρ των Λαρισαίων και να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα (24-24). Από εκεί και μετά οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο ,με την ΑΡΓΩ πιο ψύχραιμη στο τέλος να το κερδίζει με 32-30 και να παίρνει το καθαρό τρίποντο.
Τα σετ 20-25,17-25,30-32
ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ: (Τσιώλης) Δορδοκίδης ,Βουτυρίτσας,Τριανταφύλλου,Ζάγκας , Μπρούτσος,Χατζηρούφας,Γουσουρόπουλος,Κοσμάς
ΑΣ ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ : (Γεωργουλάς) Ρουσμένης,Σκιαθίτης,Πασχαλίδης,Σίμος, Ξενοκώστας,Ιωνάς,Κασιούρας,Αναστασίου, Παξιμαδάκης,Σαράτσης, Σπανουδάκης,Βυσσαρίου
ΝΙΚΗ ΜΕ 3-0 ΤΩΝ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΗΣ ΑΡΓΟΥΣ ΕΠΙ ΤΗΣ ΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ
Η ομάδα παγκορασίδων Α΄του ΑΣ ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ επικράτησε την Κυριακή το απόγευμα με 3-0 σετ της ΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ, για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η ΑΡΓΩ δεν συνάντησε ιδιαίτερη αντίσταση , εκτός από το 1ο σετ όταν βρέθηκε πίσω στο σκορ με 14-9 . Στο σημείο εκείνο η Κατερίνα Αμυγδαλοπούλου με εκπληκτικό σέρβις έκανε ένα σερί 16 -0 και τελείωσε τος σετ με 25-14. Στη συνέχεια τα κορίτσια της ΑΡΓΟΥΣ είχαν εύκολο έργο και πήραν μια καθαρή νίκη, αφού υπερίσχυσαν σε όλους τους τομείς.
Τα σετ του αγώνα 25-14,25-18,25-14
ΑΣ ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ : (Σταυρακοπούλου Ασημούλα) Κασιούρα Β, Αμυγδαλοπούλου, Φιλιππίδη, Παπάρα Ειρ,Παπάρα Αθ,Πασχαλίδου,Καμινάρη Σταθοπούλου, Παίλα,Πολυζώη, Κασιούρα Χ, Πασσιά
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ : (Τιρτιράκης Ελ.) Καφαντάρη,Νίκου,Κουτσίκου,Στύλλα Χ,Στύλλα Στ,Σίμου,Τιρτιράκη,Γαιτάνη,Τσίκουλα,Καρατάσου,Μέλιου,Σακελιάδη,Λεμονή,Λαγοκάπα
Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ-ΓΣ ΒΟΛΟΥ 3-0 σετ