Η Αγία Παρασκευή πέρασε με νίκη από την έδρα του Μαγνησιακού

η-αγία-παρασκευή-πέρασε-με-νίκη-από-την-734204

Εκτός έδρας νίκη για την Αγία Παρασκευή που, σκοράροντας και στα δυο ημίχρονα, επικράτησε του Μαγνησιακού με 2-0. Ρουσσάς στο 20’ με πλασέ και Σιόβας στο 60’ σκόραραν για τους φιλοξενούμενους, με τον Κατσαγεωργίου να «φτιάχνει» και τα δυο γκολ της ομάδας του. Με 10 παίκτες τελείωσαν τον αγώνα οι γηπεδούχοι λόγω αποβολής του Δανηλόπουλου για διαμαρτυρία στο 85’, ενώ στο πρώτο ημίχρονο είχαν καλές ευκαιρίες με Ζενούνι και Δανηλόπουλο.

Μαγνησιακός-Αγία Παρασκευή 0-2

Σκόρερ: (20’ Ρουσσάς, 60’ Σιόβας)

ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ: Στούκας, Τσένα (70’ Μπαλλάς), Γκέρτσος, Βασιλείου, Κατσίφας, Μαγιόγλου (72’ Μυλωνάς), Δανηλόπουλος, Οικονόμου, Θεοδωρόπουλος (75’ Χριστοδούλου), Ζενούνι, Τσιάνος

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Ζήγρας, Ιωακειμίδης, Κουρτέλης, Λούμπαρδος, Κουσκουρίδας, Τσίλογλου, Κατσαγεωργίου (88’ Παναγούλας), Πάσα (80’ Ούσλης), Ρουσσάς (85’ Αναστασιάδης), Χρόνης (82’ Μπαλντούμης).