Πραγματοποιήθηκε χθες η κλήρωση των πρωταθλημάτων της ΕΠΣΘ με την εκκίνηση να γίνεται στις 29 του μήνα και το φινάλε να είναι στις 21 Απριλίου…Αγωνιστικές υποχρεώσεις δεν υπάρχουν τα Σαββατοκύριακα 27-28/10/2018 λόγω της εθνικής εορτής, 22-23/12/2018 πριν τα Χριστούγεννα, 29-30/12/2018 πριν την Πρωτοχρονιά, 9-10/3/2019 που είναι Απόκριες και 27-28/04/2019 λόγω του Πάσχα.
Οι ημερομηνίες όλων των αγωνιστικών είναι:
1η:29-30/9/2018
2η: 6-7/10/2018
3η: 13-14/10/2018
4η: 20-21/10/2018
5η: 3-4/10/2018
6η: 10-11/11/2018
7η: 17-18/11/2018
8η: 24-25/11/2018
9η: 1-2/12/2018
10η: 8-9/12/2018
11η: 15-16/12/2018
12η: 5-6/1/2019
13η: 12-13/1/2019
Β΄γύρος
14η: 19-20/1/2019
15η: 26-27/1/2019
16η: 2-3/2/2019
17η: 9-10/2/2019
18η: 16-17/2/2019
19η: 23-24/2/2019
20η: 2-3/3/2019
21η: 16-17/3/2019
22η: 23-24/3/2019
23η: 30-31/3/2019
24η: 6-7/4/2019
25η: 13-14/4/2019
26η: 20-21/4/2019
Νίκη-Πύρασος, Πηλέας-Ολυμπιακός Β. στο Κύπελλο ΕΠΣΘ
Μετά από κλήρωση που έγινε χθες για το Κύπελλο ΕΠΣΘ η περσινή κυπελλούχος Νίκη θα αντιμετωπίσει τον Πύρασο, ο Ολυμπιακός τον Πηλέα, ο Θησέας τους Μυρμιδόνες και ο Γ.Σ. Αλμυρού τον Τοξότη.
Τα ζευγάρια της πρώτης φάσης του Κυπέλλου ΕΠΣΘ είναι τα εξής:
Μακρινίτσα-Ελευθεριακός
Γ.Σ. Αλμυρού-Τοξότης
Ιάσων Α.Μ.-Αγ. Άννα
Ηρακλής-Σκιάθος
Θησέας-Μυρμιδόνες
Αίας-Δάφνη
Νηλέας-Ακρόπολη
Αστέρας Ριζ.-Παγασητικός
Πηλέας-Ολυμπιακός Β.
ΑΕ2002-Πρωτεσίλαος
Νίκη-Πύρασος
Αγ. Παρασκευή-Δήμητρα
Πανιώνιος-Διαγόρας
Σαρακηνός-Ρήγας Φεραίος
Μικροθήβες-Αγχίαλος
Μαγνησιακός-Ανθ. Γαζής
Το Κύπελλο Ερασιτεχνών περιόδου 2018 – 2019 θα διεξαχθεί σε πέντε αγωνιστικές – φάσεις, ως εξής:
1η φάση: 22 – 23 Σεπτεμβρίου 2018: Συμμετέχουν οι 32 ομάδες και κληρώνονται 16 ζευγάρια.
2η φάση: 17 Οκτωβρίου 2018: Συμμετέχουν 16 νικήτριες ομάδες της 1ης φάσης και κληρώνονται 8 ζευγάρια.
3η φάση: 14 Νοεμβρίου 2018: Συμμετέχουν οι 8 νικήτριες ομάδες της 2ης φάσης και κληρώνονται 4 ζευγάρια.
4η φάση (Ημιτελικά): 16 Ιανουαρίου 2019: Συμμετέχουν οι 4 νικήτριες ομάδες της 3ης φάσης και κληρώνονται 2 ζευγάρια.
5η φάση (Τελικός): 10 Μαρτίου 2019.
Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΘ 2018-2019
1η αγωνιστική: 29-30/9 (4 μ.μ.)
Δήμητρα-Αγία Παρασκευή
Διαγόρας-Αγία Άννα
Ηρακλής -Ακρόπολη
Αίας-Σαρακηνός
Μαγνησιακός-Σκιάθος
Ρήγας-Πύρασος
Μυρμιδόνες-Πρωτεσίλαος
2η αγωνιστική: 6-7/10 (4 μ.μ.)
Διαγόρας-Δήμητρα
Αγία Παρασκευή-Ηρακλής
Αγία Άννα-Αίας
Ακρόπολη-Μαγνησιακός
Σαρακηνός-Ρήγας
Σκιάθος-Μυρμιδόνες
Πύρασος-Πρωτεσίλαος
3η αγωνιστική: 13-14/10 (4 μ.μ.)
Δήμητρα-Ηρακλής
Αιας-Διαγόρας
Μαγνησιακός-Αγία Παρασκευή
Ρήγας-Αγία Αννα
Μυρμιδόνες-Ακρόπολη
Πρωτεσίλαος-Σαρακηνός
Πύρασος-Σκιάθος
4η αγωνιστική: 20-21/10 (4 μ.μ.)
Αίας-Δήμητρα
Ηρακλής-Μαγνησιακός
Διαγόρας-Ρήγας
Αγία Παρασκευή-Μυρμιδόνες
Αγία Άννα-Πρωτεσίλαος
Ακρόπολη-Πύρασος
Σαρακηνός-Σκιάθος
5η αγωνιστική: 3-4/11 (3 μ.μ.)
Δήμητρα-Μαγνησιακός
Ρήγας-Αίας
Μυρμιδόνες-Ηρακλής
Πρωτεσίλαος-Διαγόρας
Πύρασος-Αγία Παρασκευή
Σκιάθος-Αγία Αννα
Σαρακηνός-Ακρόπολη
6η αγωνιστική: 10-11/11 (3 μ.μ.)
Ρήγας-Δήμητρα
Μαγνησιακός-Μυρμιδόνες
Αίας-Πρωτεσίλαος
Ηρακλής-Πύρασος
Διαγόρας-Σκιάθος
Αγία Παρασκευή-Σαρακηνός
Αγία Αννα-Ακρόπολη
7η αγωνιστική: 17-18/11 (3 μ.μ.)
Δήμητρα-Μυρμιδόνες
Πρωτεσίλαος-Ρήγας
Πύρασος-Μαγνησιακός
Σκιάθος-Αίας
Σαρακηνός-Ηρακλής
Ακρόπολη-Διαγόρας
Αγία Άννα-Αγία Παρασκευή
8η αγωνιστική: 24-25/11 (3 μ.μ.)
Πρωτεσίλαος-Δήμητρα
Μυρμιδόνες-Πύρασος
Ρήγας-Σκιάθος
Μαγνησιακός-Σαρακηνός
Αίας-Ακρόπολη
Ηρακλής-Αγία Άννα
Διαγόρας-Αγία Παρασκευή
9η αγωνιστική: 1-2/12 (3 μ.μ.)
Δήμητρα-Πύρασος
Σκιάθος-Πρωτεσίλαος
Σαρακηνός-Μυρμιδόνες
Ακρόπολη-Ρήγας
Αγια Άννα-Μαγνησιακός
Αγία Παρασκευή-Αίας
Ηρακλής-Διαγόρας
10η αγωνιστική: 8-9/12 (3 μ.μ.)
Σκιάθος-Δήμητρα
Πύρασος-Σαρακηνός
Πρωτεσίλαος-Ακρόπολη
Μυρμιδόνες-Αγία Άννα
Ρήγας-Αγία Παρασκευή
Μαγνησιακός-Διαγόρας
Αιας-Ηρακλής
11η αγωνιστική: 15-16/12 (3 μ.μ.)
Δήμητρα-Σαρακηνός
Ακρόπολη-Σκιάθος
Αγία Αννα-Πύρασος
Αγία Παρασκευή-Πρωτεσίλαος
Διαγόρας-Μυρμιδόνες
Ηρακλής-Ρήγας
Μαγνησιακός-Αίας
12η αγωνιστική: 5-6/1/19 (3 μ.μ.)
Ακρόπολη-Δήμητρα
Σαρακηνός-Αγία Άννα
Σκιάθος-Αγία Παρασκευή
Πύρασος-Διαγόρας
Πρωτεσίλαος-Ηρακλής
Μυρμιδόνες-Αίας
Ρήγας-Μαγνησιακός
13η αγωνιστική: 12-13/1 (3 μ.μ.)
Δήμητρα-Αγία Άννα
Αγία Παρασκευή-Ακρόπολη
Διαγόρας-Σαρακηνός
Ηρακλής-Σκιάθος
Αίας-Πύρασος
Μαγνησιακός-Πρωτεσίλαος
Μυρμιδόνες-Ρήγας
Β’ Κατηγορία ΕΠΣΘ 2018-2019
1η Αγωνιστική
Αγχίαλος-ΑΕ 2002
Τοξότης-Αστέρας
Ελευθεριακός-Παγασητικός
Δάφνη-Μακρινίτσα
Μικροθήβες-Πανιώνιος
Ιάσων -Ανθιμος Γαζής
Ρεπό: Πηλέας
2η Αγωνιστική
Πηλέας-Αγχίαλος
ΑΕ 2002-Τοξότης
Αστέρας-Δάφνη
Παγασητικός-Μικροθήβες
Μακρινίτσα-Ιάσων
Πανιώνιος-Ανθιμος Γαζής
Ρεπό: Ελευθεριακός
3η Αγωνιστική
Αγχίαλος-Τοξότης
Ελευθεριακός-Πηλέας
Δάφνη-ΑΕ 2002
Ιάσων -Αστέρας
Ανθιμος Γαζής-Παγασητικός
Πανιώνιος-Μακρινίτσα
Ρεπό: Μικροθήβες
4η Αγωνιστική
Ελευθεριακός-Αγχίαλος
Τοξότης-Δάφνη
Πηλέας-Μικροθήβες
ΑΕ 2002-Ιάσων
Αστέρας-Πανιώνιος
Παγασητικός-Μακρινίτσα
Ρεπό: Ανθιμος Γαζής
5η Αγωνιστική
Αγχίαλος-Δάφνη
Μικροθήβες-Ελευθεριακός
Ιάσων -Τοξότης
Ανθιμος Γαζής-Πηλέας
Πανιώνιος-ΑΕ 2002
Παγασητικός-Αστέρας
Ρεπό: Μακρινίτσα
6η Αγωνιστική
Μικροθήβες-Αγχίαλος
Δάφνη-Ιάσων
Ελευθεριακός-Ανθιμος Γαζής
Τοξότης-Πανιώνιος
Πηλέας-Μακρινίτσα
ΑΕ 2002-Παγασητικός
Ρεπό: Αστέρας
7η Αγωνιστική
Αγχίαλος-Ιάσων
Ανθιμος Γαζής-Μικροθήβες
Πανιώνιος-Δάφνη
Μακρινίτσα-Ελευθεριακός
Παγασητικός-Τοξότης
Αστέρας-Πηλέας
Ρεπό: ΑΕ 2002
8η Αγωνιστική
Ανθιμος Γαζής-Αγχίαλος
Ιάσων -Πανιώνιος
Μικροθήβες-Μακρινίτσα
Δάφνη-Παγασητικός
Ελευθεριακός-Αστέρας
Πηλέας-ΑΕ 2002
Ρεπό: Τοξότης
9η Αγωνιστική
Αγχίαλος-Πανιώνιος
Μακρινίτσα-Ανθιμος Γαζής
Παγασητικός-Ιάσων
Αστέρας-Μικροθήβες
ΑΕ 2002-Ελευθεριακός
Τοξότης-Πηλέας
Ρεπό: Δάφνη
10η Αγωνιστική
Μακρινίτσα-Αγχίαλος
Πανιώνιος-Παγασητικός
Ανθιμος Γαζής-Αστέρας
Μικροθήβες-ΑΕ 2002
Δάφνη-Πηλέας
Ελευθεριακός-Τοξότης
Ρεπό: Ιάσων
11η Αγωνιστική
Αγχίαλος-Παγασητικός
Αστέρας-Μακρινίτσα
ΑΕ 2002-Ανθιμος Γαζής
Πηλέας-Ιάσων
Τοξότης-Μικροθήβες
Δάφνη-Ελευθεριακός
Ρεπό: Πανιώνιος
12η Αγωνιστική
Αστέρας-Αγχίαλος
Μακρινίτσα-ΑΕ 2002
Πανιώνιος-Πηλέας
Ανθιμος Γαζής-Τοξότης
Ιάσων -Ελευθεριακός
Μικροθήβες-Δάφνη
Ρεπό: Παγασητικός
13η Αγωνιστική
ΑΕ 2002-Αστέρας
Πηλέας-Παγασητικός
Τοξότης-Μακρινίτσα
Ελευθεριακός-Πανιώνιος
Δάφνη-Ανθιμος Γαζής
Ιάσων -Μικροθήβες
Ρεπό: Αγχίαλος
Γ’ Κατηγορία ΕΠΣΘ 2018-19
1η Αγωνιστική
Αχιλλέας-Άθλος
Εν. Λεχωνίων-Ιωλκός
Αθλ. Κολλέγιο-ΑΠΟΒ
Σκόπελος-Νέος Μαγνησιακός
Ηρακλής Αγ. Θ.-Δημητριάς
Απόλλων Καν.-Ερμής
Δύναμις-Κένταυρος Ν.Π.
2η Αγωνιστική
Εν. Λεχωνίων- Αχιλλέας
Άθλος-Αθλ. Κολλέγιο
Ιωλκός-Σκόπελος
ΑΠΟΒ-Ηρακλής Αγ. Θ.
Νέος Μαγνησιακός-Απόλλων Καν.
Δημητριάς-Δύναμις
Ερμής-Κένταυρος Ν.Π.
3η Αγωνιστική
Αχιλλέας-Αθλ. Κολλέγιο
Σκόπελος-Εν. Λεχωνίων
Ηρακλής Αγ. Θ.-Άθλος
Απόλλων Καν.-Ιωλκός
Δύναμις-ΑΠΟΒ
Κένταυρος Ν.Π.-Νέος Μαγνησιακός
Ερμής-Δημητριάς
4η Αγωνιστική
Σκόπελος-Αχιλλέας
Αθλ. Κολλέγιο-Ηρακλής Αγ. Θ.
Εν. Λεχωνίων-Απόλλων Καν.
Άθλος-Δύναμις
Ιωλκός-Κένταυρος Ν.Π.
ΑΠΟΒ-Ερμής
Νέος Μαγνησιακός-Δημητριάς
5η Αγωνιστική
Αχιλλέας-Ηρακλής Αγ. Θ.
Απόλλων Καν.-Σκόπελος
Δύναμις-Αθλ. Κολλέγιο
Κένταυρος Ν.Π.-Εν. Λεχωνίων
Ερμής-Άθλος
Δημητριάς-Ιωλκός
Νέος Μαγνησιακός-ΑΠΟΒ
6η Αγωνιστική
Απόλλων Καν.-Αχιλλέας
Ηρακλής Αγ. Θ.-Δύναμις
Σκόπελος-Κένταυρος Ν.Π.
Αθλ. Κολλέγιο-Ερμής
Εν. Λεχωνίων-Δημητριάς
Άθλος-Νέος Μαγνησιακός
Ιωλκός-ΑΠΟΒ
7η Αγωνιστική
Αχιλλέας-Δύναμις
Κένταυρος Ν.Π.-Απόλλων Καν.
Ερμής-Ηρακλής Αγ. Θ.
Δημητριάς-Σκόπελος
Νέος Μαγνησιακός-Αθλ. Κολλέγιο
ΑΠΟΒ-Εν. Λεχωνίων
Ιωλκός-Άθλος
8η Αγωνιστική
Κένταυρος Ν.Π.-Αχιλλέας
Δύναμις-Ερμής
Απόλλων Καν.-Δημητριάς
Ηρακλής Αγ. Θ.-Νέος Μαγνησιακός
Σκόπελος-ΑΠΟΒ
Αθλ. Κολλέγιο-Ιωλκός
Εν. Λεχωνίων-Άθλος
9η Αγωνιστική
Αχιλλέας-Ερμής
Δημητριάς-Κένταυρος Ν.Π.
Νέος Μαγνησιακός-Δύναμις
ΑΠΟΒ-Απόλλων Καν.
Ιωλκός-Ηρακλής Αγ. Θ.
Άθλος-Σκόπελος
Αθλ. Κολλέγιο-Εν. Λεχωνίων
10η Αγωνιστική
Δημητριάς-Αχιλλέας
Ερμής-Νέος Μαγνησιακός
Κένταυρος Ν.Π.-ΑΠΟΒ
Δύναμις-Ιωλκός
Απόλλων Καν.-Άθλος
Ηρακλής Αγ. Θ.-Εν. Λεχωνίων
Σκόπελος-Αθλ. Κολλέγιο
11η Αγωνιστική
Αχιλλέας-Νέος Μαγνησιακός
ΑΠΟΒ-Δημητριάς
Ιωλκός-Ερμής
Άθλος-Κένταυρος Ν.Π.
Εν. Λεχωνίων-Δύναμις
Αθλ. Κολλέγιο-Απόλλων Καν.
Ηρακλής Αγ. Θ.-Σκόπελος
12η Αγωνιστική
ΑΠΟΒ-Αχιλλέας
Νέος Μαγνησιακός-Ιωλκός
Δημητριάς-Άθλος
Ερμής-Εν. Λεχωνίων
Κένταυρος Ν.Π.-Αθλ. Κολλέγιο
Δύναμις-Σκόπελος
Απόλλων Καν.-Ηρακλής Αγ. Θ.
13η Αγωνιστική
Αχιλλέας-Ιωλκός
Άθλος-ΑΠΟΒ
Εν. Λεχωνίων-Νέος Μαγνησιακός
Αθλ. Κολλέγιο-Δημητριάς
Σκόπελος-Ερμής
Ηρακλής Αγ. Θ.-Κένταυρος Ν.Π.
Δύναμις-Απόλλων Καν.