Με τη διεξαγωγή της 27ης αγωνιστικής συνεχίζεται η δράση στη Σούπερ Λίγκα, με την ΚΕΔ/ΕΠΟ να γνωστοποιεί τους διαιτητές που θα σφυρίξουν στα ματς, με τον Μάνο Σκουλά της ΕΠΣΘ να ορίζεται στη Λάρισα.
Ο Σκουλάς έχει σφυρίξει στη Λάρισα φέτος το ματς ΑΕΛ-ΑΕΚ αλλά και τα ματς των Λαρισαίων στο κύπελλο με την Παναχαϊκή, ενώ το Κυριακάτικο ΑΕΛ-Παναιτωλικός είναι το 13ο φετινό ματς του ως διαιτητής στη Σούπερ Λίγκα. Τα προηγούμενα φέτος ήταν:
21/8/17: Ατρόμητος – Απόλλων 1-1
10/9/17: Πανιώνιος – Παναιτωλικός 1-1
05/11/17: Ολυμπιακός – Πλατανιάς 5-1
30/9/17: Παναθηναϊκός – Γιάννινα 2-0
22/10/17: Αστέρας Τρ.- Πανιώνιος 0-1
2/12/17: Ξάνθη – ΠΑΟΚ 0-3
17/12/17: Λαμία – Λάρισα 0-2
07/1/18: Γιάννινα – Αστέρας Τρίπολη 0-0
20/1/18: Λάρισα – ΑΕΚ 0-0
4/2/18: Λαμία – Ατρόμητος 1-1
25/2/18: Ξάνθη – Απόλλων 2-0
10/3/18: Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης 1-1
Στην Τούμπα για τον αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Πανιώνιο θα βρεθεί ο Γιώργος Τζοβάρας του Συνδέσμου Φθιώτιδας, ενώ στη Λεωφόρο για το Παναθηναϊκός-Ατρόμητος ο Αλέξανδρος Κατσικογιάννης του Συνδέσμου Ηπείρου.
Ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) θα σφυρίξει στην αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Κέρκυρα, ενώ ο Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης) θα είναι ο άρχων του αγώνα στο Πλατανιάς-ΑΕΚ.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:
Σάββατο (14/4)
15:00 Λαμία – Απόλλων Σμύρνης
Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Πάτρας (Μακεδονίας), Χουσκόγλου (Θράκης)
4ος: Τζήλος (Λάρισας)
17:15 Λεβαδειακός – Αστέρας Τρίπολης
Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)
Βοηθοί: Ακρίβος (Αθηνών), Σαμοΐλης (Αθηνών)
4ος: Μπλούνας (Φθιώτιδας)
19:30 ΠΑΟΚ – Πανιώνιος
Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Δίπλαρης (Καρδίτσας)
4ος: Φωτιάς (Πέλλας)
Κυριακή (15/4)
15:00 ΑΕΛ – Παναιτωλικός
Διαιτητής: Σκουλάς (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Μπουξμπάουμ (Ανατολικής Αττικής), Νικολαΐδης (Μακεδονίας)
4ος: Σέζος (Κιλκίς)
17:15 Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννινα
Διαιτητής: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)
Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορινθίας), Χατζηνάκος (Δράμας)
4ος: Φωτιάδης (Καστοριάς)
17:15 Παναθηναϊκός – Ατρόμητος
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Τάτσης (Ηπείρου), Μπαλτάς (Αχαΐας)
4ος: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)
19:30 Πλατανιάς – ΑΕΚ
Διαιτητής: Κουμπαράκης (Θράκης)
Βοηθοί: Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής), Σπυρόπουλος (Ανατολικής Αττικής)
4ος: Φουκάκης (Ηρακλείου)
Δευτέρα (16/4)
19:30 Ολυμπιακός – Κέρκυρα
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Κωνστάντιος (Ευβοίας), Σινιοράκης (Χανίων)
4ος: Λάμπρου (Ευβοίας)