Με τον αέρα πρωταθλητή ο ΝΠΣ Βόλος 4-0 τον Διγενή

με-τον-αέρα-πρωταθλητή-ο-νπσ-βόλος-4-0-τον-62743

Ρεπορτάζ: ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΣΤΟΥΜΠΟΣ

Εύκολη νίκη, που ήρθε με τέσσερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε ο ΝΠΣ Βόλος, επικρατώντας με 4-0 του υποβιβασμένου Διγενή στην Οιχαλία. Κολλάς και Μελισσόπουλος σκόραραν από δυο φορές για τον πρωταθλητή του 4ου Ομίλου, που τελείωσε με ακόμη μία νίκη το πρωτάθλημα και από σήμερα επικεντρώνεται στα μπαράζ ανόδου, που ξεκινούν στις 22 Απριλίου.

Τα γκολ των πρωταθλητών

Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο και άνοιξαν το σκορ στο 50’ με κεφαλιά του Κολλά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ζέρη. Στο 69’ ο Μελισσόπουλος διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, κάνοντας το 2-0 με πλασέ, τελειώνοντας ουσιαστικά τον αγώνα. Στο 87’ ο Μελισσόπουλος πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα κάνοντας το 3-0, με δυνατό σουτ και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Κολλάς με πλασέ στο 92’, ο οποίος σκόραρε για δεύτερη φορά.

Σκόρερ: (50’, 92’ Κολλάς, 69’, 87’ Μελισσόπουλος)

ΔΙΓΕΝΗΣ (Σαρακατσάνος): Ζαφείρης (78΄Αγγέλης), Αετόπουλος, Τζέλης, Γούτσιος, Σαρακατσάνος, Αμπαδιωτάκης, Μπασιάκας, Σκόνδρας, Κατσαμάγκας (73΄Κακάλιας), Κολοβός (83΄Ζήσης), Τσαλάκου (63΄Τσικρικάς).

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ (Φεράντο): Μούτσα (59’ Κραβαρίτης), Τζελίδης, Γκαλίτσιος (46’ Παπαδόπουλος), Ζέρης, Ουνγιαλίδης (46’ Καλαμίδας), Διμηνάς, Σαλαμούρας, Μηλιώτης, Ντόσης (46’ Δεμηρτζόγλου), Μελισσόπουλος, Κολλάς