Καλύτερος επαρχιακός σύλλογος ο ΑΣ Νικόμαχος…

καλύτερος-επαρχιακός-σύλλογος-ο-ασ-νι-85749

Άλλη μια μεγάλη επιτυχία ήρθε για τον βολιώτικο σύλλογο του Ταεκβοντό ΑΣ ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ των αδελφών Τόρη, που με 2 χρυσά κι ένα χάλκινο μετάλλιο πηρέ τη δεύτερη θέση στη γενική κατάταξη του πανελλήνιου πρωταθλήματος ταεκβοντό εφήβων/νεανίδων, και αναδείχθηκε πρώτος επαρχιακός σύλλογος.

Το πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων/νεανίδων διεξήχθη στο Αθλητικό Κέντρο «Δ. Τόφαλος» της Πάτρας, και ο Άτλαντας Περιστερίου πρώτευσε στη γενική κατάταξη, ενώ στη δεύτερη θέση ήταν ο Νικόμαχος Βόλου μαζί με τον ΑΣ Βύρωνας, με τρίτο τον Φίλιππο Γιαννιτσών.

Τα χρυσά μετάλλια για τον ΝΙΚΟΜΑΧΟ κατέκτησαν η ΜΑΡΙΤΙΝΑ ΖΑΧΑΡΑΚΗ και ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΑΙΝΑΣ, ενώ το χάλκινο μετάλλιο ο ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΑΝΙΔΑΣ,

Οι τρεις πρώτοι/ες στις κατηγορίες στις οποίες οι αθλητές του Δ. Τόρη ανέβηκαν στο βάθρο ήταν: