Κερδισμένοι από τα «χαμηλά»

Τελευταία ενημέρωση: 2018-03-13, 14:59:11
Κερδισμένοι από τα «χαμηλά»

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Χωρίς βαθμολογικές μεταβολές στην κορυφή, με νίκες των πρωτοπόρων Θησέα και Διαγόρα, και κερδισμένους στην «ουρά» Ηρακλή και Αγία Παρασκευή, κύλησε η 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΘ, όμως για μια ακόμη  αγωνιστική  δεν έλειψαν τα επεισόδια, αυτή τη φορά, στο γήπεδο Στεφανοβικείου, μάλιστα με τραυματισμό ποδοσφαιριστή του Αίαντα μετά την ολοκλήρωση του αγώνα.

Ίδιο σκηνικό  στις κορυφές  της βαθμολογίας και στη Β΄ Κατηγορία, αφού με νίκες συνέχισαν τις υποχρεώσεις Τοξότης Αγία Άννα, Δήμητρα… Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων και οι σκόρερ, στην 19η αγωνιστική της Α΄ και της 17ης αγωνιστικής της Β’ κατηγορίας ΕΠΣΘ:

Α’ ΕΠΣΘ 19η αγωνιστική

Θησέας - Ακρόπολη 2-0 (25’ Βλάχος, 60’ πεν. Κοτζαθανάσης)

Διαγόρας - Αίας 2-1 (48’ Πάσχος, 90’+ Δημητριάδης - 76’ Κατσαβριάς)

Ηρακλής Β. - Άνθιμος Γαζής 2-0 (29’ Νούσιας, 72’ Μπάμπα)

Πηλέας - Πρωτεσίλαος 1-1 (67’ Δημόπουλος-2’ Θ. Παπαδόπουλος)

Σαρακηνός - Παγασητικός 4-2 (49’ Αγερώτης, 55’, 65’ Τσεκούρας, 78’ Κοντοβάς - 60’ Τσένα, 72’ Καραγιώργος)

Πύρασος - Αγ. Παρασκευή 0-1 (90’ Καραγιάννης)

Μαγνησιακός - Σκιάθος 0-0

Οι σκόρερ

18 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Πρωτεσίλαος)

13 ΓΚΟΛ: Αλ. Κουβελάς (Διαγόρας)

12 ΓΚΟΛ: Ι. Κοντοβάς (Σαρακηνός)

10 ΓΚΟΛ: Θ.Κατσαβριάς (Αίας),

9 ΓΚΟΛ: Σ. Δημόπουλος (Πηλέας), Η. Βλάχος (Θησέας)

8 ΓΚΟΛ: Ν. Κοτζαθανάσης (Θησέας)

7 ΓΚΟΛ: Σ. Χατζητρακόσιας (Μαγνησιακός), Σιώμος (Πύρασος), Τσουκάλης (Ακρόπολη), Χειλάς (Αίας), Πάσχος (Διαγόρας)

6 ΓΚΟΛ: Θ. Κοντοβάς (Μαγνησιακός), Θεοδωρόπουλος (Μαγνησιακός), Κίτσας (Α. Γαζής), Ε. Χυσάι (Σκιάθος), Νούσιας (Ηρακλής), Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Χ. Δαμάσκος (Πύρασος), Γ. Μιχολίτσης (Ακρόπολη), Α.Καραγιάννης (Αγία Παρασκευή), Ε.Τσιουρής (Σαρακηνός), Βαλωτής (Πρωτεσίλαος), Θ.Αραμπατζής (Θησέας), Αντζούρης (Θησέας)

5 ΓΚΟΛ: Π.Κόκκας (Ακρόπολη), Μαρμαρινός (Αγια Παρασκευη/Πρωτεσίλαος),  Θ.Κ.Κωστούλας (Αίας), Καραγιώργος (Παγασητικός), Μ. Γουτούλης (Διαγόρας), Γκουγκούδης (Θησέας)

4 ΓΚΟΛ: Ζ. Μαλάκος (Σκιάθος), Φιλιππούλης (Σκιάθος), Σαμαράς (Πύρασος), Ι.Μόσιος (Ακρόπολη), Παγώνης (Ακρόπολη), Λάϊος (Παγασητικός), Μαριγκλέν (Πρωτεσίλαος), Ασλάνογλου (Ηρακλής), Μπιρτσάι (Αίας), Γάρος (Διαγόρας), Καραμανλής (Διαγόρας),

3 ΓΚΟΛ: Δανηλόπουλος (Μαγνησιακός), Λιάρος (Μαγνησιακός), Γραβάνης (Σκιαθος),  Σιώμος (Πύρασος), Τσορμπατζής (Πύρασος), Σ. Αξιώτης (Ακρόπολη), Τσεκούρας (Σαρακηνός), Παπαστεργίου (Σαρακηνός), Καλαμάτας (Σαρακηνός), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Μπάμπα (Ηρακλής), Τρίμης (Αγία Παρασκευή), Γιαννούλας (Αγία Παρασκευή),  Θάνος (Πηλέας), Μοράλες (Θησέας), Μερμίγκης (Θησέας) Μίλτος (Θησέας)

2 ΓΚΟΛ: Αλ. Οικονόμου (Μαγνησιακός), Τσένα (Μαγνησιακός), Τζήμας (Α. Γαζής), Μπακογιάννης (Α. Γαζής), Τσατσαρώνης (Α. Γαζής), Παπαδόπουλος (Α.Γαζής), Ντ.Πρίφτι (Σκιάθος),Γκίνης (Πύρασος), Φούκης (Πύρασος), Τ.Κολημήτρας (Ακρόπολη), Αν. Μαστακούλης (Σαρακηνός), Ρακής (Σαρακηνός), Δ.Γκάμπας (Σαρακηνός), Αχ. Δαμάσκος (Ηρακλής), Γκάγκας (Ηρακλής), Ζιώγας (Παγασητικός), Μπραχόλι (Παγασητικός), Κ. Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Θ.Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Α.Λάμπος (Πρωτεσίλαος), Σ.Μαλακασιώτης(Αγία Παρασκευή), Τσελεπίδης (Πηλέας), Ευσταθιάδης (Πηλέας), Σπ.Καραπλιάγκος (Διαγόρας),  Ισά (Θησέας).

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

                                                                                ΣΥΝΟΛΟ              ΕΝΤΟΣ                 ΕΚΤΟΣ

Θ. Ομάδα                            Αγ.         Βαθ.      Ν-Ι-Η     Γκολ   Ν-Ι-Η  Γκολ             Ν-Ι-Η     Γκολ

1.Θησέας                            19           50           16-2-1  54-13      9-0-1      30-6       7-2-0      17-7

2.Διαγόρας                        19           44           13-5-1   41-8       7-2-1      24-5       6-3-0      17-3

3.Πρωτεσίλαος                 19           37           11-4-4   44-27     6-2-1      27-10     5-2-3      17-17

4.Ακρόπολη                       19           34           10-4-5   36-24     6-1-2      18-10     4-3-3      18-14

5.Πύρασος*                       18           33           10-3-5   34-18     4-2-3      15-8       6-1-2      19-10

6.Σαρακηνός (-2)*          18           32           11-1-6   36-15     6-1-2      21-8       5-0-4      15-7

7.Σκιάθος*                         18           29           8-5-5      25-16     6-3-1      21-7       2-2-4      4-9

8.Αίας Σούρπης                *             18           27           8-3-7      29-22     3-2-4      13-14     5-1-3      16-8

9.Μαγνησιακός                                19           26           8-2-9      32-26     4-1-4      16-10     4-1-5      16-16

10.Αγ. Παρασκευή          19           16           5-1-13   16-40     3-1-5      11-13     2-0-8      6-26

11.Ηρακλής (-2)                                19           14           5-1-13   21-32     4-0-6      10-10     1-1-7      11-22

12.Πηλέας                           19           13           3-4-12   20-46     2-2-6      12-23     1-2-6      8-31

13.Παγασητικός               19           11           3-2-14   20-64     0-2-7      9-33       3-0-7      11-31    

14. Άνθιμος Γαζής            19           4              1-1-17   17-64     1-0-8      10-30     0-1-9      8-34

*Δεν υπολογίζεται το ματς Πύρασος-Σαρακηνός που διεκόπη… Ένα ματς λιγότερο έχουν Αίας-Σκιάθος.             

Η επόμενη (20η) Αγωνιστική

Διαγόρας - Ηρακλής Β.

Ανθ. Γαζής - Θησέας

Αίας - Μαγνησιακός

Ακρόπολις - Πηλέας

Σκιάθος - Σαρακηνός

Πρωτεσίλαος - Πύρασος

Παγασητικός - Αγ. Παρασκευή

 

Β’ ΕΠΣΘ(17η)

Α’ όμιλος

Τοξότης - Νέος Μαγνησιακός 3-0 (19’ Λέτσος, 82’ Λ. Δενελάβας, 84’ Σοροβόλας)

Ιωλκός - Αγία Άννα 0-5 (12’ πεν., 73’ Ζαρίφης, 32’ Λίτσος, 47’ Αντωνίου, 62’ Κανδήλας)

Μακρινίτσα - Λεχώνια  2-0  (39’ Παλαμιώτης, 55’ Πουρνάρας)

Κένταυρος Ν.Π. - Δύναμις 1-2(51’ Τζήκας - 26’ Πλόχα, 69’ Μάστορας)

Ελευθεριακός - Ιάσων Α.Μ. 1-1  (3΄Καρράς - 92’ Κουτσιαρής)

ΑΕ 2002-Ν.Α. Νίκης: Δεν ορίστηκε

Ρεπό: Εθνικός

Οι σκόρερ

27 ΓΚΟΛ: Λ.Δενελάβας (Τοξότης)

12 ΓΚΟΛ: Δ.Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

9 ΓΚΟΛ: Ζαρίφης (Αγία Αννα),

 7 ΓΚΟΛ:  Αντωνίου (Αγία Άννα), Κωτούλας (Αγία Άννα), Κ. Σιόβας (Ιωλκός), Πριτσίνης (Ελευθεριακός)

6 ΓΚΟΛ: Μούτος (Δύναμη), Κανδήλας (Αγία Άννα), Κ.Τσιουρέλης (Αγία Άννα), Φραγκογιάννης (Ιωλκός), Παλάτζας (Εθνικός),

5 ΓΚΟΛ: Κουβαράς (ΑΕ 2002), Χ.Παπαϊωάννου (ΑΕ 2002), Α. Τσίρος (Αγία Άννα) Φιλατζικιώτης (Αγία Άννα), Α. Σοροβόλας (Τοξότης), Θεοδώρου (Εθνικός), Περεντίδης (Εθνικός)

4 ΓΚΟΛ: Παρίσης (ΑΕ 2002), Μάστορας (Δύναμη), Μπερτζέμης (Ιάσων Α.Μ.), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Μεταξάς (Μακρινίτσα/Ν Μαγνησιακός), Ν. Δενελάβας (Τοξότης), Κ. Τσένα (Εθνικός)

3 ΓΚΟΛ: Πλόχα (Δύναμη), Θεοδωρόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Φέιζο (Ιάσων Α.Μ.),Κατσούδας (Ελευθεριακός), Κόρμπας (Τοξότης), Βέτσικας (Τοξότης), Κυλαδίτης (Τοξότης), Πότσκα (Αργαλαστή), Ε. Τσιργής (Αργαλαστή), Πουρνάρας (Μακρινίτσα), Τσιάμης (Εθνικός), Χατζηκώστας (Λεχώνια)

2 ΓΚΟΛ: Γάκιας (ΑΕ 2002), Καλαϊτζίδης (ΑΕ 2002), Πολυχρόνου (ΑΕ 2002), Σταθόπουλος (ΑΕ 2002), Κοτσαλής (Ιάσων Α.Μ.), Πετσιμέρης (Αγία Άννα), Σ.Τσιουρέλης (Αγία Άννα), Λίτσος (Αγία Αννα), Σκοπός (Αγία Άννα), Χρόνης (Ν.Α. Νίκης), Χριστοδούλου (Ν. Μαγνησιακός), Τάρε (Ν. Μαγνησιακός), Ντελάκος (Μακρινίτσα), Δαμάσκος (Μακρινίτσα), Παλαμιώτης (Μακρινίτσα) Οσάφι (Ελευθεριακός), Καρυώτογλου (Ελευθεριακός), Παραδάκης(Τοξότης),  Μπογδανίδης (Αργαλαστή), Τζικας(Αργαλαστή) Πελεκάνος (Εθνικός), Βέργος (Εθνικός), Αγγελής (Λεχώνια) Καμπέρης (Λεχώνια).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - Β΄ ΕΠΣΘ - Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α ΟΜΑΔΑ      ΒΑΘ.      Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ

1. Τοξότης           45           15-0-1   52-12

2. Αγία Άννα      43           14-1-0   57-10

3. Α.Ε. 2002         33           11-0-4   40-20

4. Εθνικός            27           8-3-4      29-28

5. Ιάσων Α. Μεριάς 27   8-3-4      21-13

6. Ελευθεριακός 24         7-3-5      20-27

7. Μακρινίτσα   15           5-0-10   17-30

8. Δύναμις          15           4-3-8      17-23

9. Ε.Λ./Νηλέας 14            4-2-8      9-20

10. Ν. Μαγνησιακός 11 3-2-10   13-32

11. Κένταυρος Ν.Π. 6     2-0-13   13-42

12. Ν.Α. Νίκης   5              1-2-3      4-10

13. Ιωλκός           4              1-1-14   17-42

*Εκκρεμούν οι αγώνες των Ν.Α. Νίκης με Αγία Αννα, Δύναμη, Ιάσων Α.Μ., Ελευθεριακό, Κένταυρο, Ν. Μαγνησιακό, Λεχώνια, Ιωλκό και ΑΕ 2002.

*Ενα ματς λιγότερο έχει η Ένωση Λεχωνίων/Νηλέα και η Μακρινίτσα.

Η επόμενη (18η) αγωνιστική

Ελευθεριακός - ΑΕ 2002

Ν.Α. Νίκης - Μακρινίτσα

Ιάσων - Κένταυρος

Λεχώνια - Εθνικός

Δύναμη - Ιωλκός

Αγία Άννα - Ν. Μαγνησιακός

Ρεπό: Τοξότης

Β’ όμιλος (17η)

Δήμητρα - Δάφνη 3-1 (29’ πεν. Αραπίτσας, 59’ Βούλγαρης, 80’ Καρατέεφ - 8’ Μαρέδης)

Αστέρας - Μυρμιδόνες 0-0

Απόλλων Κ. - Μικροθήβες 1-0 (70’ Βασιλείου)

Αχιλλέας - Αθλος 3-0 (25’ Ξυνός, 35’, 65’ Ι. Παναγιώτου)

Ερμής - Αγχίαλος 0-3 (15’ Τσακόγιας, 31’ Καραγιώργος, 78’ Πήλος)

Ηρακλής - Πανιώνιος 1-2 (39’ Παρίσης - 71’ Στεργίου, 83’ Καπάκης)

Ρεπό: Αγροτικός

Οι σκόρερ

24 ΓΚΟΛ: Αλ.Αραπίτσας (Δήμητρα)

21 ΓΚΟΛ: Ι.Καραγιώργος (Αγχίαλος)

15 ΓΚΟΛ: Θ.Παρίσσης (Ηρακλής Α.Θ.)

13 ΓΚΟΛ: Χ.Καρακίτσιος (Δάφνη) Μαρ. Καλέμι (Μικροθήβες)

11 ΓΚΟΛ: Β.Κάρρος (Αστέρας), Ι.Παναγιώτου (Αχιλλέας)

9 ΓΚΟΛ: Θ.Θ. Κωστούλας (Δήμητρα), Ξέρας (Αστέρας)

8 ΓΚΟΛ: Κυπτίου (Πανιώνιος)

7 ΓΚΟΛ: Θ.Πιπινής (Μυρμιδόνες), Ξηροκώστας (Δήμητρα)

6 ΓΚΟΛ: Ι.Αραπίτσας (Αχιλλέας)

5 ΓΚΟΛ: Βασιλείου(Κανάλια), Καρατέεφ (Δήμητρα), Σπανός (Αχιλλέας), Παπαστεργίου (Δάφνη), Νιάκας (Αγροτικός) Ακριβόπουλος (Ερμής)

 4 ΓΚΟΛ: Παναγιωτάκης (Κανάλια), Βούλγαρης (Δήμητρα),Στεφανής (Δήμητρα), Κακλιάς (Δήμητρα), Γκιάστας (Δάφνη), Χρυσοστομίδης (Αγχίαλος), Ρεφουγιάτι (Μικροθήβες), Λουφόπουλος (Αστέρας), Κανούτας (Ερμής), Πινιάρης (Ερμής) Τσακίρης (Πανιώνιος), Λυρίτσης (Πανιώνιος)

3 ΓΚΟΛ: Ν. Αραπίτσας (Αχιλλέας), Τσαρέλας (Δάφνη), Τσιγαρίδας (Δάφνη), Ευαγγελός (Δάφνη), Πότσι (Ηρακλής Α.Θ.), Μαγγιώρος (Αγχίαλος), Μαυρόπουλος (Αγχίαλος), Τσελιος (Αγχίαλος), Σιαμέτης (Αθλος),Μπαρμπαγεωργόπουλος (Αγροτικός), Πότσι (Αγροτικός), Δ. Φώτου (Πανιώνιος), Κακαλιάς (Πανιώνιος)

2 ΓΚΟΛ: Μπάρδης (Κανάλια), Π.Μπούρχας (Μυρμιδόνες), Δ.Μπούρχας (Μυρμιδόνες), Μακρής (Μυρμιδόνες), Ε.Κατσιαβριάς (Μυρμιδόνες), Α.Νικηφοράκης (Μυρμιδόνες), Ραμαντάνης (Δήμητρα), Γαλατσίδας (Δήμητρα), Τιμπλαλέξης (Δήμητρα),Τσιάτσιος (Δήμητρα) Τερλεξής (Δάφνη), Κοτσέλος(Αγχίαλος), Τσαντόπουλος (Αγχίαλος), Καραγκάνης (Αγχίαλος), Πήλος (Αγχίαλος), Πέτσης (Μικροθήβες),Νικηφοράκης (Αθλος), Μπιρμπίλης (Αθλος), Μπόλκας (Αστέρας),Ντόντος (Αστερας), Χαλιμούρδας (Αστέρας),  Μπαρμπαγιανάκος (Αγροτικός), Παλάσης (Αγροτικός), Κ.Κλίντον (Ηρακλής Α.Θ.), Σαρίδης (Πανιώνιος).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - Β΄ ΕΠΣΘ - Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α ΟΜΑΔΑ      ΒΑΘ.      Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ

1. Δήμητρα         44           14-2-0   65-10

2. Μυρμιδόνες 36           11-2-2   22-8

3. Δάφνη             30           9-3-4      38-14

4. Πανιώνιος      30           9-3-3      34-20

5. Αστέρας          28           8-4-4      35-17

6. Αχιλλέας         25           7-4-5      30-30

7. Μικροθήβες 24            7-3-5      23-23

8. Αγχίαλος         23           7-2-7      45-28

9. Απόλλων Κ.    18           5-3-8      17-35

10. Άθλος            9              3-0-13   16-48

11. Ηρακλής Α.Θ. (-2) 7 2-3-10  22-45

12. Ερμής             5              1-2-12   15-55

13. Αγροτικός (-6) -1       1-2-11   15-43

*Ένα ματς λιγότερο έχουν Αγροτικός, Πανιώνιος, Μικροθήβες, Ηρακλής Α.Θ.

*Δεν υπολογίζεται ο αγώνας Αγροτικός-Ερμής.

H επόμενη (18η) αγωνιστική

Δήμητρα - Απόλλων

Μικροθήβες  - Ηρακλής Α.Θ.

Δάφνη - Αστέρας

Πανιώνιος - Αγροτικός

Μυρμιδόνες - Ερμής

Αγχίαλος - Άθλος

Ρεπό: Αχιλλέας

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
2
+
3
=