Ακάθεκτοι οι πρωτοπόροι στη Β’ κατηγορία της ΕΠΣΘ

Β’ Κατηγορία (14η)

Α’ όμιλος

Αγία Άννα-Ιάσων 1-0

Σκόρερ: (50’ Σκοπός)

Σε ένα δυνατό παιχνίδι με ακόμη πιο δυνατή τη βροχή, η Αγία Άννα επικράτησε του Ιάσονα το απόγευμα του Σαββάτου. Οι κυανέρυθροι είχαν την ευκαιρία να προηγηθούν από το πρώτο μέρος, με τους Αντωνίου και Φιλατζικιώτη να χάνουν τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν. Στην επανάληψη το γόρδιο δεσμό έλυσε ο Σκοπός, ο οποίος σκόραρε με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Κ. Τσιουρέλη για το 1-0.

ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ: Αϊντίνι, Κωτούλας (80’ Μωυσίδης), Νιαώτης, Σκοπός, Πετσιμέρης, Σερ. Τσιουρέλης, Κανδήλας, Φιλατζικιώτης, Αντωνίου (85’ Σάσο), Κ. Τσιουρέλης, Ζαρίφης (75’ Λίτσος)

ΙΑΣΩΝ: Μοράβα, Σαββάκης, Φέζο, Αλβανόπουλος (70’ Τζιόλας), Κοτσαλής, Πριονιστής, Σπύρου, Τσίγκας, Θεοδωρόπουλος, Γιώργης (80’ Πάσσα), Μπερτζέμης.

Τοξότης-Ελευθεριακός 3-0

Σκόρερ: (40’ Καραγγέλης, 65’ πεν., 80’ Λ. Δενελάβας)

Νίκη για τον Τοξότη κόντρα στο Ελευθεριακό με σκορ 3-0. Το 1-0 πέτυχε στο 40’ ο Καραγγέλης με προβολή. Στην επανάληψη το 2-0 ήρθε από τον Λευτέρη Δενελάβα με πέναλτι στο 65’ και το τελικό 3-0 από τον ίδιο παίκτη.

ΤΟΞΟΤΗΣ (Χρυσοχού):Παπαπέτρος, Κολιός, Τσιατσιάνης, Καραγγέλης, Ν. Δενελάβας, Σκλαπάνης (72’ Πελεκάνος), Βέτσικας (35’ Λέτσος), Μαρούφ, Λ. Δενελάβας, Κόρμπας, Παραδάκης (71’ Κικής)

Ιωλκός-Μακρινίτσα 1-3

Σκόρερ: (53’ Φραγκογιάννης – 30’ Πουρνάρας, 42’ Παλαμιώτης, 85’ Δημητρόπουλος)

Νίκη για την Μακρινίτσα με 1-3 κόντρα στην Ιωλκό. Στο 30’ ο Πουρνάρας με πλασέ πέτυχε το 0-1 και στο 42’ ο Παλαμιώτης με σουτ εκτός περιοχής το 0-2. Στην επανάληψη και στο 53’ ο Φραγκογιάννης μείωσε σε 1-2, αλλά στο 85’ ο Δημητρόπουλος με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

ΙΩΛΚΟΣ: Ζάχος, Μπέκος (76’ Δαρρής), Κότογλου, Ν.Π. Βαρελόπουλος, Νίκου, Γεωργούλας, Παπαθεοδώρου (49’ Κάβουρας), Πιτσάβας (74’ Ν. Μ. Βαρελόπουλος), Γάκιας, Φραγκογιάννης, Τόρο (76’ Παππάς)

ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ: Σαραφίδης, Αρβανίτης, Τσιλιόπουλος (68’ Φράγκος), Μυλωνάς (46’ Αδαμάκος), Σαρακατσάνος, Πουρνάρας, Ντίτσιος, Παλαμιώτης, Ντελάκος (80’ Δημητρόπουλος), Παπακώστας, Χριστογιαννούλας (75’ Σωτηρίου)

Δύναμις-ΑΕ 2002 3-4

Σκόρερ: (4’,35’ Μούτος, 20’ Πλόχα – 30’, 80’ Χ. Παπαϊωάννου,60’ Σταθόπουλος, 90’ Παρίσης)

Νίκη για την ΑΕ 2002 κόντρα στην Δύναμη με το εντυπωσιακό 3-4! Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 4’ με πλασέ του Μούτου και στο 20’ ο Πλόχα έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους. Στο 30’ ο Χ. Παπαϊωάννου μείωσε σε 1-2 για τους φιλοξενούμενους και στο 35’ ο Μούτος έδωσε και πάλι αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του για το 3-1, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Ωστόσο, στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 60’ με τον Σταθόπουλο και στο 80’ ο Χ. Παπαϊωάννου ισοφάρισε σε 3-3. Η ολική ανατροπή για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 90’ με πλασέ του Παρίση.

ΔΥΝΑΜΙΣ: Μπαρδόκου, Μαλλιαρός, Παπαδήμος, Φασούλας, Χαραλαμπόπουλος, Ντ. Μπαρδόκου, Μούτος, Δουλάς, Πατσής (62’ Πρίχτης), Λόχα, Μάστορας

ΑΕ 2002: Μητράκος, Βερντόβα, Καλαιντζίδης, Βέργος, Σταθόπουλος, Κόρδας (46’ Γαλάνης), Παρίσης, Κουβαράς (70’ Κ. Παπαϊωάννου), Χ. Παπαϊωάννου, Πολυχρόνου, Στουμποβίκος

Εθνικός-Κένταυρος ΝΠ 2-1

Νίκη με ανατροπή πέτυχε ο Εθνικός εις βάρος του Κένταυρου Νοτίου Πηλίου, ο οποίος προηγήθηκε με τον Σαρακατσάνο στο 50’, ενώ αποβλήθηκε στο 60’ ο Τσιργής. Τα γκολ των κιτρινόμαυρων πέτυχαν οι Τσάμης και Παλάντζας.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ: Γ. Πότσκα, Ηλίας, Λαμπαδάρης, Β. Τσιργής, Τζήκας, Ευγενικός (65’ Λ. Τσιργής), Καμάμι, Μπογδανίδης, Γιαννέλης (75’ Τσοπίλης), Γκ. Πότσκα, Σαρακατσάνος

Ν. Μαγνησιακός-Ν.Α. Νίκης (Δεν ορίστηκε)

Ρεπό: Λεχώνια

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Μυρμηδόνες-Απόλλων 3-0

Σκόρερ: (15’ Μπίνας, 34’ Μάντζαρης, 75’ Μακρής)

Νίκη για τους Μυρμιδόνες με 3-0 κόντρα στον Απόλλωνα Καναλίων. Το 1-0 πέτυχε στο 15’ ο Μπίνας και το 2-0 στο 34’ ο Μάντζαρης με κεφαλιά. Στο 54’ οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα λόγω αποβολής του Μάντζαρη, αλλά στο 75’ ο Μακρής με πλασέ πέτυχε το τελικό 3-0.

ΜΥΡΜΗΔΟΝΕΣ: Μπίκος, Κοντοβάς, Κατσαβρίας, Ναούμ, Βέργος, Βούλγαρης, Μακρής, Μάντζαρης, Παπαδόπουλος (46’ Π. Μπούρχας), Μπίνας (76’ Δήμας), Πιπίνης

ΑΠΟΛΛΩΝ: Βλαχόπουλος, Κουζιώκας, Λάμπρος, Χρύσος (41’ Σολδάτος), Καραγιάννης , Παναγιωτάκης, Α. Δημόπουλος, Ι. Δημόπουλος, Καραβάς (46’ Παπαπαναγιώτου), Ψάθας, Βασιλείου

Αχιλλέας-Δήμητρα 0-4

Σκόρερ: 2’Στεφανής, 20 Κωστούλας, 57 Ξηροκώστας, 67’ Αραπίτσας

Απτόητη συνεχίζει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του 2ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΘ η Δήμητρα Ευξεινούπολης, που επικράτησε με το εμφατικό 0-4 εκτός έδρας του Αχιλλέα Αχιλλειού. Οι φιλοξενούμενοι μόλις στο 2’ άνοιξαν το σκορ έπειτα από φάουλ του Κωστούλα και κεφαλιά του Στεφανή, με τον Κωστούλα να εκμεταλλεύεται την ωραία ασίστ του Ζαφειρίου και με πλασέ από κοντά με την συμπλήρωση του πρώτου εικοσάλεπτου του παιχνιδιού να διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του. Στην επανάληψη η Δήμητρα Ευξεινούπολης πέτυχε άλλα δύο τέρματα με κεφαλιά του Ξηροκώστα στο 58’, ύστερα από κόρνερ του Κωστούλα, με τον Αραπίτσα με ωραίο σουτ στην κίνηση στο 67’ να διαμορφώνει το τελικό 0-4. Οι φιλοξενούμενοι από το 78’ αγωνίστηκαν με δέκα παίκτες με τον Αντωνιάδη να αντικρίζει δεύτερη κίτρινη.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΧΙΛΕΙΟΥ: Σχουλής, Μαλλιαρός, Τσουκάρας, Γιωργ. Παναγιώτου, Κορέτα (56’ Θύμιος), I.Παναγιώτου (78’ λ.τρ. Δρόσος), Λόης (78’ λ.τρ. Μόσχος), Σπανός (55’ λ.τρ. Μάντζαρης)

ΔΗΜΗΤΡΑ: Σαρρής, Ζαφειρίου, Μπαράκου, Σιαμουρδάνης (58’ λ.τρ. Αντωνιάδης), Στεφανής, Τσάκας, Τιμπλαλέξης (55’ Καρατέεφ), Κωστούλας (66’ Κακλιάς), Αραπίτσας, Βούλγαρης, Ξηροκώστας (79’ Κουτσούμπας)

Αγροτικός-Αστέρας 2-4

Σκόρερ: (15’ Νιάκας, 88’ πεν. Α. Βαλκανιώτης – 28’ Αποστολίδης, 34’ Ξέρας, 40’ Ντόντος , 64’ Μπόλκας)

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι με έξι συνολικά τέρματα ο Αστέρας Ριζομύλου επιβλήθηκε με 4-2 του Αγροτικού. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή στην αναμέτρηση αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 15’ έπειτα από ωραία ατομική ενέργεια και πλασέ του Νιάκα. Οι φιλοξενούμενοι παρά το εις βάρος τους σκορ ανέτρεψαν την κατάσταση και με την συμπλήρωση 28 λεπτών έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με κεφαλιά του 17χρονού Αποστολίδη, με τον Ξέρα λίγα λεπτά αργότερα και μετά από ασίστ του Ντόντου να δίνει για πρώτη φορά το προβάδισμα στην ομάδα του. Στο 40’ ο Ντόντος με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το 1-3, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 64’ οι φιλοξενούμενοι σκόραραν άλλο ένα τέρμα αυτήν την φορά με τεχνικό σουτ εκτός περιοχής του 18χρονού Μπόλκα. Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 2-4 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Θ. Βαλκανιώτη στο 88’.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ: Κωτούλας, Θ. Βαλκανιώτης (70’ Κέρσι), Γ. Κωτούλας, Δερμελής, Μακρής, Α. Βαλακανιώτης, Καραπιάς, Αναστασίου (80’ Κουτρούλης), Μπαρμπαγιαννάκος, Παλάσης (80’ Νάκος)

ΑΣΤΕΡΑΣ: Τσιότρας, Κωνσταντέλλος, Μπλούχος, Γιαννίκος, Αποστολίδης, Κατσίκης, Γ. Μπόλχας (75’ Α. Μπόλκας), Ντόντος, Χαλιμούρδας, Ξέρας, Χότζα

Ερμής-Ηρακλής ΑΘ 2-2

Σκόρερ: (10’ Κανούτας,45’ Αφεντίτσας – 48’, 58’ Παρίσης)

Ισόπαλοι με 2-2 αναδείχθηκαν Ερμής και Ηρακλής. Οι γηπεδούχοι έκαναν το 1-0 με εύστοχο πέναλτι του Κανούτα και το 2-0 με σουτ εκτός περιοχής του Αφεντίτσα. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 48’ με πλασέ το Παρίση και στο 58’ ο ίδιος παίκτης πέτυχε με πλασέ το τελικό 2-2.

ΕΡΜΗΣ: Αλπάκης, Καπίτσας (76’ Ντάκης), Στύλλας, Καμμένος, Τσουκαλάς, Ακριβόπουλος, Μαγαλιός (72’ Χατζηπλής), Αφεντίτσας (71’ Παπούλιας), Κιουρέτης (56’ Μπουκώρος), Κανούτας, Μαλαμούλης

ΗΡΑΚΛΗΣ: Γιαγιάς, Κ. Μουζουράκης, Κραβαρίτης, Αλπίτσης, Παπάς, Κλίντον, Αλντίν, Α. Μουζουράκης (45’ Αργυρίου), Ρεττόν, Καρίμ, Παρίσης

Άθλος-Μικροθήβες 2-0

Σκόρερ: (8’ Νικηφοράκης,32’ Σιαμέτης)

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Αθλος κόντρα στις Μικροθήβες κερδίζοντας με 2-0. Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 8’ ο Νικηφοράκης με πέναλτι και το τελικό 2-0 το πραγματοποίησε ο Σιαμέτης με κεφαλιά.

AΘΛΟΣ: Μπισήρας, Καραίσκος, Μπέης, Δημόπουλος, Περτερίδης, Ζαμπιώτης (74’ Κέρτσι), Κεπεσίδης (85’ Φάτσης), Κοντοβάς, Σαρσώνης (78’ Κούριας), Νικηφοράκης, Σιαμέτης

ΜΙΚΡΟΘΗΒΕΣ: Χ. Λανάι, Α. Λανάι, Κ. Καρράς, Α. Καρράς (80’ Αγγελαδάκης), Παπαχρήστος (30’ Παπανίκος), Σκαρλάτος (60’ Γκαμάλιας), Βέτσικας, Ρομάριο , Ευθυβούλης, Πέτσης, Τσαμαρσιώτης (85’ Σίγουρας)

Αγχίαλος-Δάφνη (διεκόπη)

Σκόρερ: (15’ Καραγιώργος-26’ Καρακίτσιος)

Η κακή κατάσταση του αγωνιστικού χώρου στο γήπεδο της Αγχιάλου είχε ως αποτέλεσμα τη διακοπή της αναμέτρησης στο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια για τελευταία φορά και την ΕΠΣΘ να αποφασίζει πλέον τη συνέχιση του αγώνα σε νέα ημερομηνία.

ΑΓΧΙΑΛΟΣ: Δελανδρέας, Λάζογλου, Πανανός, Σίμος, Βέτσικας, Τσέλιος, Κωτσέλος, Τσαντόπουλος, Μαυρόπουλος, Καραγιώργος, Τσακόγιας

ΔΑΦΝΗ: Αβδελάς, Χιώτης, Αλιμπάκης, Γκιάστας, Λούκας, Αυλουγιάρης, Μαρέδης, Φιλοσόγλου, Καρακίτσιος, Τσαρέλας, Παπαστεργίου

Ρεπό: Πανιώνιος