Μετάλλια από Ωρίωνα και Σπάρτακο

μετάλλια-από-ωρίωνα-και-σπάρτακο-191481

Οι Αθλητικοί Σύλλογοι Ωρίωνας Βόλου και Σπάρτακος Ζαγοράς επέστρεψαν από το 2ο WORLD KARATE CHAMPIONSHIPS UWK που πραγματοποιήθηκε στην πόλη Montecatini Terme της Ιταλίας στις 30/11-03/12/2017. Η ελληνική αποστολή κατάφερε να προσθέσει ακόμα μια επιτυχία με την απόκτηση δυο ασημένιων μεταλλίων στα αγωνίσματα KATA και KUMITE. Την πρώτη μέρα των αγώνων στο αγώνισμα KATA SYNCHRON VETERANS οι τρείς Αθλητές που αποτελούσαν την ομάδα, Κατσανδρής Γεώργιος, Κατσώνης Ευστάθιος και Ραφτόπουλος Γεώργιος κατέκτησαν τη 2η θέση ασημένιο μετάλλιο. Την ίδια μέρα, στη μεγαλύτερη και δυσκολότερη κατηγορία KATA SENIORS, οι αθλητές Κατσώνης Ευστάθιος, Ραφτόπουλος Γεώργιος και Μαραγκουδάκης Νικόλαος πλασαρίστηκαν επιτυχώς στις θέσεις 5 έως 8 σημειώνοντας εξαιρετικές εμφανίσεις. Τη δεύτερη ημέρα των αγώνων, και στο αγώνισμα KUMITE, ο αθλητής Κολοβός Σπυρίδων κατέκτησε τη δεύτερη θέση ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία KUMITE VETERANS. Σημαντική ήταν και η συμμετοχή του Sensei Κατσανδρή Γεωργίου ως διαιτητής και κριτής σε όλες τις φάσεις των αγώνων, μαζί με τον Sempai Κατσώνη Ευστάθιο.