ΒΟΛΕΪ

Εντός έδρας ήττα

εντός-έδρας-ήττα-223379

Στη δεύτερη συνεχόμενη ήττα της υποχρεώθηκε η γυναικεία ομάδα της Αργούς. Αυτή τη φορά ηττήθηκε εντός έδρας από την ΑΕ Λάρισας με 3-0 σετ, σε αγώνα που έγινε στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β‘ εθνικής κατηγορίας. Η Αργώ μακριά από τον καλό της εαυτό, αν και ξεκίνησε πολύ καλά στο 1ο σετ και προηγήθηκε 20-15, δεν κατάφερε όμως να έχει ανάλογη συνέχεια με αποτέλεσμα να το χάσει με 25-22. Ο τρόπος που έχασε το πρώτο σετ επηρέασε κατά πολύ τον ψυχολογικό τομέα της βολιώτικης ομάδας, η οποία στη συνέχεια δεν κατάφερε να ξαναβρεί ρυθμό στο παιχνίδι της, με αποτέλεσμα να έρθει το τελικό σκορ 0-3 για τη φιλοξενούμενη ομάδα.

Τα σετ: 22-25, 14-25,13-25

ΑΣ ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ: (Σταθόπουλος – Ζαφειρίου) Τάσου, Μακανίκα, Σταυρακοπούλου, Γεωργουλοπούλου, Χαρχαρή, Φιλιππίδη, Καλαπόδα , Γιαννετάκη, Χειμάρα, Σούφλη, Πώπου, Ζαφειρίου

ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ: (Πράππας) Βελεσιώτη, Μπουφίκου, Τσούτσου, Κοντογιάννη, Καλογήρου, Χρυσοπούλου, Καμπουρογιάννη, Κουμπαρά, Κολοβέτσιου, Γκαμζάρη