Νέες επιτυχίες για τον ΠΑ.Ο. Βόλου

νέες-επιτυχίες-για-τον-πα-ο-βόλου-13973

Δύο χρυσά και ένα ασημένιο μετάλλια κατέκτησε ο Παλαιστικός Ομιλος Βόλου στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ελευθέρας Πάλης Εφήβων – Νεανίδων που έγινε στην Πτολεμαΐδα.

Πρωταθλητής Ελλάδας για ακόμη μία φορά αναδείχθηκε ο Χρήστος Μαυρίδης στην κατηγορία των 120 κιλών, με τέσσερις νίκες χωρίς να δώσει σημείο στους αντιπάλους του.

Με 10-0 κέρδισε τον αθλητή Καραπαντίρη από την Ημαθία, με 3-0 τον Κυριακόπουλο από την ΕΑΛ Λάρισας, με 10-0 τον αθλητή Θεοδωρίδη από το Ζυγό Καβάλας και 3-0 και πτώση τον Γεωργιάδη, αθλητή από την Ευκαρπία Θεσσαλονίκης.

Πρωταθλήτρια αναδείχθηκε και η Λυγερή Βούλγαρη στην κατηγορία των 72 κιλών. Ακόμη, δεύτερη στα 63 κιλά ήρθε η Τζουμπουσλή Μαρκέλλα.

Επόμενος στόχος των πρωταθλητών του παλαιστικού είναι το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί στη Ρουμανία και το Παγκόσμιο που θα γίνει στην Γαλλία.