ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

Πολύ καλή εμφάνιση από Βολιώτες ποδηλάτες σε Grand Prix στη Μόσχα

πολύ-καλή-εμφάνιση-από-βολιώτες-ποδηλ-769733

Πολλές υποσχέσεις για το μέλλον άφησαν οι νεαροί πρωταθλητές της ανανεωμένης Εθνικής μας ομάδας ποδηλασίας πίστας ταχύτητας στη Μόσχα, όπου παίρνουν μέρος στο διεθνές grand prix πίστας «MEMORIAL OF ALEXANDER LESNIKOV».

Ο Βολιώτης Σωτήρης Μπρέντας του ΑΣ Άκρατος κατέκτησε την 5η θέση στο αγώνισμα ταχύτητας 200 μ. μεταξύ 46 αθλητών, επιτυγχάνοντας τον πολύ καλό χρόνο 10΄΄056. Ο ίδιος αθλητής κατέλαβε την 7η θέση στο αγώνισμα του Κέϊριν, κερδίζοντας τον μικρό τελικό, ενώ κυρίως λόγω απειρίας, δεν πέρασε στον τελικό του αγωνίσματος, στο οποίο συμμετείχαν 44 αθλητές.

Την 7η θέση στο αγώνισμα του ομαδικού σπριντ κατέλαβε η Εθνική μας ομάδα, με χρόνο 1΄01΄΄003. Αγωνίστηκαν οι αθλητές του ΑΣ Άκρατος Βόλου, Σωτήρης Μπρέντας (23΄΄33) και Ηλίας Κουρτέλης (19΄΄40), καθώς και ο Στέλιος Αγγελίδης (18΄΄30).