Δεν τα κατάφερε ο Ολυμπιακός κόντρα στον Πανιώνιο

δεν-τα-κατάφερε-ο-ολυμπιακός-κόντρα-στ-62707

Βαριά ήττα για τα κορίτσια του Ολυμπιακού Βόλου απέναντι στον Πανιώνιο αφού δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο να είναι ανταγωνιστικές, κόντρα σε μία πολύ δυνατή ομάδα, και έχασαν με το ευρύ 74-36. Η Ουίλιαμς ήταν η μόνη διψήφια για τις ερυθρόλευκες πετυχαίνοντας 10 πόντους με τους πάντες πλέον στο στρατόπεδο του Ολυμπιακού να σκέφτονται πλέον το επόμενο παιχνίδι, απέναντι στον Αθηναϊκό, στο ΕΑΚ.

Πανιώνιος-Ολυμπιακός Β. 74-36
Οι γηπεδούχες ξεκίνησαν πολύ δυνατά από την αρχή και πήραν μεγάλη διαφορά από τα πρώτα λεπτά με την 1η περίοδο να κλείνει στο 25-9. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Πανιώνιος συνέχισε σε υψηλό ρυθμό και στις δύο άκρες του παρκέ με τον Ολυμπιακό να μην μπορεί να ακολουθήσει και την διαφορά να ανεβαίνει στους 35 (52-17) με τη λήξη του ημιχρόνου. Στο 3ο δεκάλεπτο η εικόνα της αναμέτρησης δεν άλλαξε με τον “Ιστορικό” να έχει τον απόλυτο έλεγχο τους ματς και να είναι μπροστά στο σκορ στο τέλος της περιόδου με 67-25. Η τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστική με τον Πανιώνιο να φτάνει στη νίκη με τελικό σκορ το 74-36.

Δεκάλεπτα: 25-9, 52-17, 67-25, 74-36

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσίκληρας): Τζόνσον 17, Τσίκα, Σπαθάρου 7(1), Τσιαδή 7(1), Χίλι 6, Σεμανιάνου 6, Θεοδωρομανωλάκη 10(2), Στεφανίδου 12(2), Παπαδοπούλου 3(1), Γρηγορίου, Μπόνη 6(2)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 5, Παγκαλίδου, Γαλιατσάτου 6(1), Ταντουρόφσκα, Σουλτάνη 3, Αγαγιώτου, Αντριους 5, Ζέρβα, Αρτεμισίου, Ουίλιαμς 10, Κωτούλα 3(1), Δεληγιάννη 4